Muitininkų komandoje – kontrabandininkų siaubas: tarnyba įsigijo šunį

Šį mėnesį Vilniaus teritorinė muitinė įsigijo naują tarnybos draugą. Kalytės vardas yra Joga, veislė – anglų springerspanielis. Jai – du su puse mėnesio, tokios veislės šuniuką Vilniaus muitinė įsigijo pirmą kartą.

6

Atrenkant šunis tarnybai muitinėje, jų ieškoma ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse valstybėse, pavyzdžiui, Lenkijoje, Baltarusijoje. Šuns paieškos procesas yra gana ilgas: šiuo atveju šuns buvo ieškoma nuo š. m. vasaros. Šuniukas įsigytas iš Lietuvoje esančio veislyno. Konkurso finale „rungėsi“ 2 konkurentai.

Svarbūs kriterijai atrenkant šunis tarnybai yra šuniukų žaismingumas, tikrinamos jų reakcijos, kaip reaguoja į dirgiklius, koks šuns charakteris. Šuo turi būti sveikas, draugiškas, energingas, nebijoti žmonių, jokių garsų, šviesos efektų, tamsos, patalpų, aukščio, slidžių, stačių laiptų ir svarbiausia – turi turėti ypatingai gerą instinktą ieškoti, šniukštinėti, persekioti.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasieniečių šuo Joga

Muitinės šunys apmokomi ieškoti tabako gaminių, narkotinių bei psichotropinių medžiagų, grynųjų pinigų. Nors Joga dar visai jauniklė, bet jau dabar planuojama, kad ji bus apmokoma ieškoti narkotikų arba nedeklaruotų grynųjų pinigų.

Atrinkti šunis tarnybai yra gana sudėtinga, nes jiems taikomi itin aukšti reikalavimai, atranką praeina vienetai. Kai šuo įsigyjamas, jis tampa valstybės, muitinės, nuosavybe, jam priskiriamas šeimininkas, kinologas, kuris dirba su šunimi, jį treniruoja, prižiūri. Šuo jo namuose ir gyvena. Jogos pareigūnė – šeimininkė yra kinologė, turintį didelę darbo su šunimis patirtį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų