Ligoninėje atsidūrusio 4-mečio tėvai priblokšti: kodėl mums nepriklauso maitinimas?

Netikėtai ligoninėje su keturmečiu mažyliu atsidūręs tėvas nustebo sužinojęs, kad nemokamas maitinimas jam nepriklauso. Pasirodo, kartu su vaikais į ligoninę atsigulantys tėvai nemokamai maitinami iki vaikui sueina treji.

Panevėžio rajone gyvenančios Indrės keturmetis netikėta susirgo vieną praėjusios savaitės naktį, todėl tėvai išgabeno jį į Panevėžio ligoninės Vaikų skyrių. Su mažyliu ligoninėje liko tėtis, kol pati Indrė liko namuose su keturių mėnesių kūdikiu.

„Atėjus pusryčių metui, vaikas gavo nedidelį indelį košės. Vaikas viską suvalgė. Atėjus pietų metui, gavo nedideli dubenėlį sriubos bei antrą patiekalą. Paklausus aptarnaujančio personalo, o kur tėvams porcija, išgirdo vyras, kad porcija nepriklauso. Abu tėvai esame dirbantys pareigūnai, mokame nemažus mokesčius ir net ligoninėje nepriklauso sriubos lėkštė?“ – laiške tv3.lt stebėjosi Indrė.

Tačiau pasirodo, kad pagal dar 1997 m. pasirašytą sveikatos apsaugos ministro įsakymą numatyta, kad, kol vaikui sueina treji, mamos į ligoninę guldomos kartu be jokių priemokų. Vyresnių nei treji metai vaikų tėvams ligoninės gali nustatyto papildomas mokamas paslaugas, pavyzdžiui, mokamą nakvynę ar maitinimą.

Panevėžio ligoninės viešųjų ryšių specialistas Vytautas Riaubiškis portalui tv3.lt patvirtino, kad tai įprasta praktika.

„Taip, tai nustatyta tvarka, kuria vadovaujantis yra suteikiami maitinimai tėvams budintiems. Tai nėra ligoninės politika, nes ligoninė nėra atskiras vienetas Lietuvoje“, – sakė V. Riaubiškis, pabrėždamas, kad tokią tvarką numato ministro įsakymas.

Vyresnių nei trejų metų amžiaus vaikų slaugai vienas iš tėvų ar globėjų guldomas į stacionarą tik medicininių indikacijų atvejais, pavyzdžiui, jei vaikui nustatyta negalia. Nesant indikacijų guldymui ir pageidaujant likti prie vaiko ir gauti maitinimą, moka už apgyvendinimą ir maitinimo paslaugas.


Rašyti komentarą...
t
tikrai
2019-11-25 12:46:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
taip pries desimt metu Vilniuje vaikui atliko operacija mes motinos gulejom ant ciuziniu ir maitinomes ligonines valgykloje nes mums nepriklause but prie vaiko o jai norit prasom savom lesom ...bet mes net nekelem klausimo savaime aisku ir kokia cia problema nejaugi sunku nueit ir pavalgyt ?zmones kuo toliau tuo labiau daro problemas lyhioj vietoj rado kuo skustis
Atsakyti
-10

N
Nesamonė
2019-11-25 13:10:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Totalus absurdas. Taip pat kaip ir gimdymo atveju moki už papildomą lovą viešbučio kainą ir net pusryčių negauni. Vilniaus centre už tą pačią kainą gauni kambarį su įskaičiuotais pusryčiais
Atsakyti
0

S
Sandra
2019-11-25 22:17:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia tai taip imanoma tik Lietuvoj. Daugelyje europos sajungos salyse i ligonine guldomi vaikai iki desimt metu tik su tevais. Mamai ar teciui yra prikausoma lova ir maitinimas kuris yra apmokamas is sveikatos draudimo automatiskai. Tikrai geda už tokius kvailus istatymus. Pagalvokit, jai jus nepasiturintis, ir neturit pinigeliu apsimoket už lova ir maitinima, tai ka paliksit pavyzdziui savo keturiu metu vaika viena ligoninej be jusu, taigi tam vaikui bus psichine trauma. O gal ant zemes miegot ir badaut. Nu ziauru, durniu laivas
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų