Panevėžiečiai mieste jaučiasi saugiau nei prieš ketverius metus, tačiau kiti šalies gyventojai Panevėžį sieja su nusikalstamumu ir „tulpiniais“, parodė visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atliktos apklausos.

Rugsėjo 4-14 dienomis buvo atlikti du tyrimai. Savo namuose buvo apklausta 500 panevėžiečių nuo 15 metų bei 1 tūkst. 18 metų ir vyresnių kitų šalies gyventojų. Pastarasis tyrimas vyko 21 mieste ir 63 kaimuose, pranešė Panevėžio miesto savivaldybė.

Tyrimas parodė, kad 2008-aisiais, skirtingai nei prieš ketverius metus, mažiau panevėžiečių mano, kad nusikalstamumas - viena iš tų problemų, kurias reiktų spręsti labiausiai.

Miesto savivaldybės teigimu, panevėžiečiai pirmiausia siūlytų spręsti pramonės ir ekonomikos gaivinimo (21 proc.), darbo vietų kūrimo, jaunimo užimtumo (11 proc.) problemas. Atsakymą, kad saugumo užtikrinimas ir nusikalstamumo mažinimas turėtų būti didžiausiai prioritetas, pasirinko 2,6 proc. apklaustųjų.

2004 metais atliktos apklausos duomenimis, 12 proc. panevėžiečių pasisakė už tai, kad pirmiausi reiktų kovoti su nusikalstamumu ir užtikrinti saugumą. Svarbesne problema už nusikalstamumą buvo įvardyta viena - užimtumo skatinimas.

Tuo metu daugiau nei pusė - 52 proc. apklaustų kitų šalies gyventojų teigė manantys, kad Panevėžyje ir 2008-aisiais pirmiausia reikėtų spręsti saugumo užtikrinimo problemą, 20 proc. - pirmiausia užtikrinti pramonės, ekonomikos atgaivinimą bei kurti darbo vietas.

REKLAMA

Šiemet 76 proc. apklaustų panevėžiečių teigė, kad mieste „galima gyventi ramiai, nors pasitaiko ir nepadorių žmonių“. Tai 6 proc. daugiau nei prieš ketverius metus, kai tokį atsakymą pasirinko 70 proc. miestiečių. Šiuo metu Panevėžio gyventojams labiausiai nepatinka netvarkingi kiemai, aikštės, gatvės (45 proc.). Ketvirtadalis apklaustųjų (26 proc.) nurodė narkomanijos paplitimą jaunimo tarpe, o didelį nusikalstamumą - 25 proc respondentų.


Rašyti komentarą...
P
PP
2008-11-28 23:27:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Panevėžiečiai teisingai pastebi ,kad reikia atkurti Lietuvoj AMB-o premjeravimo laikotarpiu sužlugdytą elektronikos pramonę.Kam,kokioms valstybėms dabar Lietuva rengia elektronikos specialistus?Šios srities specialistai yra bedarbiai ,ar yra pažeminti,priversti dirbti ne savo žemesnės kvalifikacijos darbą.Sužlugdžius Panevėžio ekraną,žlugo Vilniaus Vingis ir kitos elektronikos įmonės. Tas pats ir su buitinės elektronikos taisyklomis jauniems nėr kur atlikti praktiką, senieji baigia išmirti...LR ūkio ministerijai visai nerūpi,biednų žmonių reikalai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų