tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Generalinė prokuratūra prašo griežčiau bausti dėl milijoninio sukčiavimo nuteistą buvusį bendrovės vadovą V. V., skiriant jam realią laisvės atėmimo bausmę, ir papildomai išieškoti dar per 400 tūkst. eurų.

Generalinė prokuratūra prašo griežčiau bausti dėl milijoninio sukčiavimo nuteistą buvusį bendrovės vadovą V. V., skiriant jam realią laisvės atėmimo bausmę, ir papildomai išieškoti dar per 400 tūkst. eurų.

REKLAMA

Generalinė prokuratūra penktadienį pranešė Lietuvos apeliaciniam teismui pateikusi skundą, kuriuo prašo vienos Lietuvos bendrovės buvusį generalinį direktorių, buvusį vieną akcininkų ir anksčiau ėjusį valdybos pirmininko pareigas V. V. pripažinti kaltu dėl pinigų plovimo, didelės vertės sukčiavimo, dokumento suklastojimo.

Taip pat prašoma išieškoti iš V. V. papildomai 420 tūkst. eurų kaip nusikalstamos veikos rezultatą.

Žemesnės instancijos teismo išteisintą kitą šios bendrovės buvusį akcininką, komercijos direktoriaus pavaduotoją D. S. prokurorai prašo pripažinti kaltu dėl didelės vertės sukčiavimo, kreditinio sukčiavimo, pinigų plovimo ir iš jo konfiskuoti 1 mln. 120 tūkst. eurų kaip nusikalstamos veikos rezultatą.

REKLAMA

Už šias nusikalstamas veikas abiem asmenims prašoma skirti realias laisvės atėmimo bausmes, nurodoma pranešime.

Vilniaus apygardos teismas pernai gruodžio 22 dienos nuosprendžiu V. V. pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi siekiant turtinės naudos, dokumentų suklastojimo, didelės vertės kreditinio sukčiavimo. Dėl pinigų plovimo ir dokumento suklastojimo V. V. išteisintas. Teismas skyrė konfiskuoti iš jo 700 tūkst. eurų kaip nusikalstamos veikos rezultatą.

REKLAMA

D. S. teismas išteisino dėl didelės vertės kreditinio sukčiavimo, sukčiavimo, pinigų plovimo.

Baudžiamosios bylos duomenimis, bendrovė iš vienos užsienio kompanijos kompanijos už 9 mln. eurų įsigijo spausdinimo mašiną, kurios faktinė vertė buvo 6 mln. eurų.

Nupirktos mašinos kaina dirbtinai padidinta, o siekiant pasinaudoti Lietuvos biudžeto ir Europos Sąjungos parama verslui pateikta suklastota paraiška Lietuvos verslo paramos agentūrai, nuslėpus tikrą įrenginio kainą ir pirkimo esminius procedūrinius pažeidimus.

REKLAMA

Pasak pranešimo, dėl apgaulės bendrovei nepagrįstai išmokėta per 4 mln. eurų paramos lėšų. Iš jų 3,8 mln. eurų sudaro Europos Sąjungos fondų lėšos ir 263 tūkst. eurų Lietuvos biudžeto lėšos.

Prokurorai pažymi, kad nusikalstamu būdu gautos lėšos atliekant ne vieną finansinę operaciją pervestos į sąskaitas užsienio šalių bankuose. Dėl to buvo apsunkintas nusikaltimo mechanizmo nustatymas ir lėšų identifikavimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų