• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų pasitraukti priversta konservatorių politikė Monika Navickienė iki šiol dėl sąsajų su nacionalinio saugumo kriterijų neatitinkančiais Vilhelmu Germanu ir Ieva Trinkūnaite aiškinosi viena.

Iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų pasitraukti priversta konservatorių politikė Monika Navickienė iki šiol dėl sąsajų su nacionalinio saugumo kriterijų neatitinkančiais Vilhelmu Germanu ir Ieva Trinkūnaite aiškinosi viena.

REKLAMA

Tuo stebėjosi net konservatorių patriarchai – Irena Degutienė bei Vytautas Landsbergis, mat šiaip jau klausimų daugiausiai kyla ne tiek dėl M. Navickienės, kiek jos sutuoktinio Mindaugo Navicko ryšių. 

Remiantis M. Navickienės deklaracija, M. Navickas yra „iSun Lithuania“ akcininkas nuo 2021 m. gegužės. „Registrų centro“ duomenimis, nuo 2021 m. gegužės iki 2023 m. rugpjūčio vyras ėjo „iSun Lithuania“ direktoriaus pareigas, nuo 2022 m. spalio iki 2024 m. birželio buvo „Foxpay“ valdyboje ir apie mėnesį vadovavo šiai įmonei.

Šios įmonės priklauso M. Navicko brolio žmonos seseriai I. Trinkūnaitei, kurią Vyriausybės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija pripažino nepatikima investuotoja dėl jos šeiminio ryšio su ne kartą teistu V. Germanu, kuris anksčiau vadinosi Viliumi Žideliu. Lietuvos institucijoms nerimą kelia ne tik buvę V. Germano teistumai, bet ir jo ryšiai su įvairiais asmenimis už Europos Sąjungos ar NATO šalių ribų.

REKLAMA
REKLAMA

Pati M. Navickienė atsistatydinti turėjo paaiškėjus, kad su V. Germanu ir I. Trinkūnaite 2023 m. vasarį skrido į Dubajų privačiu reisu ir už kelionės išlaidas apmokėjo tik išaiškėjus šioms aplinkybėms. Paprastai politikams nerekomenduojama bičiuliautis su nacionaliniam saugumui rizikų keliančiais asmenimis ir ypač priimti iš jų dovanas ar paslaugas. 

REKLAMA

M. Navickas sutiko atsakyti į portalo tv3.lt pateiktus klausimus raštu. 

Koks jūsų santykis su šiuo metu dažnai viešumoje minimu V. Germanu? Suprantama, kad su juo ir jo gyvenimo partnere I. Trinkūnaite turėjote ir galbūt turite verslo ryšių, bet prašyčiau apibūdinti santykį ir verslo prasme, ir asmeniškai.

Santykis visiškai nutrūkęs. Šiuo metu nebendraujame nei asmeniškai, nei darbiniais klausimais. Su I. Trinkūnaite esu pažįstamas dar nuo vaikystės, esame gimę tame pačiame mieste. Mano brolis yra vedęs I. Trinkūnaitės seserį. Nepaisant šios aplinkybės, tiek aš, tiek mano šeima mažai bendravome su Ieva, nes ji mokėsi užsienyje, po studijų gyveno ne Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

Su Ieva mano bendravimas atsinaujino 2020 m. pabaigoje. Tuo metu Ieva kartu su Vilium Žideliu kreipėsi į mane kaip į advokatą dėl jiems aktualių teisinių klausimų. Jie turėjo klausimų susijusių su verslu ir asmeninių, tai yra V. Židelio skolų kreditoriams padengimo. Anksčiau V. Židelio nepažinojau ir mūsų keliai nebuvo susikirtę. Nežinojau V. Židelio praeities, išskyrus vėliausią epizodą.

Nuo kada bendraujate su juo ar verslo pagrindais, ar asmeniškai?

Bendravimas prasidėjo 2020 metais, kai supažindino I. Trinkūnaitė. Bendravome darbo klausimais. 2021 m. I. Trinkūnaitės kvietimu prisijungiau prie „iSun Lithuania“ (anksčiau – UAB „Saulės Sprendimai“). Tapau vadovu, dirbau iki 2023 m. rugpjūčio. Asmeniniais klausimais nebendravome. Esame kartą atostogavę Dubajuje, istorija aprašyta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Preziumuoju, kad tikriausiai žinojote, jog ponas V. Germanas buvo teistas, nes keitė asmenvardį, plius oficialiai nefigūravo nei „iSun Lithuania“, nei „Foxpay“, nei jokių kitų įmonių veikloje? Tai gali reikšti, kad asmuo negali įrodyti turįs nepriekaištingą reputaciją. Kokia buvo jūsų anuomet turima informacija?

Taip, kaip jau minėjau, man buvo žinomas jo paskutinis epizodas, ir tiek, kad jis buvo atlikęs bausmę ir atlygino reikalavimus kreditoriams, tai yra padengė skolas. Man tai buvo vienintelė žinoma šio žmogaus praeities detalė. Man atrodė, kad, padaręs savo išvadas, žmogus nori žengti skaidria kryptimi.

REKLAMA

Ar jūsų turima informacija apie poną V. Germaną nesignalizavo jums, kad tai gali pakenkti ir jūsų bei jūsų sutuoktinės M. Navickienės reputacijai?

Ne. Man atrodė, V. Germanas siekia įgyvendinti naujas verslo idėjas, pasimokęs iš klaidos, apie kurią vienintelę ir žinojau. Man neatrodė, kad pažintis ir ryšys per mano darbines funkcijas gali taip smarkiai pakenkti mano šeimai.  

Kodėl norėjote poniai I. Trinkūnaitei parduoti įmonės „LITLAB“ akcijas?

Su šia bendrove norėjau ir noriu toliau vystyti įvairius projektus. Dirbant „iSun Lithuania“ atrodė, jog I. Trinkūnaitė domisi skirtingomis verslo sritimis. Mano tuometiniu vertinimu atrodė, kad papildomo akcininko su reikalingais finansiniais pajėgumais pritraukimas leis greičiau išplėtoti verslą. Bet LR Vyriausybės komisijai nepatvirtinus jos, kaip galimos akcininkės, šios idėjos atsisakiau. Dirbu su kitais galimais investuotojais.

REKLAMA

Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos 2024 m. gegužės 16 d. protokole yra nurodoma, kad, Valstybės saugumo departamento manymu, I. Trinkūnaite, kaip investuotoja, negali būti laikoma patikima, nes yra susijusi su asmenimis, kurie turi nacionaliniam saugumui riziką keliančių ryšių su užsienio valstybių institucijomis ar fiziniais ir juridiniais asmenimis. Antikorupcijos komisijoje buvo pasakyta, kad tokių ryšių galimai turi ponas V. Germanas. Ar per savo darbą su juo, pažinties metu esate pastebėjęs tokius ryšius su ne Europos Sąjungos šalių institucijomis, fiziniais ar juridiniais asmenimis?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne.  Man nėra žinomi visi V. Germano ryšiai. Aš asmeniškai jokių įtartinų ryšių nepalaikau ir savo aplinkoje tokių nesu pastebėjęs.

2021 metų gegužę, kai per įmonę „Euromed Monitoring” jums priklausė įmonė „Euromedia Monitoring“, pastaroji įmonė buvo sudariusi paslaugų teikimo sutartį su Rusijos piliečiu Andrejumi Khovratovu, kuris šiuo metu yra nuteistas už sukčiavimą Rusijoje, bet jau ir tuo metu pasižymėjo įdomia reputacija (buvo susijęs su „SkyWay“, kurie bandė investuoti 2014 m. prie Šiaulių Zoknių oro uosto). Ar šį klientą įmonei atvedė V. Germanas? Kodėl apskritai buvo sudaryta paslaugų teikimo sutartis su šiuo asmeniu? Kuo jis atrodė ypatingas?

REKLAMA

Nurodytose įmonėse dirbo atsakingi ir, mano vertinimu, patikimi vadovai. Tuo metu tiek motininei, tiek dukterinei kompanijai vadovavo tas pats asmuo. Kilus ažiotažui Martynas Kasiulis, buvęs vadovas, man paaiškino, kad sudarė sutartį su klientu. Sutarties vykdymas buvo sudėtingas ir nesklandus, paslaugos nebuvo suteiktos. Šis asmuo, Andrei Khovratov yra Ukrainos pilietis (tiek gimimu, tiek pilietybe). Detales reikėtų tikslintis su tuomečiu vadovu, tik jis žino kaip ir kas klientą atvedė, pasiūlė.

REKLAMA

Šaltinis mūsų portalui minėjo, kad „Euromedia“ veikloje jūs iš esmės buvote tarsi fasadas, o daug reikalų tvarkė būtent V. Germanas. Ar tai tiesa?

Nenorėčiau komentuoti šaltinių insinuacijų. Tvarkiau reikalus, kuriuos išmaniau, rūpinausi verslo tvarumu.

Ar esate pažįstamas su Vokietijos verslininku Marcus Frank Adolf Eberhardt, kuris kitaip vadinamas Prinz Marcus? Ar esate lankęsis jo namuose, rezidencijoje ne Lietuvoje? Ar esate ir kokiomis aplinkybėmis šį asmenį sutikęs Lietuvoje?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Esu jį sutikęs kažkada Lietuvoje, vienam renginyje. Bet su juo nesame bendravę, nebent pasisveikinę.

Ar šiuo metu, kai matosi įvairios pasekmės, viską savo verslo veikloje būtumėte daręs taip pat?

Mes visi turime galimybes vertinti savo gyvenimą retrospektyviai ir kartais jame matome klaidų. Matydamas dabartinę žalą šeimai ir sau, niekada nebūčiau prisijungęs prie šiuo metu linksniuojamos verslo grupės.   

Iš įvairių socialinių tinklų galima spręsti, kad Dubajuje jūsų šeima yra apsilankiusi ne kartą. Ar tenka ten vykti verslo reikalais? Kokių verslo interesų ten turite?

Ne visiškai taip. Kažkada, prieš 8-10 metų, skrisdami pro Dubajų, dėl jungiamojo skrydžio, buvome dviese pusdienį. Bet, jei kalbant apie buvimą šalyje, tai mano žmona yra buvusi kartą, aš esu buvęs kelis. Kaip advokatas esu buvęs tarptautiniame renginyje Dubajuje, taip pat susitikimuose dėl potencialių klientų.

Ne kas su inprovizavimu
Ne kas su inprovizavimu
Ilgai galvojo tą istoriją.
šaikeles vagys
O kodėl ž. nepaklausė už kieno milijonus pastatytas ROD5 verslo centras, kuris priklauso Navicko valdomam Litlabui ?
Gal Stepukonis paskolino ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų