Ligos grįžta: Jungtinėje Karalystėje sparčiai daugėja infekcijų ir jos puola vienu metu

Sugrįžus į mokyklas ir atėjus rudeniui, stipriai daugėja peršalimo ligų ir kitų kvėpavimo takų infekcijų, plinta kosulys ir čiaudulys, sunkesnės ligos, o kai kurie žmonės praneša sergantys blogiausiais peršalimais jų gyvenimuose. 

Pasak Anglijos Visuomenės sveikatos agentūros, nėra ypač nemalonių naujų virusų, tačiau ekspertai įspėja, kad dabar žmonės gali tikėtis dažnesnių infekcijų ir rimtesnių simptomų dėl nutraukto karantino, rašo theguardian.com. 

Peršalimas ir kitos kvėpavimo takų infekcijos linkusios prasidėti rugsėjį, kai grįžtama į mokyklas ir suprastėja oras, tačiau manoma, kad po 18 mėnesių trukusio socialinio atsiribojimo ir kaukių dėvėjimo daugelis žmonių turi silpnesnę imuninę apsaugą, kad apsisaugotų nuo kvėpavimo takų virusų. 

Susilpnėjus imunitetui, žmonės gali susirgti virusais, kuriuos jie paprastai būtų lengvai įveikę, arba susirgti bendromis infekcijomis, dėl kurių jie jaučiasi prasčiau. Tai ypač tikėtina, jei virusai, kurie buvo sustabdyti taikant priemones, kuriomis buvo siekiama sustabdyti koronaviruso plitimą, sugrįžta vienu metu. 

„Nežinome, kokia bus situacija šį sezoną su peršalimo ligomis, – sakė profesorius Ronaldas Ecclesas, buvęs Kardifo universiteto peršalimo ligų centro direktorius. – Dabar matome peršalimo atvejų padaugėjimą, tačiau visa sistema dabar chaose, nes mes ilgai taikėme socialinį atsiribojimą ir kaukių dėvėjimą, o vaikai per pastaruosius metus negalėjo įgyti imuniteto“. 

Įprastą peršalimą sukelia daugybė virusų, įskaitant 100 skirtingų rinovirusų, respiracinį sincitinį virusą (RSV), adenovirusą, keturis koronaviruso tipus (ne COVID-19), gripą ir paragripą. Paprastai susidūrimas su šiais virusais, ypač žiemą, sustiprina mūsų imunitetą. 

Kitos šalys jau pastebėjo peršalimo atvejų padaugėjimą atlaisvinus ribojimus. Honkonge praėjusį rudenį vėl atidarius mokyklas ir vaikų darželius įvyko peršalimo ligų protrūkis. Tai ne vienintelė vieta, kur taip atsitiko.

„Naujojoje Zelandijoje kvėpavimo takų liga pasireiškia anksčiau, ja serga daugiau žmonių, ypač plinta tarp moksleivių ir vaikų darželiuose, ir ji yra sunkesnė, greičiausiai dėl mažėjančio gyventojų imuniteto“, – sakė profesorius Stephenas Holgate'as iš Sautamptono bendrosios ligoninės. 

„Tai jau vyksta Jungtinėje Karalystėje, ypač su RSV vaikų ligoninėse bei intensyvios terapijos skyriuose, o RSV atsirado vienu ar dviem mėnesiais anksčiau nei įprasta“, – pridūrė jis. 

Paskelbtas Anglijos Visuomenės sveikatos agentūros tyrimas parodė, kad žmonių, sergančių peršalimo ligomis ir kitomis kvėpavimo takų infekcijomis, skaičius ir toliau didėja, ypač tarp jaunesnių nei 15 metų žmonių, nors atvejų daugėja ir tarp vyresnio amžiaus žmonių. 

REKLAMA

„Gali būti, kad dabar peršalimo ligos atsinaujina dėl to, jog žmonės mažiau laikosi atstumų ir rečiau dėvi kaukes. Peršalimo virusai puola, o žmonės neturi susidarę imuniteto nuo kvėpavimo takų infekcijų, kad galėtų lengvai įveikti ligas“, – sakė profesorius Peteris Openshaw iš Londono imperatoriškojo koledžo. 

Liepos mėnesį Medicinos mokslų akademija perspėjo, kad daugybė kvėpavimo takų virusų, įskaitant gripą ir RSV, gali staigiai grįžti žiemą ir papildyti krūvį Anglijos Nacionalinei sveikatos tarnybai. Daugėjant užsikrėtimų šiomis infekcijomis, bus labai svarbu greitai atlikti koronaviruso testus, jei jiems pasireikš simptomai, sakė Karališkojo koledžo šeimos gydytojų pirmininko pavaduotojas dr. Gary Howsamas. 

„Praėjus daugiau nei metams, kai dauguma žmonių, išskyrus medicinos darbuotojus, turėjo ribotą kontaktą su kitais, neišvengiama, kad pradėję vėl artimai bendrauti, pastebėsime tokių ligų kaip peršalimas, gripas ir skrandžio ligos atsinaujinimą, kartu su COVID-19 plitimu bendruomenėje“, – sakė jis. 

„COVID-19 simptomai dažnai gali būti panašūs į kitų ligų, tokių kaip peršalimas, simptomus. Todėl jei pacientui pasireikš tokie simptomai kaip aukšta temperatūra, naujas nuolatinis kosulys arba prarasta ar pasikeitusi uoslė ar skonis, nedelsiant atlikite PGR testą ir gavę teigiamą rezultatą, izoliuokite pacientą reikiamą laiką“, – aiškino G. Howsamas. 

Dr. Yvonne Doyle, Anglijos Visuomenės sveikatos agentūros medicinos direktorė, sakė: „Artėjant žiemai, mes visi galime imtis priemonių, kad apsaugotume savo sveikatą ir neapkrautume Anglijos nacionalinės sveikatos tarnybos. Rankų plovimas, vėdinimas ir kaukių dėvėjimas yra svarbūs ne tik norint apsisaugot nuo koronaviruso, bet ir nuo kitų virusų. Likite namuose, jei jaučiatės blogai“.


Rašyti komentarą...
S
Su masiniu vakcinavimu
2021-10-16 11:27:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
visiems nureze naturalu imuniteta. Dabar bus pilnis ligonines nuo gripo ir kitu ligu komplikaciju
Atsakyti
0

.
...
2021-10-16 12:12:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skiepai nuo covid susilpnino bendrą imuninę sistemą, tai ir rezultatas: organizmas nebesugeba apsiginti nuo kitokių virusų...

Atsakyti
-2

t
teisingas
2021-10-16 11:54:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
esu tikras kad tuoj bus visiska priklausomybe nuo skiepu nes pradeje skiepytis negales sustoti ,imunitetas jau sunaikintas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų