• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vietos bendruomenei pasipriešinus, kad Domeikavoje Kauno rajone būtų atidaryti pusiaukelės namai, jie veiklą pradės palaipsniui, taip pat atsisakoma čia įkurti Probacijos tarnybos padalinį, ketvirtadienį pranešė Teisingumo ministerija (TM).

Vietos bendruomenei pasipriešinus, kad Domeikavoje Kauno rajone būtų atidaryti pusiaukelės namai, jie veiklą pradės palaipsniui, taip pat atsisakoma čia įkurti Probacijos tarnybos padalinį, ketvirtadienį pranešė Teisingumo ministerija (TM).

REKLAMA

Pasak pranešimo, teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska Kauno rajone susitiko su Domeikavos seniūnijos gyventojų atstovais ir pristatė, kaip bus sumažintos suplanuotos projekto apimtys, siekiant atsižvelgti į bendruomenės išsakytus argumentus.

„Atsiprašau, kad šie sprendimai priimti tik dabar. Tikiu, kad pusiaukelės namai su šiais pakeitimais gali atliepti tiek bendruomenės keliamus saugumo klausimus, tiek integracijos tikslus. Atneštos karčios pamokos, kaip nedera bendrauti su bendruomene, bus ne tik išmoktos, bet daug aiškiau sureglamentuotos“, – teigė E. Dobrowolska.

Po susitikimo, telefonu priimtus sprendimus E. Dobrowolska aptarė ir su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu.

Teisingumo ministerija nurodo, kad pusiaukelės namų veiklą nuspręsta vykdyti palaipsniui. Pirmuosius šešis mėnesius namuose galės gyventi ne daugiau kaip dešimt nuteistųjų. Tą laikotarpį visi namų gyventojai bus stebimi apykojėmis.

REKLAMA
REKLAMA

E. Dobrowolskos teigimu, nuteistųjų judėjimas pareigūnams bus nuolat žinomas, tokiu būdu bus užtikrinta maksimali asmenų kontrolė.  Nuolat stebint kriminogeninę situaciją, praėjus pusmečiui, tarnybos pakvies bendruomenę pasitarti dėl šių sprendimų keitimo ar pratęsimo.

REKLAMA

Taip pat nuspręsta keisti teisės aktus taip, kad pusiaukelės namuose Domeikavos seniūnijoje negyventų nuteistieji, kurių atlikta nusikalstama veika buvo seksualinio ar smurtinio pobūdžio bei taip pat, jei bet kokia nusikalstama veika buvo įvykdyta prieš nepilnamečius.

Lietuvos kalėjimų tarnybai pavesta per dvi savaites suderinti taisyklių pakeitimus su Teisingumo ministerija ir patvirtinti jas dar iki atidarant pusiaukelės namus Kauno rajone. Dar iki pusiaukelės namų atidarymo bus įrengtos papildomos vaizdo stebėjimo kameros, kuriomis bus susistiprintas pusiaukelės namų įėjimų ir išėjimų iš teritorijos stebėjimas.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat yra atsisakoma planų pastate atidaryti Probacijos tarnybos padalinį. Ministerija skelbia, kad probacijos patalpų remonto darbų ir biuro baldų pirkimas yra atšaukiamas.

„Paprašiau Domeikavos ir Šakių kaimo bendruomenės atstovų bei Kauno rajono mero pasiūlyti, kokiai paskirčiai galėtų būti naudojama Stumbro g. 3 pastato dalis, kuri buvo numatyta Probacijos pareigūnams. Esame atviri bendruomenės, nevyriausybinio sektoriaus, savivaldos poreikiams, kurie derėtų su vykdoma veikla“, – sako teisingumo ministrė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kauno rajone esančios Domeikavos gyventojai prieštarauja, jog jų kaimynystėje būtų įsteigti pusiaukelės namai – įstaiga, kur gyvena laisvės atėmimo bausmes bebaigiantys atlikti nuteistieji. 

Iki šiol planuota, kad tame pačiame pastate turėjo įsikurti ir Kauno apskrities probacijos tarnybos pareigūnai.

Peticiją dėl to inicijavę žmonės pusiaukelės namus vadina atviro tipo kalėjimu. Jų teigimu, ši įstaiga, kur nuolat gyventų iki 25 nuteistųjų, veiktų netoli daugiabučių, mokyklos, darželių.

REKLAMA

Kauno rajono meras V. Makūnas prašė teisingumo ministrės užtikrinti Domeikavos gyventojų saugumą. Jo teigimu, bendruomenei nerimą kelia didelis probuojamų asmenų skaičius – per mėnesį jų esą gali būti iki tūkstančio.

Vyriausybė iš privačių asmenų Šakių kaime Domeikavos seniūnijoje įsigijo pastatą ir perdavė jį valdyti Lietuvos kalėjimų tarnybai. Šį projektą finansuoja Norvegijos vyriausybė.

MORDA, nukarusiu tešmeniu.
Strašna į gryną morska swynia.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų