Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
labai laukiu pensijos,kad galėčiau ,trenkusi durimis,eiti neatsisukant,nes pavargau nuo mobingo ir beje,ne nuo valdžios ,o nuo ligonių.Kodėl yra nepopuliarios specialybės-todėl ,kad į priėmimą atvažiuoja 80o/o nepatenkintų-tai laukia per ilgai ,tai į stacionarą neguldo,tai receptų planinių neišrašo,tai-būna ir taip-diagnozę ne tą nustato.Ir visiems dzin ,kad per parą praeina 200-300 ligonių ,kad yra algoritmai,kad pusė yra bereikalingi lankytojai.Dar atskira tema-alkoholikai ir psichiniai,kuriems mėnulis turi įtakos,tada tik laikykis.gerai ,kad apsauga yra,o tai mus pačius gydyti reikėtų...Prestižinės specialybės darosi tos ,kur yra minimalus tiesioginis kontaktas su ligoniu -ir nervų mažiau ,ir skuba ne tokia,tada ir klaidų minimumas.Tol kol bus toks požiūris į medikus,kol medikai visad bus kalti ,tol dirbančių bus vis mažiau ir mažiau.Kodėl slaugytojos bėga į užsienį-ten ir krūvis mažesnis o,svarbiausia,požiūris kitoks
Atitraukti partijas nuo ministerijų ir vadovų pozicijų, kad nori dirbti jei vadovaujama partijos poreikiais o ne žiniomis visur truksta specialistų nes partiečių giminės uzurpavo viską todėl ir mobingad ir t.t ir t.t ne specialistai vadovauja o.....giminės partijos...
Na na... pati dirbu slaugytojos padėjėja (paliatyvus skyrius). Nakčiai liekam viena padėjėja, ir 1-2 sesutės (~30 ligonių), kurios ne visada padeda. Po paros grįžti atsiprašant "skersa", reikia dviejų parų atsigauti... algos "ašaros", darbo per akis, kojų nejauti... ir niekas nemato arba nenori matyti ir išlaidauti, kad priimti daugiau darbuotojų ! Manau daugiau ir nėra ką pridurti ! Tokia ta situacija,kurios niekas NEMATO !
@Aš...Vilnius Dabar madinga pasakyti, nėra kas dirba,bet kažkodėl etatų laisvų nėra kiek suprantu. Tų žmonių turbūt atsirastų, tik klausimas kokių. O ką reiškia,, sesutės ne visada mums padeda'', jei sesutė dirba su 30 sunkių ligonių.
Kai laiką atsuku atgal taip ir matau savo šviesaus atminimo tėvuką,kuris tik liūdnai palingavo galvą kai pasakiau, kad stosiu į medicinos mokyklą. Sako labai sunkų kelią renkiesi. Ir jis buvo teisus. 3 pagal paskyrimą atidirbti metai reanimacijoje, toliau chirurginis ir beveik 25 metai vienuose savivaldybės globos namuose, kur likus 5 metams iki tikrosios pensijos su didžiuliais nuostoliais buvau priversta eiti į išankstinę dėl mobingo. Atsakinga, pareiginga, empatiška, dirbusi iš pašaukimo,pasiilgstama ir laukiama senelių, kaip ir aš jų. Deja, pastovus menkinimas, nuvertinimas.Jei iškelti kokią problemą o ne dangstai užsitraukti asmeninę nemalonę, vadovės kažkokią neapykantą.Jei reikalauji iš padėjėjos, kad negulėtų šlapi, būtų girdimi, maistą sumaitintų tai nulėkusios paskųs, išvartys.O vadovė pasako,, neklausykit tos(vardas) Daug metų išdirbusi slaugytoja yra laikoma tik ta. Šiaip pastovi vadovės siekiamybė buvo, kad nedirbtų senieji, patyrę darbuotojai o tokie kur nei mato, nei girdi. Kartojau ir kartosiu, kad pasiseka ten kur dirba objektyvūs vadovai. Gali būti griežti, bet teisingi. Beje, jokio mobingo nepatyriau tais gūdžiais sovietų laikais,skirtingai negu laisvos Lietuvos,nes tik prie jos prasidėjo baisus kolektyvo skaldymas. Jei sovietų laikais siekiamybė buvo darnus kolektyvas, tai dabartiniais skaldymas. Nors kiek suprantu dabar tendencija jau gerėjanti po tų fatališkų medikų netekčių. Ar rinkčiausi dar kartą. Turbūt taip.Nes tai darbas kuris dovanojo ir džiugių akimirkų, sutiktų nepamirštamų gerų žmonių ir šiltų prisiminimų.
@Praeitis ir dar reikia mažiau finansuoti privačia medicina tegu patys užsidirba
Kol nesugriūs visiškai iki galo ši baisi sistema, kuri ima iš žmonių- ligonių ar jų namiškių neteisėtus pinigus, tol šioje srityje neateis tikroji tvarka, tikrieji atsidavę savo darbui medikai.Senoji medikų karta iki šito davedė ir jų pavyzdžiu pasuko daugelis jaunų medikų.Turi kažkada tai baigtis.Todėl ir priartėjo tos korupsingos sistemos pabaiga.Kuo greičiau viskas sužlugs tuo greičiau pradėsime kilti iš šio liūninio dugno.Kol patys medikai šito nepamatys, nepajaus, tol nesupras ką jie padarė.Gal vieną kartą atsipeikės po viso šito ir pradės gyventi, dirbti ir tenkintis tuom kuom tenkinasi visi Lietuvos žmonės.Kito kelio nėra, tai vienintelis kelias, kuris gali privesti prie normalaus supratimo.
Problemos ne iš niekur atsirado, o buvo tyčia suformuotos- „sprendimas“ bus kakaodžių įveisimas visose institucijose.
Laisvos rinkos atstovams visai neįdomu kažkokie trūkumai valstybinėse įmonėse.Jiems dar geriau-galės kelti įkainius.Tik klausimas-kam tada vaidinti rūpestį žmogumi ,ligoniu,neigaliu ?Ar toli nuėjome nuo RF ?Dešimt milijardų sukasi šešėlyje.Visiems gerai-visuotinė pajamų ir išlaidų deklaracija tolimame šviesiame komunizmo rytojuje .Dingsta 40 milijonų fonduose ir nė šuo nesuloja.Totali,visuotinė betvarkė,antimoralė ir nužmogėjimas.
metai iš metu kenčia vis reformuojama medicina ir švietimas kuri po ssrs žlugimo buvo pasiekė bene vos ne geriausia nemokama kokybe pasaulyje...o tos begalines reformos dusina viska i minusa...bet kas idomiausia tu biurokratų valdiškų imoniu įstaigų kaip svento kryžiaus neliečia ir niekas ten nieko nereformuoja tik algas ir stazus didiną...tfu blyn...
Gerai,kad dabar susiprotėjo,kad reikia gelbėti valstybinę mediciną.Juk jos griovimas prasidėjo nešendien.Gal konservatoriai sugriovė,ne.Griovė visos buvusios tą sveikatos sistemą bet kai kam atrodo kitaip.Dar prieš trisdešimt metų tai prasidėjo.Tik niekas to nematė,o gal nenorėjo matyti.Kai pakeitė stojamuosius egzamynus,nes pasidarė mokami.Po mokslų baigimo nebegauni paskirimo i kokį rajoną,kaip būdavo tarybiniais laikais.Tada reikėdavo atidirbti tam tam tikrą laikotarpį,o paskui eik i visas keturias pusias.Didnesčiuose galėjo pasilikti tie kurie turėjo pažinčių.Po nepripklausomubės ir istojimo Europos sąjungą pradėjo bėgioti medikai.Atleidom vadžias ir leido isivalėt privačiai medicinai.Nes jų pradėjo dygti kaip grybai po lietaus.Tik nesuprantu,jei privati medicina,mokslas,tai kam tada dotacija,kad klestėtų?V.Andiukaitis buvęs sveikatos ministras tai norėjo sutvarkyt,kad medikas dirbtu valstybiniai.Nelakstytų po privačias istaigas.Jis buvo išgrūstas i euro komisarus.Nes kai kam tai nepatiko,kad norėjo tvarką pakeisti.Blogiausia,kad valdžia trumparegė,nežiūri visai i priekį.Vis galvojo,kad medikai ,slaugytojo,mokytojai nepamenu,bet jie paseno.Kas juos pakeis,valdžia nežino.Pinigų neduoda ne tik medikams,bet ir slaugytojoms.Užšaldė 645milij.eurų ir naudot neduoda.Vaistų žmonės kompensuojamų negauna,nes pinigų nėra.Šita medicinos pertvarka kuri vyksta jau virš dvidešimt metų ir galo visai nematyti.Ateis laikas kai žmonių niekas nebegydis,nes nebus kam.Juk prie to jau einama.Apie tai kalba net medikai.
Nesupratau, mes pajėgas pritraukti medikus, ar patraukti? Iki šiol atrodė, jog medicina yra pasiturintiems
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos
Į viršų