Mirtinai pavojingas pomėgis: šaukė ir laukė mirties

Gelbėtojų pavasarinis galvos skausmas – ant plono ledo vis dar lipantys poledinės žūklės mėgėjai. Savaitgalį per plauką žūties išvengta Vilkaviškio rajone. Vidury ežero įlūžo meškeriotojas. Gelbėtojai rizikavo ir savo gyvybe – bėgdami prie skęstančiojo, patys porą kartų įlūžo.

Vilkaviškietis Algimantas, parą praleidęs Vilkaviškio ligoninės reanimacijoje, perkeltas į vidaus ligų skyrių. Pavojaus gyvybei jau nebėra. Vyras vakar po pietų įlūžo prie Vilkaviškio esančiame Paežerių ežere. Ten meškeriojo.

„Kai Dievas nori pakenkti – atima protą. Vietoje to, kad būčiau ėjęs pakrante ar išėjęs į sausumą, nutariau pereiti tiesiai per ežerą. Nes kitoje pusėje ežero gyvename. Na ir įmoviau į eketę. Ką dabar“, – sako įlūžęs vilkaviškietis Algimantas.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Įlūžęs žvejys

Algimantas įlūžo vidury ežero. Tai yra beveik pustrečio šimto metrų nuo kranto. Vyriškis neslepia, kad jau buvo susitaikęs su mintimi, jog eketėje sušals mirtinai.

„Kai jau pabandžiau išlipti ir nepavyko, tai bandžiau šauktis. Net nelabai tikėjausi. Galvojau, kad kol iškvies, kol atitemps… Bandžiau laikytis ant to vandens ir šalau po „biški‘‘, – kalbėjo vyras.

Laimė, skęstančio vyro šauksmą išgirdo prie ežero pasivaikščioti atvykę žmonės. Jie iškvietė pagalbą. Vilkaviškio gelbėjimo tarnybos pareigūnai sako, kad vyro nuo kranto net nesimatė. Vilkaviškietis lediniame vandenyje jau buvo praleidęs pusvalandį, žmogaus jėgos seko.

„Pačio skęstančiojo nematėme, nes buvo labai toli. Žmonės nurodė, kurioje maždaug kryptyje. Tai visa laimė, kad skęstantysis rėkė. Tai pagal rėkimą pamačiau, kad jis ten tikrai įlūžęs yra“, – tikina gelbėtojas Saulius Čepulis.

,Žmogus plūduriavo ant vandens, galvą pasidėjęs ant ledo. Iš tikrųjų, labai gerai elgėsi, kad nepanikavo, kad nenaudojo jėgų. Todėl galėjo ilgiau išbūti ant vandens“, – sako kitas gelbėtojas Mindaugas Savickas.

Gelbėdami poledinės žūklės aistruolį pareigūnai rizikavo savo gyvybe. „Bėgdamas porą kartų įlūžau, nes ledas vietomis labai plonas. Properšos“, – pasakoja gelbėtojas M. Savickas.

REKLAMA

„Ledas, jau dabar pavasaris, jau ledo nėra. Jisai 5 centimetrai. O drąsiai ant ledo būtų galima lipti nuo 7-8 centimetrų, vienam žmogui. Taip kad, pasverkit savo hobį su sveikata ir gyvybe“, – tikina S. Čepulis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų