• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl naujojo savivaldos įstatymo merai paskęs dokumentuose, sako dar vienai kadencijai perrinkti Šiaulių ir Alytaus miestų vadovai. Anot jų, neaišku, kaip turės atrodyti mero darbas, taip pat baiminamasi, kad pokyčiai turės neigiamų pasekmių valstybei.

Dėl naujojo savivaldos įstatymo merai paskęs dokumentuose, sako dar vienai kadencijai perrinkti Šiaulių ir Alytaus miestų vadovai. Anot jų, neaišku, kaip turės atrodyti mero darbas, taip pat baiminamasi, kad pokyčiai turės neigiamų pasekmių valstybei.

REKLAMA

Išrinktieji merai sako nežinantys, kaip reikės dirbti, nes naujasis Savivaldos įstatymas esą tiek pripainiotas, kad nežinia, nei ką meras turės veikti, nei kaip turės dalintis atsakomybėmis su kitais tarnautojais.

Apie tai antradienį diskutuota TV3 laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“.

Merai baiminasi milžiniško dokumentų kiekio

Perrinktas Šiaulių miesto meras Artūras Visockas sako, kad pagal naują įstatymą merui tenkantis darbo krūvis yra per didelis.

„Pagal naują įstatymą meras tampa tarsi asignavimų valdytojas ir visiškai valdančioji valdžia, nes išnyksta administracijos direktorius kaip vykdančioji valdžia. Tai realybėje reiškia, kad jis turės perskaityti visus ateinančius dokumentus, juos paskirstyti, po to visus juos pasirašyti ir grąžinti atgal, iš kur jie yra atėję. Tai yra fiziškai neįmanoma ir tai būtinai turės keistis“, – komentuoja A. Visockas.

REKLAMA
REKLAMA

Jam antrina ir Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. Anot jo, savivaldybės kiekvieną dieną sulaukia daugybės dokumentų, o kuo savivaldybė didesnė, tuo ir gaunamų dokumentų daugiau.

REKLAMA

„Raštai, atsakymai, kreipimaisi, sprendimai, projektai, ataskaitos, galų gale net lėšų pavedimai, kur administracijos vadovas deda galutinį parašą, daro pavedimus.

Aš tikrai daug skaitau, perskaitau, bet įsivaizduokite, kai dokumentų savivaldybėje yra pundas, ar įmanoma perskaityti? Neši atsakomybę už kiekvieną skaičių, raidę, pavardę, sprendimą ir panašiai.

Pavyzdys – meras dabar pasirašinės ant detaliųjų planų. Bet kas statosi namą ar sodybą, yra detalusis planas. Taip pat yra miesto bendrasis planas, kur yra tūkstančiai objektų – keliai, infrastruktūros objektai, gamyklos, pastatai, mokyklos ir panašiai. Jeigu tu esi nei vienoje kadencijoje nedirbęs <...>, tau paduoda tokio dydžio dokumentą su visais brėžiniais, kur kiekvienas atstumas, raidė reiškia labai daug“, – pastebi N. Cesiulis.

REKLAMA
REKLAMA

Visockas: „Tai yra tikrai nejuokinga“

Merams taip pat kliūna ir teisinio reguliavimo klausimas. Anot A. Visocko, norint, kad įstatymai derėtų, teisinis reguliavimas turi būti sklandus. Pakeistas savivaldos įstatymas, tačiau teisės aktai nacionaliniu lygiu liko nepakitę.

Seimas imasi tą broką taisyti, tačiau naujųjų merų kadencija prasidės jau visai netrukus.

„Bus tiesiog košė ir sąstingis. Visa sistema nėra pasiruošusi judėti sklandžiai, o tai reiškia, kad visa Lietuva stagnuos, projektai liks neįgyvendinti šimtais milijonų jeigu nepadarysime kažko aštraus, teisingo sprendimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar įmanoma šioje situacijoje tai padaryti? Nesu tikras. Bet esu tikras, kad meras atsidurs ypač nesaugioje pozicijoje, kadangi nėra aišku, kaip tiksliai reikia dirbti. Gali būti klaidų, jis bet kurią dieną gali būti tikrinamas, revizuojamas. Ta nesaugi pozicija atves į labai nepavydėtinus rezultatus, tai yra tikrai nejuokinga“, – tikina A. Visockas.

N. Cesiulio vertinimu, priimant šį sprendimą buvo padaryta klaida. Kelis dešimtmečius savivalda dirbo visiškai kitaip nei dirbs dabar, o didžiausia atsakomybė už tai, jei kas nors nepasiseks, teks merui.

REKLAMA

„Gali būti tokia situacija, kad tu esi meras, o taryba yra visiškai kitokia. Geriausiu atveju kaip meras gali juokinti sekretorę, kirkinti, ir daugiau nieko negali daryti. Taryba daro viena, tu darai kitą, o pačiame gale kaltas meras“, – svarsto Alytaus meras.

Laidą „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį–ketvirtadienį 19:30 per TV3 televiziją ir naujienų portale tv3.lt!

Kokie jau nejuokingi merai šitie- ar juos kas prievarta išrinko? Nenori dirbti- dėk pareiškimą ir laisvas.
Pagaliau pradės dirbti. Iki šiol mero pareigos buvo tik pasirašinėti sutartis su rangovais ir dalyvauti "perdavimo - priėmimo" ceremonijose.
norisi reprezentacijos, valdžios, garbės, biznio ir pinigų, bet darbo nelabai norisi... Ar tik ne raudonskūrės blinkevičiūtės gaujos atstovai?..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų