Prezidentė Dalia Grybauskaitė teiks Seimui teisininko, buvusio finansų viceministro Vito Vasiliausko kandidatūrą į Lietuvos banko valdybos pirmininkus. Tai pirmadienį po valstybės vadovės susitikimo su Seimo valdybos nariais patvirtino Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

Kaip teigiama Prezidentūros pranešime spaudai, V. Vasiliauskas šešerius metus dirbo Finansų ministerijoje, Lietuvai rengiantis narystei Europos sjungoje buvo atsakingas už Lietuvos ir ES teisės aktų suderinimą, anksčiau dirbo Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, pastaruoju metu, dirbdamas advokatu, buvo pripažintas vienu geriausių finansų srities ekspertų.

V. Vasiliauskas rinkimų į šalies vadovo postą metu buvo ir D. Grybauskaitės rinkimų štabo vadovu.

Praėjusių metų pabaigoje Seimas dviem mėnesiams pratęsė dabartinio Lietuvos banko valdybos pirmininko Reinoldijaus Šarkino kadenciją. Jis Lietuvos bankui vadovaus iki balandžio 15 dienos.

Valstybės vadovė savo dekretu pasiūlė laikinai pavesti R. Šarkinui toliau eiti pareigas, kol bus rastas naujas pirmininkas, tačiau nenurodė datos. Balandžio 15-osios terminas pasiūlytas Seime.

R. Šarkinas Lietuvos banko valdybai vadovauja jau penkioliktus metus, trečią kadenciją iš eilės. Tačiau tai galėtų daryti ir toliau, nes įstatymas kadencijų skaičiaus neriboja.

Naują Lietuvos banko vadovą ketinama skirti po to, kai bus priimtos Lietuvos banko įstatymo pataisos, numatančios atlyginimų dydį, kadencijų trukmę.


Rašyti komentarą...
s
saule
2011-03-07 18:05:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuosirdziai, is Prezidentes tikejausi daugiau skaidrumo... Negrazu... Mes, paprasti Lietuvos zmones, norime tvarkos ir teisingumo musu valstybeje!
Atsakyti
0

A
Aidas
2011-03-08 08:11:14
Pranešti apie netinkamą komentarą

JAU TURIM NEVEIKSNU VALI , TAI KAM DAR VASILIAUSKAS[VASILEVSKYJ] ,A ?
Atsakyti
0

s
stebėtojas
2011-03-08 08:21:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Blogiau, nei nieko nedaręs Šarkinas - nebus. Duokite žmogui pradėti dirbti ir iš jo darbų bus matyti, ar geras prezidentės pasirinkimas, ar ne!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų