Moterį „per klaidą“ paskandinusi pora tikisi teisingumo: liko paskutinis žingsnis

Šokiruojančioje moters nužudymo byloje nuteisti sutuoktiniai Valerijus ir Laura Raskazovai vėl atsidūrė po padidinamuoju stiklu.

Raskazovai buvo nuteisti už tai, kad, būdami apsvaigę nuo alkoholio, po automobiliu radę sąmonę praradusią nukentėjusiąją, neįsitikinę, ar ji gyva, įkėlė ją į automobilio bagažinę, nuvežė be sąmonės prie upės ir įmetė į ją.

Iš pradžių dėl nužudymo nuteista pora pirmos instancijos teismo atitinkamai buvo įkalinta 10-čiai (Valerijus) ir 7-riems (Laura) metams.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Partrenktos ir į upę įmestos moters vyras Arminas negali patikėti teismo sprendimu

Vėliau Lietuvos apeliacinis teismas nusikaltimą perkvalifikavo į neatsargų gyvybės atėmimą, sumažino bausmes ir skyrė Valerijui laisvės atėmimo bausmę 3 metams ir 3 mėnesiams, o Laurai – laisvės atėmimą 2 metams, bausmės vykdymą atidedant tam pačiam laikotarpiui. 

Pribloškti tokių švelnių bausmių, nužudytos moters artimieji kreipėsi į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą (LAT). Šio teismo teisėjų kolegija nusprendė neskubėti su nuosprendžiu, nes, anot jų, tinkamas baudžiamojo proceso įstatymo pritaikymas šioje byloje gali reikšti naują teisės normos aiškinimą teismų praktikoje ir būti svarbus formuojant vienodą teismų praktiką.

Dėl to byla perduota nagrinėti LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus išplėstinei septynių teisėjų kolegijai.

Prašo griežtesnių bausmių

Kasacinį skundą pateikę nukentėjusieji ir civiliniai ieškovai prašė panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį, o pirmosios instancijos teismo nuosprendį pakeisti – perkvalifikuoti nusikalstamą veiką iš nužudymo į bejėgiškos būklės žmogaus nužudymą bei paskirti griežtesnes bausmes – vienam iš nuteistųjų laisvės atėmimą 15 metų, kitam – 12 metų.

Jie taip pat prašė priteisti nukentėjusiesiems beveik 7 tūkst. eurų turtinės ir 80 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą. Kasatoriai pažymėjo, kad „nuteistieji nužudymą padarė veikdami netiesiogine tyčia, nes jie, įmesdami nukentėjusiąją į upę, suvokė pavojingą savo veikos pobūdį.

REKLAMA

Nužudytos moters sutuoktinis Arminas Mazgelis laidai „Prieš srovę“ neseniai yra pasakojęs, kad Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas nuteisti kaltinamuosius dėl neatsargaus gyvybės atėmimo jį pribloškė.

„Lietuvos teisėsauga kažkodėl nenori pripažinti to, kas įvyko, ir įvertinti teisingai. Manau, kad gal Aukščiausiasis teismas įvertins įvykusį šį baisų nusikaltimą. Netyčinis galėtų būti tik tai toks nusikaltimas, kuris tikrai įvyko netyčia, o čia buvo žmogus ir vežtas, ir įmestas. Visi veiksmai buvo tyčiniai“, – kalbėjo žmonos netekęs Arminas.

Įvykio aplinkybės

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad A. Mazgelio sutuoktinė iš pradžių buvo ieškoma kaip dingusi be žinios. Ir tik po trijų savaičių jos upėje plūduriuojantį kūną pastebėjo žvejys.

Tada ir paaiškėjo kraupios šio įvykio aplinkybės. Iš Mazgelių namų išvykti susiruošę V. ir L. Raskazovai automobiliu užvažiavo ant moters. Per apklausą V. Raskazovas teigė, kad bandė užčiuopti moters pulsą, bet to nepavyko padaryti. Sutuoktiniai nusprendė, kad ji negyva.

Vietoj to, kad apie nelaimę praneštų moters vyrui ar bent jau iškviestų greitąją pagalbą, jie dar gyvos (kaip paaiškėjo vėliau – aut. past.) moters kūną įkėlė į bagažinę.

Moteris buvo nuvežta prie upės ir į ją įmesta. Aukos kūną ištyrę ekspertai nustatė, kad prieš įmetant moterį į upę ši dar buvo gyva. Oficiali mirties priežastis – ji nuskendo.

Ką žurnalistams anksčiau yra sakiusi Laura ir kokias šokiruojančias nusikaltimo detales atskleidė Arminas, žiūrėkite vaizdo siužete:

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:


Rašyti komentarą...
A
Aistė
2020-01-08 21:06:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bene bielagoriačka tamstai
Atsakyti
-1

R
Rolis
2020-01-08 22:06:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viena igaidyna kita vistyna
Atsakyti
0

R
Rolis
2020-01-08 22:06:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viena igaidyna kita vistyna
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų