Migranto gudrybė: į Lietuvą bandė patekti su suklastotu leidimu

Praėjusią parą pasienyje su Baltarusija apgręžtas 61 migrantas, vienas užsienietis bandė apgauti pasieniečius, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Jos teigimu, trečiadienį migrantai iš Baltarusijos neleistinose vietose ėjo ties Ignalinos, Šalčininkų ir Lazdijų rajonais bei Druskininkų savivaldybe.

Anot pasieniečių, prie sienos ties Varėnos rajonu Baltarusijos pusėje buvo iššauta signalinė raketa, ties Lazdijų rajonu buvo iššautos dvi signalinės raketos ir paleistas šūvis.

Kiek vėliau taip pat ties Lazdijų rajonu girdėjosi du šūviai, pabūklų šūviai, pastarieji buvo girdimi ir ties Druskininkų savivaldybe.

„Manoma, kad šaudoma kaimyninėje šalyje esančiame Gožos poligone“, – rašoma pranešime.

Trečiadienio naktį vienas Tuniso pilietis bandė apgauti Lietuvos pasieniečius. Jis iš Baltarusijos pėsčiomis ėjo per tarptautinį Medininkų pasienio kontrolės punktą.

Dokumentų patikrinimo metu VSAT pareigūnams užsienietis pateikė Tuniso piliečio pasą ir esą savo vardu išduotą leidimą nuolat gyventi Belgijoje. Pastarasis turėjo jam suteikti teisę į Šengeno erdvę patekti be vizos.

„Pasieniečiai iškart nustatė, kad šis belgiškas leidimas yra visiška klastotė. Dėl to tunisietis nebuvo įleistas į Lietuvą ir grąžintas į Baltarusiją“, – teigia VSAT.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Į šalį šiemet per pasienį su Baltarusija pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų, dauguma jų – irakiečiai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų