Lietuvos mokytojų atlyginimai verčia raudonuoti – pasiekė dugną

Lietuva – toli gražu nėra ta valstybė, kurioje dirbti mokytoju apsimoka. Mūsų šalis pagal metinius 15 metų darbo stažą turinčių pradinio ir vidurinio lavinimo pedagogų atlyginimus rikiuojasi paskutinė tarp kitų Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) narių.

Tai rodo 2018 metų EBPO duomenys, kur palyginti metiniai 15 metų stažą turinčių pedagogų atlyginimai 33 valstybėse.

Daugiausiai pradinio ugdymo mokytojai, turintys 15 metų stažą, uždirba Liuksemburge – beveik 99,4 tūkst. eurų per metus neatskaičius mokesčių. Tai beveik 8,3 tūkst. eurų per mėnesį „ant popieriaus“.

Vidurinio ugdymo mokytojai, turintys 15 metų stažą, uždirba taip pat Liuksemburge – beveik 106 tūkst. eurų per metus, neatskaičius mokesčių. Tai tolygu 8,8 tūkst. eurų per metus „ant popieriaus“.

EBPO neišskiria pradinio ir vidurinio ugdymo pedagogų uždarbio, tačiau nurodoma, kad 15 metų stažą turintis pedagogas Lietuvoje 2018 m. per metus „ant popieriaus“ uždirbo maždaug 19,2 tūkst. eurų, arba 1,6 tūkst. eurų kas mėnesį. Su tokiu rezultatu Lietuva atsidūrė reitingo apačioje.

EBPO pažymi, kad mokytojų atlyginimai – vidutinis švietimo darbuotojų atlyginimas pagal oficialias darbo užmokesčio schemas, neatskaičius mokesčių.

Per kelerius metus atlyginimas didės

Kadangi dalies Lietuvos pedagogų netenkina gaunamas uždarbis, o etatinis darbo apmokėjimo modelis tebekelia klausimų, šią savaitę Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kreipėsi į Vyriausybę, prašydama suteikti įgaliojimus su dar keturiomis mokytojų profsąjungomis pasirašyti kolektyvinės sutarties pakeitimą, kuris įpareigotų didinti atlyginimus auklėtojams, mokytojams ir dėstytojams, skirti daugiau lėšų švietimo pagalbai.    

Sutartyje numatoma imtis permainų dėl pedagogų atlyginimų – numatoma pasiekti, kad 2025 m. mokytojų vidutinis darbo užmokestis sudarytų 130 procentų šalies vidutinio darbo užmokesčio.

Į šią sutartį įtraukiama ir kita Ilgalaikio tvaraus viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio finansavimo iki 2025 metų strategijos projekto nuostata: nuo 2020 m. kasmet didinti dėstytojų, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų bazinį darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., kad 2025 m. šių darbuotojų vidutinis darbo užmokestis sudarytų 150 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio.   

Iš viso sutarties nuostatoms įgyvendinti 2020 m. reikėtų 117,6 mln. eurų. Iš jų 63,5 mln. jau yra numatyti maksimaliuose ministerijos asignavimuose. Dėl papildomų 54,1 mln. eurų skyrimo turėtų būti apsispręsta formuojant kitų metų biudžetą.


Rašyti komentarą...
a
aha
2019-10-04 13:57:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
nes jiems i vokelius nemoka,kaip likusiams pradedant nuo kirpeju iki plyteliu klojeju ir tau niekas nemaiso iseiti i gatve ir pareiksti savo nuomuone,ne tik prie kompo...
Atsakyti
0

o
ohoho
2019-10-04 13:59:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
kurioj valdiskoj istaigaoj ?gal zemes uki ar mentinei ?
Atsakyti
0

s
senelė
2019-10-04 15:19:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir dirba nuo 8 val ryto iki 20 val vakaro. Tu tiek dirbk ir tu uždirbsi. Ar iš gero gyvenimo dirba antrame darbe. ...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų