Medikai pastebi nemalonią tendenciją – ligonines užplūdo koronavirusu užsikrėtusių nėščiųjų banga

Sparčiai augant užsikrėtimų koronavirusu skaičiams, medikai konstatuoja, kad į intensyvios terapijos skyrius dažniausiai patenka neskiepyti asmenys. Tačiau skirtinguose miestuose situacijos skiriasi – jei Kaune sunkiausi ligoniai vis dar yra garbaus amžiaus sulaukę gyventojai, tai Vilniuje į Santaros klinikas guldomi ir 50 dar nesulaukę asmenys. Lygindami padėtį su praėjusiomis koronaviruso bangomis, ligoninių atstovai pastebi naują tendenciją – koronavirusas vis dažniau nustatomas nėščiosioms, kurios nusprendė nesiskiepyti.

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo Santaros klinikų direktorė valdymui Jolita Jakutienė ir Kauno klinikų vadovas Renaldas Jurkevičius.

Sunkiausi ligoniai – neskiepyti

Medikai laidoje „Dienos pjūvis“ apibūdino, kokie žmonės dabar dažniausiai patenka į vadinamuosius kovidinius skyrius didžiausiose šalies klinikose.

„Praeitą savaitę iš 10 intensyvioje terapijoje gydytų pacientų tik tai 1 buvo skiepytas. Tendencija labai aiški – sunkiausiai serga neskiepyti pacientai.

<...> Amžius tas pats, kaip mes pusantrų metų kalbame, tai vyresnio amžiaus, daugiausiai 70–80 metų ir vyresni pacientai. Deja, bet ir mirtys tarp to amžiaus grupių yra dažniausios“, – pasakojo Kauno klinikų vadovas R. Jurkevičius.

Jis teigė, kad intensyvios terapijos skyriuose pasitaiko ir daug jaunesnių pacientų, tačiau jie šiuo metu nevyrauja.

Santaros klinikose daugiau jaunesnių pacientų

J. Jakutienė pasakojo, kad sostinėje yra panaši situacija kaip ir Kaune – intensyvios terapijos skyriuose skiepytų ar dalinai skiepytų pacientų dalis nesudaro nė 10 proc., didžiausia dalis sunkiai koronavirusu sergančių pacientų – negavę nė vienos vakcinos dozės.

„Bet net tie skiepyti pacientai, kurie gydėsi pas mus reanimacijų skyriuose dėl kovido, jie buvo visi turintys sunkių gretutinių ligų, kuriomis sergant net nesusiformuoja tas imunitetas“, – kalbėjo J. Jakutienė.

Pasak Santaros klinikų medikės, Vilniuje didžiąją dalį sunkiausių pacientų amžius mažesnis nei Kaune – tarp 40 ir 64 metų. Trys pacientai Santaros klinikose dar jaunesni – 30–44 metų amžiaus.

Priėmimo skyriuose – vaikų antplūdis

J. Jakutienė atskleidė, kad Santaros klinikose ir koronavirusu sergančių vaikų, tačiau jie serga ne itin sunkiai, tad gulinčių reanimacijos skyriuose nėra.

„Tačiau kovidiniame vaikų skyriuje, kuriame turime dešimt lovų, pacientų turime pastoviai ir jų skaičius svyruoja.

Jų yra ir ypač padaugėjo besikreipiančių į priėmimo skyrių, antradienį turėjome rekordinį vaikų [skaičių], besikreipiančių dėl karščiavimo. Žinoma, ne visiems pasitvirtino COVID-19 liga. Tačiau yra tikras vaikų antplūdis į priėmimo skyrius“, – pažymėjo J. Jakutienė.

REKLAMA

Nauja tendencija – padaugėjo užsikrėtusių nėščiųjų

R. Jurkevičius pasakė, kad lyginant praėjusias koronaviruso bangas, šiuo metu išryškėja nauja tendencija – koronavirusas nustatomas nemažai daliai netrukus gimdyti turinčių besilaukiančių moterų, kurios nusprendė nesiskiepyti.

„To anksčiau nebuvo. Tas galbūt sako, kad infekcija yra išplitusi ir tas segmentas – moterys, kurios laukiasi – nesiskiepija, galbūt laukia, kol gims vaikelis. Galbūt toks niuansas, kurio neteko matyti, kad toks segmentas atsirastų. <...> Dabar tokią bangą turime“, – sakė R. Jurkevičius.

Nors ir matome spartų užsikrėtimų skaičiaus augimą, anot Kauno klinikų vadovo, tas augimas nėra toks staigus, kokį matėme praėjusių metų lapkritį ir gruodį, kai valdžiai reikėjo priimti sprendimus labai greitai.

„Šiuo metu turime ir patirtį, ir tiems sprendimams priimti turime šiek tiek daugiau laiko, nei praeitą rudenį ir tai, be abejo, leidžia geriau pasirengti“, – kalbėjo R. Jurkevičius.

Antivakserių – vienas kitas, daliai trūko pokalbio su medikais

Kauno klinikų vadovas teigė, kad yra įvairios priežastys, kodėl į intensyvios terapijos skyrius patekę žmonės nesiskiepijo. Visgi, anot R. Jurkevičiaus, tikrųjų antivakserių yra mažuma.

„Tokių sutinkame vieną kitą. Daliai žmonių trūko pasišnekėjimo, padiskutavimo su medikais, šeimos gydytojais.

Gal trūko nuvykimo pas vyresnius žmones, nes jie galbūt bijo išeiti, galvoja, kad su niekuo nekontaktuoja, niekas jiems viruso neužneš. Bet visko atsitinka, jie susilaužo koją, patenka į ligoninę, užsikrečia. Tų įvairių gyvenime dalykų atsitinka“, – sakė R. Jurkevičius.

Išmoktos pamokos leidžia nestabdyti kitų medicinos paslaugų teikimo

J. Jakutienė tvirtino, kad per praėjusias koronaviruso bangas medikai įgijo didžiulę patirtį, kaip tvarkytis su klastinga liga.

„Tos sunkios bangos mus daug ko išmokė“, – pripažino Santaros klinikų atstovė.

Pasak jos, Santaros klinikos jau liepos pabaigoje pasitvirtino planą, kaip bus elgiamasi rudenį, kokiais etapais bus didinamas kovidinių lovų skaičius, kokiose įstaigose tai bus daroma.

REKLAMA

„Mes jau išmokome elgtis, lovų skaičių didiname palaipsniui, nėra tos įtampos, kaip buvo tada. Dėl tokio planingo darbo mums pavyksta išlaikyti visas planines paslaugas, kurios teikiamos kitomis ligomis sergantiems pacientams“, – kalbėjo J. Jakutienė.

Visą laidą „Dienos pjūvis“, kurioje J. Jakutienė ir R. Jurkevičius pasakojo apie situaciją šalies ligoninėse, galite peržiūrėti vaizdo įraše, kurį rasite straipsnio viršuje.

Naujienų portalas tv3.lt kiek anksčiau rašė, kad tęsiantis vakcinacijai nuo koronaviruso, dalis gyventojų jau sulaukia trečios dozės. Tačiau vis dažniau kalbama apie galimą ketvirtą dozę, kuri dar labiau sustiprintų imunitetą. Visgi ekspertų teigimu, ketvirtos dozės gali prireikti ne visiems gyventojams, o atsakymų, kaip ilgai išlieka imunitetas po skiepo, turi pateikti vakcinų gamintojai. 


Rašyti komentarą...
J
Jane
2021-09-17 16:15:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonės yra absoliučiai negydomi.
Atsakyti
-3

R
Rokui
2021-09-17 17:09:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
@Rokas O ką ji blogai parašė? Viskas teisingai išsakyta, neieškok p,,, oi smegenų, nes jų nera
Atsakyti
-1

n
netas
2021-09-17 18:57:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasibaigė neskiepyti, dabar atėjo eilė skiepytiems.Žinoma, nu kiek gali sirgti tų neskiepytų, senai visi persirge ir su puikiu imunitetu ligai, ne tai, kad vakseriai, prisileidę tručo ir nori rasti pas save antikūnų ir nesirgti, be šansų žmonės, be šansų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų