Medininkuose sulaikyta 55 tūkst. eurų grynųjų pinigų kontrabanda

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai vasario 16 d. Medininkų kelio poste sulaikė grynųjų pinigų kontrabandą: į Lietuvą važiavęs Baltarusijos pilietis mėgino slapta įvežti 55 tūkst. eurų.

Apie 14 val. į Medininkų kelio postą lengvuoju automobiliu „Audi 80“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis muitinės pareigūnams nedeklaravo besivežantis didelę grynųjų pinigų sumą. Tik po to, kai pareigūnai, patikrinimo metu jo rūbų kišenėse aptiko banknotų pakelius, pažeidėjas prisipažino vežęsis 55 000 eurų, už kuriuos esą ketino pirkti mašiną.

Muitininkai sulaikė slapta mėgintus įvežti pinigus ir automobilį, o Muitinės kriminalinėje tarnyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Pažeidėjas, jam skyrus kardomąją priemonę – dokumentų paėmimą, buvo paleistas.

MKT pernai pradėjo 12 ikiteisminių tyrimų dėl grynųjų pinigų kontrabandos. Buvo sulaikyta 488 tūkst. eurų.

Lietuvos muitinė primena, kad kiekvienas asmuo, atvykstantis į Lietuvos Respubliką iš trečiosios šalies (ar išvykstantis iš Lietuvos į trečiąją šalį) ir gabenantis ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų sumą (ar ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti toje muitinės įstaigoje, per kurią jis atvyksta į Lietuvos Respubliką ar išvyksta iš jos.

Asmuo turi pateikti užpildytą ir pasirašytą Grynųjų pinigų deklaravimo formą be atskiro muitinės pareigūno reikalavimo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų