• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžioji Lietuvos mokyklų dirba įprastu būdu ir perėjimo prie nuotolinio mokymosi scenarijus Lietuvai kol kas negresia, sako Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) atstovas.

Didžioji Lietuvos mokyklų dirba įprastu būdu ir perėjimo prie nuotolinio mokymosi scenarijus Lietuvai kol kas negresia, sako Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) atstovas.

REKLAMA

Anot jo, nors susirgimų ir izoliacijos skaičiai šalies ugdymo įstaigose auga, bet augimo tempas nėra spartus ir mokymosi procesas „yra normalus“.

„Jei toks tempas ir toliau bus, jis švietimo sistemai nėra ypatingai pavojingas, matom ir grįžimų mokyklų, kurios buvo išėjusios į nuotolinį mokymą dėl didelių izoliacijų , taigi, procesas yra normalus“, – Lietuvos radijui trečiadienį sakė ŠMSM Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas.

„Iš duomenų, kuriuos teikia mokyklos, mes galim pasakyti, kad apie 15 proc. mokyklų yra pasirinkusios mišrų ugdymo organizavimo būdą ir  85 proc. dirba įprastu būdu, situacija yra gana normali. Aišku, Raseinių atvejis, kada visos mokyklos išeina į nuotolinį mokymą, yra labai atskiras, bet tikrai negalvojam, kad Lietuvai šitas scenarijus grėstų“, – teigė A. Aldakauskas.

REKLAMA
REKLAMA

 Koronavirusas nuo mokslo metų pradžios registruotas 77-iose švietimo ir ugdymo įstaigose, tačiau vidinis infekcijos plitimas nustatytas tik keliose iš jų, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė.

REKLAMA

Pasak NVSC Vilniaus departamento vadovės, per pastarąją parą ugdymo įstaigose registruota 18 naujų koronaviruso atvejų, jie nustatyti 10-yje mokyklų ir keturiuose darželiuose.

„Nuo mokslo metų pradžios iki šios dienos COVID-19 ligos atvejai buvo registruoti 77 šalies ugdymo įstaigose, iš viso atvejų yra 116. Šiuo metu serga 77 vaikai, iš kurių penki yra ikimokyklinio amžiaus. Taip pat 28 ugdymo procese dirbantys darbuotojai ir 11 su ugdymo procesu nesusijusių asmenų“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį informavo R. Lingienė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, ketvirtadienio ryto duomenimis, iš viso dėl koronaviruso plitimo šiuo metu izoliuota per 1,6 tūkst. asmenų, bet skaičiai nuolat auga.

„Vidinis COVID-19 infekcijos plitimas nustatytas šešiose ugdymo įstaigose. Tai, epidemiologų vertinimu, nėra daug, nes kitose įstaigose infekcija patenka iš namų arba socialinės aplinkos“, – sakė ji.

Virusas plinta keturiose ligoninėse

Per parą nauji koronaviruso atvejai fiksuoti keturiose šalies sveikatos priežiūros įstaigose: Šiaulių, Radviliškio, Panevėžio ir Raseinių ligoninėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų