Lietuvos muitinės pareigūnai pirmadienio, gruodžio 28-osios, vakarą Vilniaus prieigose sulaikė krovininį vilkiką, kuriame aptiko gudriai užmaskuotą rusiškų cigarečių kontrabandą.

Apie pusantro milijono litų vertės rūkalų siunta buvo paslėpta medienos plokštėse įrengtose ertmėse.

Vilniaus teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus pareigūnai pirmadienį kelyje Medininkai-Vilnius vykdę sustiprintos kontrolės priemones, apie 16 val. patikrinimui sustabdė Rusijos piliečio V. K. vairuojamą krovininį vilkiką „Volvo“.

Kadangi vairuotojas itin audringai reagavo į pareigūnų norą patikrinti automobilio krovinį, muitininkams kilo įtarimas, jog „Volvo“ gali vežti kontrabanda. Todėl vilkiką nuspręstą detaliai patikrinti Vilniaus teritorinės muitinės Kirtimų krovinių poste.

Ten, jau vėlyvą vakarą, ir paaiškėjo, kad medienos drožlių plokštės, kurias „Volvo“ tariamai gabeno į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį, tėra gudri imitacija, slepianti kontrabandinius rūkalus. Plokščių pakuotės, sutvirtintos medvaržčiais, buvo tuščiavidurės – jose nelegalių rūkalų gabentojai išpjovė didžiules ertmes, kurių kiekvienoje tilpo apie 50 dėžių kontrabandinių cigarečių „Jin Ling“.

Tokios slėptuvės buvo įrengtos kiekvienoje iš visų dešimties vilkiko puspriekabėje buvusių medienos plokščių pakuočių, tad iš viso rasta apie 550 dėžių (maždaug 275 tūkst. pakelių) rusiškų cigarečių kontrabandos.

REKLAMA

Cigarečių skaičiavimas užtruko net porą dienų – mat rūkalų, siekiant jų pervežti kuo daugiau, į kiekvieną pakuotę buvo prigrūsta ir dėžėmis, ir blokais, ir atskirais pakeliais.

Preliminariais duomenimis, su privalomais sumokėti mokesčiais, tokios cigarečių siuntos vertė – daugiau nei pusantro milijono litų.

Vilkiko vairuotojas, Rusijos pilietis V. K. buvo sulaikytas dviem paroms, o vakar, gruodžio 30 d., Vilniaus miesto I-ojo apylinkės teismo sprendimu buvo suimtas mėnesiui.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 199 str. 1 d. (Kontrabanda) ir 199–2 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis).

„Volvo“ vairuotojui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Muitinės pareigūnai beveik neabejoja, kad vilkikas turėjo stabtelti kažkur Lietuvoje, kur cigaretės būtų iškrautos, o vėliau pervežtos į Vakarų Europą, kur „Jin Ling“ rūšies cigaretės yra gana populiarios.

Nelegalių rūkalų slėpimas medienoje – vienas populiariausių kontrabandininkų naudojamų būdų slapta įvežti cigaretes.

Pvz., prieš porą metų, 2007 m. gruodį, MKT pareigūnai Medininkų kelio poste sulaikė Rusijos piliečio vairuojamą krovininį vilkiką, kuriame, tarp medienos ruošinių įrengtoje slėptuvėje rasta 183 tūkst. pakelių cigarečių „Jin Ling“.

O 2005 m. lapkritį muitinės kriminalistai Kaune ir Vilniuje sulaikė du krovinius vilkikus, kurių puspriekabėse, po lentomis aptiko 250 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių „Sovereign“ ir „Saint George“.

Iš viso šiemet Lietuvos muitinėje jau sulaikyta daugiau, nei 125 mln. vnt. kontrabandinių cigarečių. Tai didžiausias sulaikytas nelegalių rūkalų kiekis per pastaruosius šešerius metus.


Rašyti komentarą...
0
003
2009-12-31 15:35:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
blemba..minusas geras
Atsakyti
0

v
vika
2010-01-02 19:21:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
gražiai paslėpė cigaretes, įmontavo tarp plokščių
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų