Maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto naikinti neketinama

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto naikinti neketinama, sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Darius Remeika.  

„Institutas, manau, yra reikalingas. Kiekviena Europos Sąjungos ir pasaulio šalis turi tokias referentines laboratorijas, kurios privalo atlikti valstybei reikalingus aukšto lygio tyrimus dėl gyvūnų ligų, maisto saugos, genetiškai modifikuotų organizmų“, – antradienį Seimo konservatorių frakcijoje sakė D. Remeika.    

Parlamentarų susitikimą su D. Remeika inicijavęs Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Andrius Vyšniauskas priekaištavo, kad vienas po kito seka su institutu susiję skandalai. Jis pasiūlė atlikti instituto auditą. 

„Gal Lietuvai šito instituto iš viso nereikia, gal kai kurias funkcijas galima pirkti laisvoje rinkoje, pasitelkti kitas laboratorijas?“ – svarstė parlamentaras.  

„Jis privalo būti, jis vertina rizikas. Yra mokslininkai sutelkti. Jie kontrolės institucijai siūlo, kokių priemonių imtis, kaip iškilusias problemas suvaldyti“, – pridūrė VMVT vadovas.   

REKLAMA

VMVT yra pradėjusi vidinį tyrimą dėl Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto  vadovo Gedimino Pridotko veiklos, taip pat paprašė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos išvadų. 

Žurnalistikos centras „Siena“ vasario pradžioje paskelbė, kad institutas 0,9 mln. eurų ketina išleisti inovatyviems sprendimams, skirtiems maisto kokybei nustatyti, tačiau tokias priemones institutas galimai jau turi, o konkurse dalyvavę keturi tiekėjai – tarpusavyje susiję. Be to, instituto vadovas pats dirbo su visais konkurse dalyvaujančiais verslininkais. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų