Mokama vakcina nuo gripo – jau ir Kauno poliklinikoje

Vis daugiau poliklinikų skelbia apie galimybę pasiskiepyti mokama vakcina nuo gripo. Apie tai ketvirtadienį pranešė ir Kauno miesto poliklinika, tačiau įspėjo, kad skiepijami bus tik prie įstaigos prisirašę pacientai. 

Poliklinika pasidalino žinute, kad savo padaliniuose jau pradeda skiepyti mokama keturvalente „Vaxigrip Tetra” gripo vakcina, skirta 2020/2021 metų gripo sezonui.

Vakcinos kaina 12,92 Eur, skiepijimo paslauga – 2,30 Eur. Tačiau priduriama, kad skiepijami tik prie Kauno miesto poliklinikos prisirašę pacientai.

Be to, prieš atvykstant skiepytis būtina išankstinė registracija padalinio telefonu:

▪️ Dainavos padalinys – tel. (8 37) 403 900

▪️ Šilainių padalinys – tel. (8 37) 377 771

▪️ Centro padalinys – tel. (8 37) 409 222

▪️ Kalniečių padalinys – tel. (8 37) 401 422

▪️ Šančių padalinys – tel. (8 37) 342 167

Priduriama, kad valstybės kompensuojamos gripo vakcinos, kuri skirta rizikos grupės pacientams, iš Valstybinės ligonių kasos dar negauta.

Portalas tv3.lt primena, kad neseniai apie jau turimas mokamas vakcinas nuo gripo skelbė ir kitos šalies poliklinikos. Tuo metu vakcinų įsigijusios jau turėjo Antakalnio, Karoliniškių poliklinikos, ar vykdančios pirkimus sakė Centro, Šeškinės poliklinikos atstovai.

Užpirko perpus daugiau

Tuo metu Kauno miesto poliklinikos vadovas Paulius Kibiša informavo, kad mokamos vakcinos šiemet užpirkta 50 proc. daugiau nei pernai.

Jo pastebėjimu, daugiau vakcinų įsigyti paskatino ne tik Covid-19 pandemija, bet ir paskutinius trejus metus kiekvienais metais faktinis pasiskiepijimas augantis 20–30 proc. 

„Išties žmonių sąmoningumas, rūpestis sveikata didėja“, – sakė jis.

Visgi P. Kibiša siūlė karštligiškai dar neskubėti skiepytis: 

„Paprastai skiepijimo sezoną pradedame spalio mėnesį, tai šiais metais planuojame daryti taip pat. Reikia suprasti, kad imunitetas yra neamžinas, tam pačiam gripo pikui, kai jis būna gruodžio, sausio, vasario mėnesiais, tai stengiamės kuo arčiau šio laikotarpio pradėti skiepijimo sezoną.“

Įvardijo rizikos grupes

Artėjant rudeniui įspėjama ne tik apie Covid-19 pavojų, bet ir susirgimų kitomis užkrečiamosiomis kvėpavimo takų ligomis augimą. Todėl, kol nėra vakcinos nuo koronaviruso, specialistai kviečia nepamiršti pasiskiepyti bent nuo gripo.

REKLAMA

Kaip anksčiau informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė, šiais metais VLK nupirko 205 tūkst. dozių, kurios pirmiausia skirtos 5 rizikos grupėms.

„Tai – medikai, nėščiosios, slaugos-globos gyventojai, vyresni nei 65 m. asmenys ir turintieji bent vieną lėtinę ligą. Šie žmonės yra skiepijami nemokamai. 

Vakcina pasieks Lietuvą per du kartus, nes poreikis vakcinos yra labai didžiulis, gamintojai nespėja jos tiekti. Rugsėjo pabaigoje bus veža apie 100 gripo vakcinos, kitas likęs kiekis pasieks lapkričio pirmą savaitę, su šiokia tokia paklaida", – sakė ji.

Specialistė pabrėžė, kad pirmiausia bus skiepijami medikai, patiriantys didžiausią riziką tam, kad būtų kas pasirūpina pacientais.

D. Razmuvienė atkreipė dėmesį, kad gripas kaip ir koronavirusas yra pavojingiausias vyresniems asmenims. 

Atliko apklausą

SAM užsakymu liepos 16–30 d. atlikus reprezentatyvią gyventojų apklausą visoje Lietuvoje, nustatyta, kad beveik pusė gripo rizikos grupei priklausančių Lietuvos gyventojų rudenį planuoja nemokamai skiepytis nuo sezoninio gripo. O savo arba darbdavio lėšomis nuo gripo ketina skiepytis ketvirtadalis šalies piliečių.    

Apklausa parodė, kad beveik trečdalis (31 proc.) visų apklaustųjų priklauso gripo rizikos grupei, t. y. yra vyresni nei 65 metų, sergantys lėtinėmis ligomis, dirbantys sveikatos priežiūros įstaigos ar nėščios moterys. Iš esančiųjų rizikos grupėje daugiau nei pusė (57 proc.) yra vyresni nei 50 metų amžiaus ir su mažiausiomis šeimos pajamomis (iki 700 eurų) per mėnesį (67 proc.). Moterys gripo rizikos grupėje sudaro 38 proc.

Beveik pusė (47 proc.) gripo rizikos grupei priklausančių gyventojų nurodė, kad jie ketina nemokamai skiepytis nuo sezoninio gripo 2020 m. rudenį, 4 iš 10 (40 proc.) atsakė, kad skiepytis neketina, o kiek daugiau nei dešimtadalis (13 proc.) dar yra neapsisprendę.

REKLAMA

Iš priklausančiųjų gripo rizikos grupei aktyvesni yra specialistai ir tarnautojai – iš jų ketina skiepytis net 66 proc., taip pat darbininkai bei techniniai darbuotojus – iš jų planuoja skiepytis 57 proc.

Tarp 65 metų amžiaus ir vyresnių šalies gyventojų skiepytis ketina 44 proc., tokių planų neturi – 41 proc. Tarp tokio amžiaus respondentų labiau ketina skiepytis moterys (46 proc.) nei vyrai (40 proc.).

Kaip parodė tyrimas, ketvirtadalis (26 proc.) gyventojų, nepriklausančių gripo rizikos grupei, šių metų rudenį ketina skiepytis nuo sezoninio gripo savo arba darbdavio lėšomis, o 63 proc. neketina to daryti. Dešimtadalis (11 proc.) dar kol kas nėra apsisprendę šiuo klausimu.

Kad rudenį ketina savo ar darbdavio lėšomis skiepytis nuo sezoninio gripo kiek dažniau nurodė moterys (30 proc.), 30–49 metų amžiaus žmonės (28 proc.), respondentai su aukštuoju išsilavinimu (39 proc.) bei su didžiausiomis (virš 1200 eurų) šeimos pajamomis per mėnesį (29 proc.), o vertinant pagal profesijas – vadovai (37 proc.) bei specialistai ir tarnautojai (32 proc.).

Kad savo ar darbdavio lėšomis neketina skiepytis dažniau atsakė respondentai su nebaigtu viduriniu išsilavinimu (83 proc. neketina), su mažiausiomis (iki 700 eurų) šeimos pajamomis per mėnesį (80 proc.), bedarbiai ir namų šeimininkės (85 proc.).

Lietuvos gyventojų apklausą atliko rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“. Apklausoje dalyvavo 1020 respondentų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų