N. Puteikio partija pamynė liberalus: balsą skyrė protestuojantys Liberalai: tai mūsų problema

Seimo rinkimuose daugiau rinkėjų savo balsą atiduotų Naglio Puteikio vadovaujamai Lietuvos centro partijai nei Liberalų sąjūdžiui. N. Puteikio partija pirmą kartą pateko tarp keturių populiariausių politinių jėgų. Kas padėjo „centristams“ šoktelti reitingų lentelėje?

Lapkritį atliktoje apklausoje už Lietuvos centro partiją sakė balsuosiantys 6 proc. apklaustųjų, už Eugenijaus Gentvilo vedamus liberalus – 5 procentai. Pastaruosius keturis mėnesius „centristų“ reitingas nuosekliai augo, o liberalų – smuko, rodo naujienų agentūros BNS užsakymu rinkos tyrimų bendrovės RAIT atlikta apklausa.

Apie Liberalų sąjūdžio pirmininką E. Gentvilą palankiai atsiliepė 24 proc. žmonių, nepalankiai – 25 proc., apie Centro partijos vadovą Naglį Puteikį – 34 proc. ir 18 proc.

N. Puteikis lapkritį žiniasklaidoje daugiausia dėmesio sulaukė dėl jo kaip Antikorupcijos komisijos nario pasisakymų apie tyrimą dėl Artūro Skardžiaus ir komentarų apie Liną Balsį, kai šis sulaukė įtarimų dėl girtumo Seime, rodo žiniasklaidos stebėsenos bendrovės „Mediaskopas“ duomenys.

Lapkričio 10-27 dienomis apklausta 1013 Lietuvos gyventojų nuo 15 iki 74 metų. Tyrimų rezultatų paklaida siekia 3,1 procento.

Pagalbos ranką ištiesė žiniasklaida

Centro partija susirenka tam tikrą protesto balsą, mano Mykolo Romerio universiteto politologė Rima Urbonaitė. Nors naujų reitingų politologė nesureikšmina dėl paklaidos, ji taip pat primena, kad per praėjusius Seimo bei prezidento rinkimus N. Puteikis surinko nemažai balsų.

„Žmonės ieško alternatyvų. Reiktų atkreipti dėmesį, kad ši partija iš reitingų lentelių nedingsta. Bet tai labai priklausys nuo bendros situacijos politinės, kiek yra to vadinamo nusivylimo. Iš kitos pusės, mes turime dalį žmonių, kurie ieško naujų gelbėtojų. Akivaizdu, kad N. Puteikis, nors ir atrodė išbarstęs potencialą, bet tai nereiškia, kad jis negali jo surinkti, nes yra Seime, politikoje, turi savo partiją“, - tv3.lt kalbėjo R. Ubonaitė.

REKLAMA

Vis dėlto politologė pastebi, kad lietuvis rinkėjas – labai nepastovus, todėl N. Puteikio partijai reikėtų turėti tolimesnę strategiją, kad pavyktų išlaikyti reitingus.

„Kadangi mūsų rinkėjai yra labai nepastovūs, nestabilūs, mėgsta šokinėti nuo vienos partijos prie kitos, tai mes tą galime matyti ir apklausose. Prognozuoti mūsų rinkėjo faktiškai negalime. Dalis rinkėjų vis dar nori tų naujų gelbėtojų, kai nusivilia naujais, bet senais gelbėtojais. Tai niša naujiems politiniams dariniams, kurie žada šviesų rytojų, yra“, - sakė pašnekovė.

Akylesnis politikos ir Seimo veiklos stebėtojas gali matyti, kad N. Puteikis tikrai nežiba savo darbais Seime – nėra nei ypatingų iniciatyvų, nei girtino aktyvumo. R. Urbonaitė sako, kad N. Puteikis savo žinomumą didina per televizijos laidas.

„N. Puteikis bando maksimaliai išnaudoti žiniasklaidą, dažnas svečias yra laidose, kurias kiti politikai linkę ignoruoti. Pavyzdžiui, žurnalistės R. Janutienės laidos, kurios yra įdomios, pavadinkime švelniai, tai jis jose dažnas svečias. Pusiau pramoginėse irgi dalyvauja. Kažkokia auditorija tas laidas žiūri. Tai natūralu, kad jis bando išnaudoti viešąją erdvę, nepaisant to, kad apie N. Puteikio kaip politiko veiklą Seime turbūt šiandien joks rinkėjas nieko negalėtų pasakyti“, - kalbėjo R. Urbonaitė.

Prasta liberalų komunikacija ir kitose nesėkmės

Tuo tarpu Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Gentvilas taip pat per daug nesureikšmina nei liberalų kritusių, nei Centro partijos kilusių reitingų. Parlamentaro teigimu – liberalams koją kišo neramus laikotarpis.


Rašyti komentarą...
P
PP
2017-12-15 12:05:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nedirba TM ,tinkamai neveikia teisingumo sistema , tai eiliniai piliečiai išstumia korupcijos liūne besimurkdančias partijas. Kodėl nepanaikintos partijos, atnešusios žalą Lietuvai ,o jų vadai nesėdi už grotų?
Atsakyti
0

D
Dalia
2017-12-16 16:01:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažkoks kliedesys, kvailas užsakytas straipsnis, ar bent pasidomėjo Puteikio teikiamais įststymų projektais: dėl vaikų teisės gyventi su abiem tėvais, dėl piliečiu socialinių teisių užtikrinimo ir apsaugos nuo anstolių savivalės, dėl teisės kreiptis į teismą, panaikinti advokatų mafijos pataisas dėl privalomo advokato samdymo ir daugiau. Puteikis vienintelis Seimo narys, kuris yra sąžiningas, skaidrus ir dirba žmonėms.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų