N. Venckienė apie panaikintą imunitetą: aš per daug į galvą neimu (atnaujinta)

(Papildyta 18:09 val.) Už Neringos Venckienės neliečiamybės panaikinimo rezoliuciją balsavo 73, prieš – 20, susilaikė – 9.

Kaip balsavo Seimo nariai galima pažiūrėti čia.

Seimo sprendimu N. Venckienė neteko teisinio imuniteto.

Po to, kai buvo panaikinta N. Venckienės neliečiamybė, ji išėjo iš posėdžio salės ir pareiškė žurnalistams, kad planavo bet kuriuo atveju atsistatydinti iš teisėjos pareigų, tačiau norėjo pažiūrėti, kaip balsuos Seimas.

„Man jokio skirtumo – aš jau buvau apsisprendusi, kad po dienos ar dviejų aš pati parašysiu prašymą pasitraukti iš teisėjų pareigų“, – teigė ji.

N. Venckienė patikino, kad nemato galimybės toliau dirbti teisėsaugos institucijose, kadangi joms vadovauja Gintaras Kryževičius.

„Mane lyginti su teisėjais, kurių kišenėse rasti pinigai už kyšius, protu nesuvokiama“, – stebėjosi ji.

N. Venckienė piktinosi, kad teisinė neliečiamybė jai buvo panaikinta nesant jokių įrodymų, o vaizdo įrašas, kurio komisija negavo, būtų įrodęs, kad nusikaltimus padarė ne ji, o kiti asmenys.

REKLAMA

Paklausta, ar nemano, kad panaikinus neliečiamybę, kaip tik bus galimybė išsiaiškinti teisme, kaip yra iš tiesų, N. Venckienė ironiškai klausė: „Teisme, kuriam vadovauja Kryževičius ir teisėjų tarybos vadovas?“

„Aš neabejoju, praeis dveji ar penkeri metai, paaiškės, kas kalti pedofilijos byloje ir kas kalti gegužės 17 dieną. Čia ne pabaiga. Viskas paaiškės. Aš per daug į galvą neimu: čia ne brolį laidoti ir ne mergaitę prievarta ištempti. Aš panašaus sprendimo ir tikėjausi“, – apie savo savijautą kalbėjo N. Venckienė.

Savo pareiškimą apie išėjimą iš teisėjos pareigų N. Venckienė pažadėjo išplatinti viešai.

Paklausta, kurioje rinkimų apygardoje kandidatuos, ji patikino, kad tikrai ne ten, kur bus E. Jurkevičius, nes jis jai nėra lygus varžovas. „Aš kandidatuosiu toje (apygardoje – aut.past.), kurioje galėsiu varžytis. Aš galiu varžytis bet kurioje apygardoje, bet čia tik smulkmena“, – pabrėžė ji.

N. Venckienė paaiškino, kad „Drąsos kelias“ sudarys pagrindą formuojant „Lietuvos sąrašą“. Teisėja patikino, kad ji vadovaus formuojant tą sąrašą.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Šiuo metu Seime nagrinėjamas Seimo rezoliucijos „Dėl sutikimo Kauno apygardos teismo teisėją Neringą Venckienę patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę“ projektas.

Visuomeninės komisijos pirmininkas Saulius Arlauskas paprašė tarti žodį prieš pradedant nagrinėti teisėjos Neringos Venckienės neliečiamybės panaikinimo klausimą. Po balsavimo jam nebuvo suteiktas žodis.

Seimo laikinosios komisijos pirmininkas Evaldas Jurkevičius pateikė Seimui laikinosios komisijos išvadą, kuria leidžiama patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę.

Jono Ramono paklaustas, ar viską padarė kaip komisijos pirmininkas, kad komisija išsiaiškintų visas aplinkybes, ar buvo pakviesti visi pareigūnai ir paprašyta visa medžiaga, kad komisija galėtų objektyviai vertinti šį klausimą ir nekiltų jokių nesusipratimų, jis atsakė, kad vedė posėdžius atsakingai, o visi klausimai buvo pateikti balsuoti ir, jo manymu, viskas vyko korektiškai.

REKLAMA

Naglis Puteikis piktinosi, kodėl laikinosios komisijos pirmininkas nesutiko balsuoti už tai, kad N. Venckienei nebūtų taikomas suėmimas, nors praktika rodo, kad Seime neretai „suėmimo taikymas“ būdavo išbraukiamas iš rezoliucijų. Pasak jo, komisija paliko galimybę prokuratūrai suimti teisėją.

Atsakydamas į šį klausimą, E. Jurkevičius tiesiog pasiūlė N. Puteikiui paskaityti įstatymus.

Kazimieras Kuzminskas teiravosi, kodėl komisijai neturint galimybės susipažinti su vaizdo įrašu, kuriame suduodamas smūgis, žurnalistų užduodamais klausimais Panevėžyje, negavus jokios medžiagos, buvo priimtas būtent toks sprendimas.

E. Jurkevičius teigė negalintis nieko komentuoti, nes ne jis vienas, o komisijos dauguma taip balsavo ir tam pritarė.

Kadangi kai kurie Seimo nariai nespėjo užduoti klausimų E. Jurkevičiui per tam skirtas 10 minučių, Žilvinas Šilgalis paprašė skirti klausimams papildomai laiko, po balsavimo dėl šio pasiūlymo, jam nebuvo pritarta.

Vėliau į tribūną buvo pakviesta N. Venckienė. Nors statutas numato 10 minučių kalbai, Algis Čaplikas pasiūlė skirti jai 15 minučių ir tam buvo pritarta.

Teisėja stebėjosi, kad keturis metus kovojusi už tiesą, šiandien ji turi aiškintis Seime.

„Prašoma mane patraukti baudžiamojon atsakomybėn už veiksmus, interviu, kuris buvo prieš dvejus metus. Jokių paaiškinimų iš prokuroro neišgirdau“, – stebėjosi ji.


Rašyti komentarą...
a
adomas
2012-06-26 17:45:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Venckienes likimas senai buvo aiskus, kokiem babausiam jie ta cirka su komisija surenge, nejau Lietuvoi dar yra zmoniu, kurie jais tiki
Atsakyti
0

N
Na
2012-06-26 17:47:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
šiandien pamatysim kas yra kas. Visus veidus be kaukių ir žinosime už ką balsuoti.
Atsakyti
0

w
ww
2012-06-26 17:51:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už 30 sidabrinių gyvenimo nenusipirksit...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (342)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų