Muitininkai dviejuose vilkikuose sulaikė per 2,2 mln. eurų vertės cigarečių kontrabandą

Muitininkai dviejuose iš Baltarusijos įvažiavusiuose vilkikuose sulaikė daugiau kaip 2,2 mln. eurų vertės cigarečių kontrabandą. 

Kaip pranešė Muitinės kriminalinės tarnyba, du vilkikai Lavoriškių ir Medininkų kelio postuose buvo sulaikyti praėjusį penktadienį ir šeštadienį. 

Penktadienį vakare į kelio postą atvyko vilkikas „Mercedes Benz“, kurį vairavęs Rusijos pilietis pareigūnams nurodė tranzitu per Lietuvą į Karaliaučių vežantis statybines medžiagas – gipsinį tinką ir mineralinę vatą. 

Jau pirminės vaizdinės apžiūros metu muitininkai pastebėjo, kad tik mažą puspriekabės dalį užpildo maišai su statybinėmis medžiagomis. Likusi jos dalis buvo atskirta medžio drožlių plokštėmis ir joje rastos cigarečių dėžės. 

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Netikras tranzitas – pasienyje su Baltarusija muitininkai sulaikė du kontrabandos pilnus vilkikus

„Rūkalų buvo prikrauta visur, kur tik įmanoma – nemažai cigarečių rasta ir mašinos kabinoje (už gulto, daiktadėžėje), taip pat – po puspriekabe buvusioje papildomoje daiktadėžėje“, – rašoma muitinės kriminalistų pranešime. 

Pirminiais duomenimis, iš viso šiame vilkike vežta 255 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Fest“, „Minsk“ ir „NZ Gold“.

Dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, vairuotojui skirtos kardomosios priemonės – dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti. 

Šeštadienį apie šeštą ryto į Medininkų kelio postą įvažiavo dar vienas „Mercedes Benz“ vilkikas, kurį vairavo Rusijos pilietis. 

Vyras pareigūnams nurodė į Karaliaučių gabenantis įvairius maisto produktus. 

Detaliai patikrinę vilkiką muitininkai jame aptiko apie 400 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“. Tikslus nelegalaus krovinio kiekis dar bus tikslinamas. 

Dėl šio atvejo MKT taip pat pradėjo ikiteisminį tyrimą, vilkiko vairuotoją teismas leido suimti vienam mėnesiui.

Pirminiais duomenimis, abiejuose vilkikuose vežtų cigarečių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais viršija 2,2 mln. eurų.

Abiem ikiteisminiams tyrimams vadovauja Vilniaus apygardos prokurorai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų