tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienio rytą Vilniuje, Karoliniškėse, vyras užpuolė paauglę. Išgirdusi merginos šauksmą, į pagalbą puolė praeivė. 12-metės tėvai kreipėsi į policiją, tačiau liko šokiruoti – pareigūnai nesuskubo nei ieškoti užpuoliko, nei tirti šio atvejo, tik pareiškė – esą tam trūksta pajėgų.

Pirmadienio rytą Vilniuje, Karoliniškėse, vyras užpuolė paauglę. Išgirdusi merginos šauksmą, į pagalbą puolė praeivė. 12-metės tėvai kreipėsi į policiją, tačiau liko šokiruoti – pareigūnai nesuskubo nei ieškoti užpuoliko, nei tirti šio atvejo, tik pareiškė – esą tam trūksta pajėgų.

REKLAMA

Kaip naujienų portalui delfi.lt patvirtino Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorakovskaja, pareigūnai gavo pranešimą apie incidentą sostinėje, netoli Kačialovo gimnazijos, apie 8 val. ryto, pakeliui į pamokas, mergaitę užpuolė nepažįstamasis.

Pasak atstovės, renkama medžiaga pagal Baudžiamojo kodekso 145 str., kur numatyta atsakomybė už grasinimus nužudyti ar sunkiai sutrikdyti sveikatą. 

Tačiau įtariamasis dar nėra nustatytas, nes į policiją mergaitės tėvai kreipėsi ne iškart, o po dviejų su puse valandų.

REKLAMA

Išgelbėjo pilietiška praeivė

Merginą išgelbėjo praeivė. Ji, pasakodama istoriją, pageidavo išlikti anonime.

„Baisu, kas darosi aplinkui, – kalbėjo ji. – Viskas vyko taip, ryte, išeidama iš darželio, eidama per gatvę, išgirdau, kad labai garsiai verkia mergaitė. Pamačiau, kad labai arti jos stovi palinkęs vyrukas. Einu link jų, mergaitė žiūri į mane iš siaubo išplėstomis akimis, galvoju reikia būtinai prieiti, nes jei jie ir pažįstami, tai kažkas įvyko“, – sakė moteris.

REKLAMA

Ji pridūrė, kad priėjus prie išgądintos mergaitės ir užpuoliko, šis pabėgo. Paauglė sunkiai galėjo rinkti žodžius, tik pro ašaras pasakė, kad paskambins mamai.

Anot merginą išgelbėjusios praeivės, užpuolikas buvo apsirengęs juoda striuke ir kelnėmis, maždaug 170 cm ūgio, taip pat lyg ir buvo užsidėjęs juodą medicininę kaukę, tačiau kadangi buvo tamsu ir viskas įvyko labai greitai, liudininkė tiksliai šios detalės neįsidėmėjo.

Pareigūnų atsakymas nustebino

Iškart po įvykio užpultosios tėtis kreipėsi į Vilniaus policiją. Tačiau pareigūnų atsakymas jį šokiravo.

REKLAMA

„Šiandien ryte nuvažiavom į policiją paklausti, kodėl praėjo tiek laiko ir niekas dar net neapklaustas. Policija pasakė, nėra žmonių. Mums pasakė, trūksta 50 proc. žmonių, norint apklausti 12-metį vaiką, reikia psichologo, bet trūksta ir jų. Nežinom, kada apklausim, nežinom, kada bus. Paklausėm, kas yra tyrėjas, mums pasakė, kad jis bus tik po pietų, galite skambinti, gal kažką pasakys“, – baisėjosi tėvas.

Jis pridūrė, kad socialiniuose tinkluose jau ne kartą buvo skelbta apie tokius užpuolimus. Karoliniškių rajonas – ne išimtis, o kai kuriose sostinės mokyklose vaikai yra raginami neiti į pamokas vieni.

REKLAMA
REKLAMA

Trūksta pareigūnų

Dėl prastėjančių darbo sąlygų ir mažų atlyginimų byra šalies policija. Per praėjusius metus, kaip aiškina pareigūnus ginanti Lietuvos policijos profsąjunga, tarnybą paliko mažiausiai apie tris šimtai policininkų. Policijos vadovybė neslepia – problema dar didesnė, mat šiuo metu įvairiose srityse trūksta maždaug pusantro tūkstančio pareigūnų.

Lietuvos Policijos profesinės sąjungos vadovė Roma Katinienė palygino dvidešimtų ir šių metų antrą ketvirtį, statistika esą rodo, kad policija dėl vienų ar kitų priežasčių nukraujavo mažiausiai trimis šimtais pareigūnų.

„Tai policijos sistema, pati profesija tapo tikrai nepatraukli, viena iš priežasčių – nemotyvuojantis darbo užmokestis ir didžiuosiuose miestuose didžiuliai darbo krūviai. Tai policijos pareigūnai nebegalėdami susitvarkyti su psichologine įtampa... kaip pavyzdys, jeigu Vilniuje reagavimo pareigūno darbo užmokestis sudaro iš viršvalandžių ir naktinių, tai apie kokią saugią aplinką, fizinį laiką... fiziniam pasirengimui galime kalbėti?“, – sako Lietuvos Policijos profsąjungos vadovė R. Katinienė.

Taip... Pareigūnų gatvėse bei skyriuose trūksta ??? Būtų LABAI ĮDOMU sužinoti , kiek "pareigūnų" trūksta MINISTERIJOJE ? Mano nuomone, ten NERASIME TUŠČIŲ KABINETŲ... Šilta vieta niekada nebuvo , nėra ir nebus TUŠČIA... Tai gal kabinetinius "pareigūnus" reikėtų paskirstyti po miestus bei rajonus ??? Tikriausiai daugelis tam pritartų (tik,žinoma, ne tie ŠILTAI SĖDINTYS...
Ginti ir saugoti (sunys kysininkai kaip ir valdzia)
Tai didžiausia valstybės gėda. Policijai skiriamos lėšos - apgailėtinos, kai tuo tarpu įtartini mūsų valdžios atstovai, mėto pinigus į visas puses, skraido į įtartinas komandiruotes ir kt.. Laikas tautai sukrusti, mes juos renkame, uždirbame jiems atlyginimus o jie tyčiojasi iš mūsų ir kraunasi turtus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų