Šeštadienį Vilniuje įvyko ataskaitinis rinkiminis Lietuvos žurnalistų draugijos (Draugijos) suvažiavimas, išrinkęs naują organizacijos vadovybę ir nubrėžęs naujas jos veiklos gaires.

Naująja profesinės sąjungos pirmininke išrinkta Marytė Kontrimaitė portalui „Balsas.lt“ sakė, jog organizacija rūpinsis, kad visuomenę pasiektų objektyvi informacija. „Lietuvos spaudoje ypač daug užsakomųjų publikacijų. Daugybė vienpusiškų nuomonių, net nepaklausiant kitos pusės, jau nekalbant apie kišimąsi į privatų gyvenimą. Didžiulė problema yra antraštės su nuotraukomis, kurios neatitinka turinio. Kaip vertinti tokį atvejį, kuomet didelis laikraštis rašo, jog vienoje sostinės kavinėje galima lengvai rasti prostitučių, o įdeda nuotrauką merginų, dirbančių netoliese esančioje įmonėje ir atėjusių papietauti“?

Organizacija, pasak M. Kontrimaitės,  žada būti aktyvesnė, vykdyti žiniasklaidos stebėseną ir rengti jos kokybę gerinsiančius projektus. „Draugija, mirus šviesios atminties Romai Grinbergienei, gerokai apmažėjo ir buvo ištikta krizės. Buvome labai visuomeniški, gal net labai meniški. Dabar ketiname ir juridiškai ir faktiškai tvarkytis bei stiprėti“, - sakė pirmininkė.

M. Kontrimaitė sakė, jog Lietuvos žurnalistų draugija neketina konfliktuoti su Lietuvos žurnalistų sąjunga. „Du balsai yra geriau, negu vienas. Tikiuosi, kad visi norim geros žurnalistikos, žiniasklaidos, kuria galima pasitikėti. Diskutuoti galime ir esame kai ką darę kartu. Galiojantį žurnalistų etikos kodeksą rengėme kartu ir mūsų atstovų jį svarstant buvo net daugiau“, - pabrėžė visuomenininkė.

REKLAMA

Pasak M. Kontrimaitės, Žurnalistų draugija reaguos į žurnalistų persekiojimą, jei toks būtų, net ir tais atvejais, kai asmuo nebus draugijos narys. „Jei matysime, kad yra daroma skriauda, tai reaguosime, nes reaguoti turi kiekvienas padorus žmogus“ - sakė ji.

Draugijos vadovė siūlo kitaip žvelgti ir į vadinamąjį žurnalistų solidarumą. „Kartais tenka  cituoti Aristotelį ir sakyti: tu mano draugas, bet tiesa man dar didesnė draugė. Solidarumas turi turėti ribas“, - mano M. Kontrimaitė.


Rašyti komentarą...
B
Butu neblogai
2008-04-13 09:35:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Normalus zurnalistai ir turetu ten eiti po visu "siauru" isrinkimu ir LRT uzgrobimo.
Atsakyti
0

N
Nurchaci
2008-04-13 12:12:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek žinau, ankstesnė pirmininkė Petrošienė buvo visai apleidusi Draugijos reikalus. Kontrimaitė yra žymiai aktyvesnė ir konkretesnė, ir apskritai komandos atnaujinimas teikia vilčių, jog ši Draugija tinkamai vykdys savo misiją.
Atsakyti
0

L
Liauga
2008-04-13 12:16:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Valstybininkas" Jurgelevičius nori prisiteisti iš Valdo Vasiliausko ir Rimanto Varnausko 100 000 litų už "garbę ir orumą" (iš kur?). Draugijos atstovai galėtų paremti šiuos žurnalistus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų