NATO viršūnių susitikime – svarbus prezidentės klausimas

NATO viršūnių susitikime Briuselyje ketvirtadienį dalyvaujanti prezidentė Dalia Grybauskaitė kėlė klausimą dėl Aljanso dalinių perdislokavimo iš Pietų ir Vakarų Europos į rytinį NATO sparną.

19

Pasak jos, tai reikalinga, nes šiuo metu pagrindiniai NATO daliniai Europoje vis dar yra išdėstyti pagal Šaltojo karo logiką.

„Kadangi pagrindinė konvencinė grėsmė Aljanso saugumui kyla iš Rytų, Lietuvos vadovės teigimu, reikia atitinkamai geografiškai perdislokuoti NATO pajėgas ir sunkiąją techniką. Šiuo metu Aljanso daliniai yra išdėstyti pagal pasenusią Šaltojo karo logiką – daugiausia Europos Vakaruose ir Pietuose“, - rašoma prezidentės spaudos tarnybos pranešime.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. JAV prezidentas Donaldas Trumpas Briuselyje

„Rytiniame flange taip pat būtina užtikrinti nuolatinį sąjungininkų karių ir išankstinį sunkiosios karinės technikos, kuria prireikus galėtų pasinaudoti NATO greitojo reagavimo pajėgos, dislokavimą“, - teigiama jame.

Anot prezidentės, NATO turi parengti nuolatos atnaujinamus gynybos planus, numatyti karinius scenarijus ir reformuoti sprendimų priėmimą, kad jis būtų greitesnis.

D.Grybauskaitė taip pat sakė, jog Baltijos jūros regione būtina sukurti oro gynybos sistemą ir rasti sprendimus, panaikinančius galimą karinę regiono izoliaciją konflikto atveju.

Daugiausiai dėmesio viršūnių susitikimo metu naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) iniciatyva buvo skiriama gynybos finansavimui ir NATO vaidmeniui kovoje su terorizmu.

Aljanso šalių vadovai pritarė sprendimui, kad NATO prisijungtų prie amerikiečių vadovaujamos koalicijos kovai su „Islamo valstybe“.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2017-05-26 03:07:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kazkaip melodija jau visiems atsibodusi : RUSAI PUOLA.
Bet vaikai mista siandien nuo visokiu laukiniu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų