muitinė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „muitinė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „muitinė“.

Muitinė: eksportuojant automobilius į Rusiją ir Baltarusiją buvo apeinamos sankcijos

Muitinės kriminalinės tarnyba nustatė sankcijų apėjimo schemą bandant išvežti automobilius iš Lietuvos į Rusiją ir Baltarusiją, penktadienį pranešė tarnyba.  Muitinės teigimu, bandoma apeiti sankcijas, kurios draudžia vilkikų eksportą į Rusiją ir Baltarusiją bei jų tranzitą per Rusiją, išskyrus atvejus, kai jais gabenamos prekės.
Aktualijos 2024-06-28

Šalčininkuose sulaikyta cigarečių kontrabanda: jos aptiktos vilkiko oro filtre

Šalčininkų kelio poste antradienį buvo sulaikyta cigarečių kontrabanda, pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba. Skelbiama, kad rūkalus muitininkai aptiko patikrinę apie 13 val. į Lietuvą iš Baltarusijos įvažiavusį krovininį vilkiką „Renault Magnum“, vairuojamą Baltarusijos piliečio. Kontrabandinės cigaretės buvo rastos tiek vilkiko puspriekabės dugne įrengtoje slėptuvėje (skersinių viduje), tiek mašinos oro filtro viduje.

Lietuvos muitinė skirs daugiau dėmesio sankcijų apėjimo eksportuojant lengvuosius automobilius užkardymui

Lietuvos muitinė informuoja, kad nuo 2024 m. birželio 4 d. eksportuojamiems, taip pat reeksportuojamiems ar gabenamiems tranzitu iki penkerių metų senumo automobiliams bus privaloma pateikti papildomus dokumentus, įrodančius, kad nebus pažeidžiami tarptautinių sankcijų ribojimai.

Penkių valstybių muitinės pasirašė susitarimą dėl vienodų priemonių taikymo užtikrinant sankcijas

Siekiant užtikrinti efektyvų Europos Sąjungos (ES) sankcijų įgyvendinimą, penkių šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Suomijos – muitinių vadovai pasirašė susitarimą dėl vienodų kontrolės priemonių taikymo. „Lietuvos muitinė siekia, kad vienodos ir griežtos priemonės dėl sankcijų įgyvendinimo būtų taikomos visose Europos Sąjungos valstybėse.
Aktualijos 2024-05-09

Muitinė sulaikė 2 prabangius „Tesla Cybertruck“: pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sankcijų pažeidimo ir kontrabandos

Muitinės pareigūnai pirmadienį, gegužės 7 d., Šalčininkų kelio poste sulaikė du 2023 m. gamybos elektrinius pikapus „Tesla Cybertruck“. Muitininkai neleido atlikti eksporto procedūros tariamai į Baltarusiją gabentiems automobiliams, kurių vertė – daugiau nei 200 tūkst. eurų. Pareigūnai įtaria, jog šios mašinos vėliau būtų pervežtos ir įregistruotos Rusijoje, kuriai Europos Sąjunga dar nuo 2014 m. taiko sankcijas lengvųjų automobilių eksportui.

Muitinės pareigūnai sulaikė baltarusį: gresia 41 tūkst. eurų vertės BMW konfiskavimas

Ketvirtadienį Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė Baltarusijos piliečio vairuotą „BMW 730 LDxDrive“. Kaip informuoja Vilniaus teritorinė muitinė, ketvirtadienį Šalčininkų kelio poste išvykstantis Baltarusijos pilietis Lietuvos muitininkams deklaravo, kad gabena asmeninėms reikmėms įsigytą automobilį. Atliekant muitinį tikrinimą, pareigūnams kilo įtarimų dėl galimai Baltarusijos piliečio vykdomos komercinės veiklos.
Kriminalai 2024-04-26

Lietuvos muitininkai sulaikė automobilį, gabentą, įtariama, pažeidžiant ES taikomas sankcijas Baltarusijai

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai pranešė sulaikę per Šalčininkų kelio postą Baltarusijos piliečio vairuotą „BMW 730 LDxDrive“. Balandžio 25 d. Šalčininkų kelio poste išvykstantis Baltarusijos pilietis Lietuvos muitininkams deklaravo, kad gabena asmeninėms reikmėms įsigytą automobilį. Atliekant muitinį tikrinimą, pareigūnams kilo įtarimų dėl galimai Baltarusijos piliečio vykdomos komercinės veiklos.
Kriminalai 2024-04-26

Išardytas narkotikų kontrabandininkų tinklas Vilniuje: sulaikyti 8 sostinės gyventojai ir 35 siuntos su kvaišalais iš JAV

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai išardė narkotikų kontrabandos tinklą, perimtos iš JAV atsiųstos 35 siuntos su daugiau nei 34 kilogramais kvaišalų – kanapėmis ir kokainu. Per tyrimą sulaikytų kvaišalų vertė juodojoje rinkoje siekia apie 900 tūkst. eurų, pranešė MKT.

Muitinė pradės tyrimą dėl „Vičiūnų“ grupės įmonės veiklos: vertins duomenis dėl galimų sankcijų pažeidimų

Reaguojant į informaciją apie „Vičiūnų“ grupės įmonės „Plungės kooperatinė prekyba“ veiklą, Muitinės departamentas ketina pradėti tyrimą ir įvertinti lrt.lt tyrime paviešintą medžiagą dėl galimo sankcijų pažeidimo. „Lietuvos muitinė atkreipė dėmesį į LRT Tyrimų skyriaus paskelbtą publikaciją ir ketina pradėti tyrimą dėl paskelbtos informacijos.

Kybartų kelio posto muitininkai sulaikė cigarečių kontrabandą

Muitininkai Kybartų kelio poste sulaikė lengvąjį automobilį su nelegalių cigarečių kontrabanda. Visame automobilyje buvo paslėpta 480 pakelių rūkalų. Lietuvos muitinės duomenimis, iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities per Kybartų kelio postą į Lietuvą lengvuoju automobiliu „RENAULT DRAND ESPACE“ atvykęs Lenkijos Respublikos pilietis deklaravo, kad draudžiamų, ribojamų ar apmokestinamų prekių bei daiktų neveža.
Kriminalai 2024-04-09
REKLAMA
REKLAMA

Muitinė: sutrikusi e.sistema pusę paros pristabdė eismą pasienyje su Rusija ir Baltarusija

Rusijos žiniasklaidai skelbiant, kad Lietuva pasienyje su Kaliningrado sritimi nepraleidžia jokių vilkikų, muitinės atstovė sako, kad daugiau nei pusę paros buvo užstrigusi elektroninė dokumentų sistema, todėl dalis automobilių buvo neįleidžiami į Lietuvą. Pasak Irminos Frolovos-Milašienės, elektroninė dokumentų sistema pristabdė pralaidumą ir pasienio su Baltarusija punktuose.   „Prielaidos pasklisti tokiai informacijai susidarė todėl, kad nuo vakar vakaro, 18.30 val.

Muitininkai pasienyje su Rusija konfiskavo sankcionuotas prekes – medienos staklių peilius

Panemunės posto pareigūnai sulaikė 25 medienos apdirbimo staklių peilius, kuriuos lietuvis pėsčiomis nešė į Kaliningradą, vyras šias sankcionuotas prekes bandė pernešti antrą kartą. Kaip penktadienį nurodė Klaipėdos teritorinė muitinė, Lietuvos pilietis į Rusijos Kaliningrado sritį bandė gabenti medienos apdirbimo staklių peilius, kuriems taikomos Europos Sąjungos (ES) sankcijos. Asmuo Panemunės kelio poste muitininkams žodžiu deklaravo gabenantis 25 medienos apdirbimo staklių peilius.

Po automobilio rusiškais numeriais sulaikymo muitinė primena – jūs buvote įspėti

Baltarusijos kalėjime mirė 70-metis lietuvis, kurį Lukašenkos režimas sulaikė pasienyje paskutinę praėjusių metų dieną. Lietuvos diplomatams režimas neleido su lietuviu susitikti, slėpė detales apie jo sveikatą ir sulaikymą. O štai Lietuvoje, kovo 11-ąją įsigaliojus draudimui važiuoti automobiliais su rusiškais registracijos numeriais, muitinės pareigūnai jau sulaikė pirmąjį tokį automobilį. Tiesa, juo važiavo ne rusas, o Moldovos pilietis mašiną gabeno į Baltarusiją.

Muitinė Medininkų kelio poste sulaikė pirmąjį automobilį su rusiškais numeriais

Muitinės pareigūnai vakar (kovo 11 d.) Medininkų kelio poste sulaikė lengvąjį automobilį su Rusijos Federacijos registracijos numeriais. Iš Lietuvos į Baltarusiją važiavęs Moldovos pilietis tvirtino nieko apie ES įvestus ribojimus nežinojęs. Apie 23 val. vakaro į Medininkų kelio postą automobiliu „Audi Q7“ su rusiškais registracijos numeriais atvažiavęs Moldovos pilietis ketino toliau vykti į Baltarusiją, tačiau jo automobilį patikrinę muitinės pareigūnai mašiną sulaikė.

Muitinė: Rusijoje registruoti automobiliai iki kovo 11 dienos turi išvykti iš Lietuvos

Lietuvos muitinė informuoja, kad iki kovo 11 dienos automobiliai su rusiškais registracijos numeriais turi išvykti iš Lietuvos ir visos Europos Sąjungos (ES) teritorijos. Muitinės duomenimis, Lietuvos teritorijoje dar yra asmenų, kurie važinėja su Rusijoje registruotais automobiliais. Iki kovo 11 dienos šie asmenys transporto priemones turėtų įregistruoti Lietuvoje arba išvykti iš ES.
2024-03-01

Raigarde sulaikytas plastikinius langus gabenęs vyras: jų rėmuose – 1,6 mln. eurų vertės cigarečių kontrabanda

Raigardo kelio poste Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai sulaikė Moldovos pilietį, plastikinių langų rėmuose gabenusį cigarečių kontrabandą. Skelbiama, kad vasario 9 d. Raigardo kelio poste pareigūnai sulaikė krovininį automobilį. Juo į Moldovą iš Baltarusijos tariamai gabenti plastikiniai langai, tačiau patikrinus krovinį rentgenu, languose aptiktos slėptuvės su didžiule rūkalų kontrabanda.
Kriminalai 2024-02-26

Dėl galimo sutuoktinio smurto į teisėsaugą kreipėsi muitinės pareigūnė

Antradienį į teisėsaugą dėl galimo sutuoktinio smurto kreipėsi Kauno teritorinės muitinės pareigūnė, pranešė Policijos departamentas. Teisėsaugos duomenimis, antradienį apie 12.30 val. į Vilkaviškio rajono policijos komisariatą kreipėsi 1981 metais gimusi Kauno teritorinės muitinės pareigūnė. Moteris pareiškė, kad pirmadienio vakarą, apie 19 val.
Kriminalai 2024-02-21

Baltarusis kontrabandą gabeno išradingai: slėpė duonos kepaluose ir kavoje

Raigardo kelio posto muitinės pareigūnai sulaikė Baltarusijos pilietį, gabenantį kontrabandines cigaretes. Muitinės duomenimis, iš Baltarusijos per Raigardo kelio postą į Lietuvą lengvuoju automobiliu „Volkswagen Multivan“ atvykęs Baltarusijos Respublikos pilietis deklaravo, kad draudžiamų, ribojamų ar apmokestinamų prekių bei daiktų neveža. Tačiau muitinio tikrinimo metu maisto produktuose – duonos kepaluose bei kavos dėžutėse – pareigūnai aptiko kontrabandines cigaretes.

Iš Baltarusijos į Lietuvą vykusiame automobilyje aptikta neteisėtai gabenamų vaistų

Raigardo kelio posto muitinės pareigūnams įkliuvo Baltarusijos pilietė, bandžiusi į Lietuvą neteisėtai atgabenti 632 pakuotes vaistų. Kaip pranešė Kauno teritorinė muitinė, atlikdami Iš Baltarusijos per Raigardo kelio postą į Lietuvą vykusio automobilio „Opel Insignia“ muitinę kontrolę, muitininkai tarp asmeninių daiktų rado neteisėtai gabenamus vaistus.
Kriminalai 2024-02-05

Baltijos šalių muitinės susitarė dėl vienodo sankcijų Rusijai taikymo

Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių muitinių vadovai susitarė dėl vienodos kontrolės įgyvendinant Europos Sąjungos (ES) sankcijas Rusijai ir Baltarusijai.  Susitarimu patvirtinta pernai gruodžio 20 dieną pasirašyta tai numatanti Baltijos šalių premjerių deklaracija, penktadienį pranešė Muitinės departamentas.
Aktualijos 2024-01-26

Kratos sankcijų Rusijai pažeidimais įtariamoje Kauno įmonėje: pareišktas įtarimas vadovui

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, glaudžiai bendradarbiaudami su Valstybės saugumo departamentu (VSD) ir vadovaujant Kauno apygardos prokuratūros prokurorams, nustatė galimą tarptautinių sankcijų Rusijai apėjimo schemą. Sausio 23 d. MKT pareigūnai, padedant Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnams, atliko kratas UAB „Jurby Water Tech“ administracinėse ir gamybinėse patalpose Kaune.
2024-01-25

Nenustebkite: muitininkai naujais prietaisais tikrins automobilius

Lietuvos muitinė įsigijo nešiojamus atgalinės sklaidos rentgeno kontrolės įrenginius, skirtus lengvųjų transporto priemonių kontrolei, rašoma muitinės pranešime spaudai. Su naujaisiais rentgeno prietaisais muitininkams bus paprasčiau pamatyti lengvųjų automobilių vidines ertmes, pavyzdžiui, dureles, slenksčius, ir kitas. Pareigūnai galės paprasčiau ir greičiau patikrinti automobilį nenuimdami apdailos detalių bei negaišdami laiko automobilio ardymui.
2024-01-24

Muitininkams teko pjaustyti automobilį – buvo prikimštas kontrabandinių rūkalų

Raigardo kelio poste muitinės pareigūnai sulaikė lengvąjį automobilį su nelegalių cigarečių kontrabanda, visame automobilyje buvo paslėpta 453 pakeliai rūkalų. Iš Baltarusijos per Raigardo kelio postą į Lietuvą lengvuoju automobiliu „MAZDA“ atvykęs Baltarusijos Respublikos pilietis deklaravo, kad draudžiamų, ribojamų ar apmokestinamų prekių bei daiktų neveža.

Instagramo žvaigždė nusikratė teisėsaugos akiratyje atsidūrusio verslo

Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT) patvirtina, kad Instagramo žvaigždės Gabrielės Slizevičiūtės įmonė „Meidaga“ tiriama dėl galimo ES sankcijų pažeidimo. Tiesa, ši įmonė Gabriellos Melrose slapyvardžiu veikiančiai G.Slizevičiūtei nebepriklauso – prieš mėnesį jos kontrolė perleista jaunuoliui iš Bangladešo. G.Slizevičiūtės verslą „Siena“ aptiko dviejose galimo sankcijų apėjimo schemose.

Muitinės pareigūnai pričiupo kontrabandininkus: įkliuvo dėl tabako ir vaistų

Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio posto pareigūnai fiksuoja tabako ir vaistinių preparatų gabenimo tvarkos pažeidimus. Per pirmas tris šių metų savaites fiksuoti ne tik du tabako gaminių, vienas vaistų kontrabandos, bet ir trys vaistų gabenimo iš trečiųjų šalių taisyklių pažeidimo atvejai. Į Lietuvos Respubliką iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities atvykstantys asmenys tabako gaminius ir vaistinius preparatus nesėkmingai bando nuslėpti nuo muitinės pareigūnų.
Kriminalai 2024-01-20

Raigarde vėl sulaikyta rūkalų kontrabanda: cigaretes įžūliai slėpė automobilio sėdynėse ir net po kilimėliais

Raigardo kelio poste muitinės pareigūnai sulaikė mikroautobusą su nelegalių cigarečių kontrabanda: visame automobilyje buvo išslapstyta 327 pakeliai rūkalų. Iš Baltarusijos per Raigardo kelio postą į Lietuvą mikroautobusu „Volksvagen Multivan“ atvykęs Baltarusijos Respublikos pilietis deklaravo, kad draudžiamų, ribojamų ar apmokestinamų prekių bei daiktų neveža.
Kriminalai 2024-01-18

Arnoldas Schwarzeneggeris sulaikytas Vokietijos muitinėje: pamiršo vieną dalyką

Vokietijos muitinės pareigūnai trečiadienį Miuncheno oro uoste sulaikė aktorių ir buvusį JAV politiką Arnoldą Schwarzeneggerį, pamiršusį deklaruoti prabangų laikrodį. „Taip, jis sėdi čia, pas mus“, – naujienų agentūrai „dpa“ trečiadienį po pietų pasakė pagrindinės Miuncheno muitinės atstovas. Pasaulio kultūrizmo čempiono, veiksmo filmo žvaigždės ir buvusio JAV Kalifornijos valstijos gubernatoriaus A. Schwarzeneggerio atžvilgiu pradėtas baudžiamasis procesas dėl mokesčių.
59 2024-01-17

Muitininkai nešiojamais spektrometrais nustatinės prekių cheminę sudėtį, ieškos narkotikų

Muitininkai nuo šiol galės įvairias įtartinas prekes ar siuntas tikrinti spektrometrais, kurie lazerio spinduliu padeda nustatyti cheminę daiktų sudėtį, aptikti narkotines ir kitas medžiagas, sprogmenis. Kaip pirmadienį pranešė Lietuvos muitinė, įsigyti penki tokie spektrometrai, jų planuojama įsigyti ir daugiau. Tai į lagaminėlį telpantys nešiojami įrenginiai skirti įvairių cheminių medžiagų atpažinimui.
Kriminalai 2024-01-15

Muitinės pareigūnai sulaikė beveik 182 kilogramus džiovintų musmirių

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai, patikrinę pašto siuntas iš Baltarusijos, sulaikė beveik 182 kilogramus siuntų su džiovintais grybais. Trečiadienį sulaikius 10 registruotų siuntų, muitininkams iškart kilo įtarimų, kad tai gali būti musmirės. Ištyrus siuntas Muitinės laboratorijoje paaiškėjo, kad tai – raudonosios musmirės, penktadienį pranešė Muitinės departamentas. Iš viso buvo bandoma persiųsti iš Baltarusijos 181,89 kilogramo džiovintų grybų, jų bendra vertė – 964,02 eurų.

Muitinė už 6 mln. eurų Klaipėdos uoste diegs naują rentgeno sistemą

Lietuvos muitinė už 6 mln. eurų (su PVM) Klaipėdos jūrų uosto Malkų įlankos poste iki 2026 metų ketina įrengti naują stacionarią rentgeno sistemą – gruodį ji paskelbė rangovo konkursą.  Muitinės departamento atstovė Irmina Frolova-Milašienė BNS teigė, kad įdiegus naują sistemą bus išmontuota nuo 2008 metų veikianti nusidėvėjusi sistema. „Rentgeno sistemos gyvavimo ciklas yra apie 10 metų ir priklauso nuo eksploatavimo intensyvumo.
2023-12-29

Kenoje muitininkai sulaikė po granito skalda užkastą cigarečių kontrabandą

Lietuvos muitinės rentgeno kontrolės sistema Kenos geležinkelio poste dirba visu pajėgumu: gruodžio 11 d. muitininkai čia užkirto kelią cigarečių kontrabandos įvežimui. Tądien, apie 11 val., rentgenu buvo patikrintas iš Baltarusijos įvažiavusių traukinių sąstatas ir viename iš vagonų, kuriuo gabenta smulki granito skalda, Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai pastebėjo nelegalius rūkalus.

Nelegalių cigarečių pasienyje su Baltarusija ieškoma kiekviename vilkike

Lietuvos muitinė pasienyje su Baltarusija sustiprino krovininio transporto kontrolę ir nuodugniai tikrina kiekvieną įvažiuojantį vilkiką. Dėl didesnių eilių skundžiasi vežėjai, tačiau jų atstovas sako, kad tai – nuolatinis reiškinys.  Kaip BNS teigė Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) atstovas Gediminas Kulikauskas, kontrolė sustiprinta lapkričio 23-iąją. Anot jo, kiekvienas įvažiuojantis vilkikas, net jeigu jis vyksta ir be krovinio, tikrinamas itin kruopščiai.

Raigardo kelio poste sulaikytas dujovežis su cigarečių kontrabanda, verta per 1 mln. eurų

Panaudoję rentgeno kontrolės sistemą į Raigardo kelio postą atvykusioje dujų cisternoje muitininkai aptiko didelę cigarečių kontrabandą, kurios vertė viršija 1 mln. eurų. Kaip penktadienį pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba, krovininis vilkikas DAF su dujų cisterna į Raigardo kelio postą atvažiavo lapkričio 24 dieną. Dujovežį vairavęs Baltarusijos pilietis pareigūnams deklaravo tranzitu per Lietuvą į Lenkiją vežantis 19 tonų suskystintų propano dujų.
Aktualijos 2023-12-01

Sulaikyta baltarusiškų rūkalų kontrabanda: cigaretes slėpė automobilio sėdynėse

Raigardo kelio posto muitinės pareigūnai sulaikė lengvąjį automobilį su nelegalių cigarečių kontrabanda – automobilio sėdynėse buvo išslapstyta 598 pakeliai rūkalų. Iš Baltarusijos per Raigardo kelio postą į Lietuvą lengvuoju automobiliu „MAZDA“ atvykęs Baltarusijos Respublikos pilietis deklaravo, kad draudžiamų, ribojamų ar apmokestinamų prekių bei daiktų neveža. Kontrabandinės cigaretės buvo aptiktos muitinio tikrinimo metu – automobilio priekinėse ir galinėse sėdynėse.

Lietuvos muitininkai sulaikė rekordinį kiekį narkotinių medžiagų – jų tiek, kad net prireikė krautuvo

Lietuvos muitininkai sulaikė rekordinį kiekį narkotinių medžiagų – beveik pusę tonos į kokainą panašaus, tik sintetinio mefedrono. Narkotikų vertė juodojoje rinkoje – 70 milijonų eurų. Lietuvą pasiekė rekordinio kiekio narkotikų siunta – jų kiekis toks didelis, kad jiems perkrauti reikėjo krautuvo. Vienai Lietuvos logistikos įmonei adresuotas krovinys buvo atskraidintas į Estiją iš Kipro.

Tarptautinės operacijos metu Vilniuje sulaikytas didžiulis narkotikų kiekis: pusė tonos kvaišalų slėpėsi įmonės patalpose

Per tarptautinę operaciją Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai Vilniuje sulaikė siuntą, kurioje buvo pusė tonos narkotikų. Tokios kvaišalų siuntos vertė juodojoje rinkoje viršija 70 mln. eurų. Muitinės pareigūnų nuomone, toks šių narkotikų kiekis buvo aiškiai skirtas ne Lietuvos rinkai. Kvaišalai veikiausiai būtų „judėję“ toliau, į kitą valstybę.
Kriminalai 2023-11-10

Muitinė žada griežčiau tikrinti į trečiąsias šalis vežamų prabangių automobilių dokumentus

Paaiškėjus, kad į trečiąsias šalis iš Europos Sąjungos (ES) per Lietuvą vežami prabangūs automobiliai galiausiai nukeliauja į Rusiją taip pažeidžiant Bendrijos sankcijas, Muitinė žada dar griežčiau tikrinti tokių automobilių dokumentus nustatant galutinį gavėją.
2023-11-07

Muitininkų laimikis: tarp zefyrų ir saldainių rasta beveik 900 tūkst. eurų vertės cigarečių

Muitininkai sulaikė konditerijos krovinį – tarp zefyrų buvo rasta beveik 900 tūkst. eurų vertės kontrabandinių cigarečių, penktadienį pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba.  Kaip skelbiama, į Šalčininkų kelio postą krovininis automobilis „Scania“ atvyko spalio 21 dieną. Patikrinus paaiškėjo, kad tarp deklaruoto konditerijos krovinio, zefyrų ir marmeladinių saldainių, buvo primaišyta ir dėžių su nelegaliomis cigaretėmis.

Muitinė griežčiau kontroliuos į Rusiją ir Baltarusiją vežamas sankcionuotas prekes

Užkardant galimą sankcijų apėjimą Lietuvos muitinė nuo lapkričio stiprina sankcionuojamų prekių patekimo per Lietuvą į Rusiją ir Baltarusiją kontrolę, pranešė muitinė. Pasak jos, dėl to gali pailgėti procedūros pasienyje.  Ypatingas dėmesys bus skiriamas eksportuojamų prekių klasifikavimui. Anot muitinės, pastebėta atvejų, kai bandant išvengti sankcijų eksportuojamos prekės klasifikuojamos nepažymėtose pozicijose.

Raigardo kelio poste sulaikyta grynųjų pinigų kontrabanda

Raigardo kelio posto muitinės pareigūnams įkliuvo Baltarusijos pilietis, bandęs į šalį nelegaliai įsivežti 18 tūkst. eurų. Kaip pirmadienį pranešė muitinė, iš Baltarusijos per Raigardo kelio postą į Lietuvą automobiliu „Mercedes-Benz“ atvykęs Baltarusijos pilietis, nedeklaravęs ir slėpdamas nuo muitinės kontrolės, neteisėtai mėgino įsivežti grynuosius pinigus – 18 tūkst. eurų. Nelegaliai gabenti pinigai sulaikyti.

Rusiško vilkiko slėptuvėje muitininkai aptiko 35 tūkst. pakelių cigarečių

Raigardo kelio poste praėjusį savaitgalį muitinės pareigūnai sulaikė didelę cigarečių kontrabandą – rūkalai aptikti iš Baltarusijos įvažiavusio krovininio vilkiko lubose įrengtoje slėptuvėje. Kaip penktadienį pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba, apie 23.30 val. į Raigardo kelio postą krovininiu vilkiku „Scania“ įvažiavęs Rusijos pilietis muitinės pareigūnams deklaravo ketinantis tranzitu per Lietuvą važiuoti į Rusijos Kaliningrado sritį. Vyras teigė važiuojantis tuščiomis, be jokio krovinio.
Kriminalai 2023-10-13

Kontrabandinės cigaretės iš Baltarusijos buvo vežamos automobiliu, jis bus konfiskuotas

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) ir Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai Šalčininkų kelio poste sulaikė lengvąjį automobilį, vežusį cigarečių kontrabandą. Sulaikytas 2002 metų gamybos automobilis „Volvo“, kuriame buvo įrengtos rūkalų slėptuvės, bus konfiskuotas, skelbia MKT. Trečiadienį, apie 7 val., į Šalčininkų kelio postą iš Baltarusijos automobiliu „Volvo“ įvažiavęs jaunuolis, Lietuvos pilietis, muitinės pareigūnus tikino nieko draudžiamo nevežantis.
Kriminalai 2023-10-06

Muitininkams įkliuvo baltarusis su kontrabanda: vežė virš 1 tūkst. pakelių rūkalų

Šios savaitės pradžioje Raigardo kelio posto muitinės pareigūnai sulaikė mikroautobusą su nelegalių cigarečių kontrabanda: automobilyje dvigubu dugnu buvo išslapstyta daugiau kaip 1000 pakelių rūkalų. Iš Baltarusijos per Raigardo kelio postą į Lietuvą mikroautobusu „Volkswagen Crafter“ atvykęs Baltarusijos Respublikos pilietis žodžiu deklaravo, kad draudžiamų, ribojamų ar apmokestinamų prekių bei daiktų neveža.

Per savaitę į Lietuvą neįleisti 58 automobiliai su rusiškais numeriais

Per savaitę Lietuvos pasienyje apsisuko 58 automobiliai, pareigūnams įspėjus jų vairuotojus, kad kirtus sieną dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų rusiškoms transporto priemonėms grės jų konfiskavimas. Kaip pirmadienį pranešė Lietuvos muitinė, automobilių su rusiškais registracijos numeriais srautai per savaitę kasdien mažėjo, dabar fiksuojami tik pavieniai atvejai, kai tokiais automobiliais bandoma patekti į Lietuvą.

Prakalbo tragiškoje avarijoje žuvusio kolega: neįtikėtina – tai buvo pirmas toks kartas, bet paskutinis

Trečiadienio ryte įvyko kraupi avarija Molėtų rajono kelyje Vilnius-Utena. Susidūrus sunkvežimiui ir muitinės tarnybos automobiliui, muitinės darbuotojas mirė. Nors eismo įvykio priežastys dar nėra visiškai aiškios, muitininkų profesinės sąjungos atstovų teigimu, prie nelaimingo įvykio baigties galėjo prisidėti sunkios darbo sąlygos – anot profsąjungos atstovės, pareigūnams trūksta poilsio laiko, jiems itin dažnai tenka važinėti milžiniškus atstumus.

Nuo pirmadienio į Lietuvą neįleisti 48 Rusijoje registruoti automobiliai

Praėjusią parą į Lietuvos teritoriją nebuvo įleisti 6 automobiliai su rusiškais registracijos numeriais: 5 – per Kybartų, o 1 – per Medininkų pasienio postą, praneša muitinė. Lietuvos muitinė pastebi, kad bandančių įvažiuoti į Lietuvą su Rusijoje registruotais automobiliais akivaizdžiai mažėja. Nuo pirmadienio ryto į šalį iš viso neįleisti 48 tokie automobiliai.

Į Lietuvą neįleisti 7 Rusijoje registruoti automobiliai

Per praėjusią parą į Lietuvos teritoriją nebuvo įleisti 7 automobiliai su rusiškais registracijos numeriais: 5 – per  Lavoriškių pasienio kontrolės postą, 2 – per Kybartų pasienio postą. Lietuvos muitinė pastebi, kad bandančių įvažiuoti į Lietuvą su Rusijoje registruotais automobiliais akivaizdžiai mažėja. Nuo pirmadienio ryto iš viso neįleisti 43 tokie automobiliai.

Per dvi paras muitinė į Lietuvą neįleido 36 automobilių su rusiškais numeriais

Pastarąją parą Lietuvos pasienyje apsisuko 19 automobilių, pareigūnams įspėjus jų vairuotojus, kad kirtus sieną dėl ES sankcijų rusiškoms transporto priemonėms grės jų konfiskavimas. „Iš jų 17 (norėjo vykti – BNS) per Kybartų kelio postą, vienas – per Medininkų kelio postą, vienas – per Lavoriškių kelių postą. Muitinė ir toliau neįleidžia automobilių su rusiškais numeriais“, – BNS trečiadienį sakė Muitinės departamento atstovė Irmina Frolova-Milašienė.

Muitinė: sprendimas dėl Rusijoje registruotų automobilių palies ir tuos, kurie jau yra ES

Naujas Europos Komisijos (EK) išaiškinimas dėl Rusijoje registruotų automobilių, patekusių į Lietuvą, konfiskavimo ateityje palies ir tas transporto priemones, kurios jau yra Europos Sąjungoje (ES), sako Muitinės vadovas, ragindamas jas greitu metu išgabenti iš Bendrijos. „Sekantis adekvatus bus žingsnis, tai yra sprendimas dėl šitų transporto priemonių, kurios yra ES teritorijoje.
2023-09-13

Nedeklaruoti rusiški gintaro vėriniai „pabrango“ muitinės poste

Kauno teritorinės muitinės pareigūnai Kybartų kelio poste tikrindami iš Rusijos įvažiavusio Lietuvos piliečio automobilį rado 0,785 kilogramo nedeklaruotų gintarų, kurių vertė (įskaitant mokesčius) siekia 1,58 tūkst. eurų, šeštadienį pranešė Muitinės departamentas. Gintaro vėrinių nedeklaravusiam Lietuvos piliečiui gresia bauda iki 4 tūkstančių eurų.
Kriminalai 2023-09-09
Į viršų