Nacionalinė laboratorija įsigyja priemonių COVID-19 tyrimams pusmečiui į priekį

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) šiomis dienomis pasirašo naujas sutartis ir pusmečiui į priekį įsigyja priemonių COVID-19 tyrimams.

Kaip pranešė NVSPL, tai didžiausios vertės centralizuotas priemonių, skirtų COVID-19 tyrimams atlikti, pirkimas Lietuvos istorijoje.

„Taip mažinama rizika priemonėms pasibaigti nespėjus įvykti kitiems viešiesiems pirkimams, kurių trukmė yra bent keletas mėnesių. Labai džiugu pagaliau sulaukti šių viešųjų pirkimų rezultatų, nes, įsigijus didesnį kiekį, atsiranda galimybės ir rezervo kūrimui“, – sako NVSPL vadovas Danas Bakša.

Sutartis dėl 1,83 mln. vnt. centrifūginių mėgintuvėlių įsigijimo sudaroma su „ReiLaboratorium“, vieno mėgintuvėlio kaina siekia 0,11 euro.

Sutartys dėl 1,83 vnt. tamponėlių ėminių paėmimui iš nosiaryklės ir tokio paties kiekio tamponėlių ėminių paėmimui iš gerklės sudaromos su „Mediq Lietuva“, vieneto kaina – 0,12 euro.

Sutartis dėl 7,3 tūkst. vienetų (po 500 ml) virusinės terpės įsigijimo sudaroma su „North speed“. Vieneto kaina – 5,93  euro.

NVSPL taip pat perka 1,48 mln. vnt. PGR reagentų ir 1,43 mln. vnt. RNR reagentų. Pasak pranešimo, šių reagentų pirkimas išskaidytas į skirtingas dalis dėl skirtingų laboratorijų įrangos specifikos. Sutartys sudarytos su „Diamedica“ dėl dviejų pirkimo dalių.

Viešieji pirkimai dėl šių priemonių buvo pradėti rudenį. Dalis sutarčių jau išsiųsta tiekėjams pasirašymui, o dalis pirkimų dar nėra pasibaigę, sutarčių sudarymo laukiama mėnesio viduryje.

Laboratorija taip pat teigia, jog valstybė neprivalės išpirkti visų sutartimis numatytų kiekių. Sutartyse yra numatyta galimybė neišpirkti viso kiekio, tiek pasikeitus epidemiologinei situacijai, tiek ir dėl kitų priežasčių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų