• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje praūžė nemenka audra. Vakar vakare dalyje Lietuvos pliaupė ne tik gausūs lietus, trankėsi žaibai, tačiau ir krito didžiuliai ledėkai, kurie suniokojo daržus. „Liūdnas vaizdas“, – sako daržininkė Lilija.

Lietuvoje praūžė nemenka audra. Vakar vakare dalyje Lietuvos pliaupė ne tik gausūs lietus, trankėsi žaibai, tačiau ir krito didžiuliai ledėkai, kurie suniokojo daržus. „Liūdnas vaizdas“, – sako daržininkė Lilija.

REKLAMA

Šeštadienio vakarą sinoptikai buvo teisūs – kai kur dalyje Lietuvos regionų iš tiesų žemę plovė vasariškas lietus su perkūnija. Tačiau užklupusi liūtis nebuvo dėkinga – iš dangaus ėmė kristi nemažo dydžio ledėkai.

„Po gegužės 25 d. (17-18 val.) gamtos stichijos Skuode – liūdnas vaizdas“, – guodėsi smarkios liūties nuplautų daržų bei gėlių nuotraukomis pasidalinusi „Orų entuziastų“ grupėje Lilija.

Moteris neslėpė apmaudo.

„Vakar siautė audra, o šįryt buvo liūdnas ryta“, – guodėsi ji.

Kiti vartotojai daržininkei taip pat negailėjo paguodos žodžių:

„Tikrai kažkokios stichijos vis siaučia ir tikrina žmonių kantrybę. Bet reikia atlaikyti, prieš gamtą žmogus bejėgis.“

REKLAMA
REKLAMA

„Užjaučiu. Žinau, kaip širdį skauda nuo tokio vaizdo. Mes 2017 m. birželio mėn taip atrodėm...Kibirais nešėm žalias braškių uogas į kompostą. Daržovės atsigavo ne visos. Pas mus dar ir medžius išvartė“.

REKLAMA

„Siaubas“, – rašė kiti.

Kokie orai laukia?

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią ateinančios savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia.

Pasak jos, nors virš Skandinavijos ir Rytų Europos ilgokai „užsibuvusi“ aukštesnio atmosferos slėgio sistema silpnės ir trauksis tolyn į rytus, šiltas oras iš pietų, pietryčių vis dar plūs per Lietuvą vakariniu tos sistemos pakraščiu.

REKLAMA
REKLAMA

Savaitės pradžia bus sausesnė ir labai šilta, o nuo trečiadienio iš šiaurės, šiaurės vakarų į Europą brausis ciklonai, bet jų atmosferos frontų sistemos mūsų nepasieks, tad ramaus ir tikro lietaus dar teks palaukti.

O su šiltu ir drėgnu oru iš pietų vėl sulauksime trumpo lietaus su perkūnijom, kartais vėl krušos ledėkai pabirs. Vasara tęsis ir ateinančią savaitę ir, ko gero, dar kitos pradžioje.

Šilta, drėgnoka, tad visokie kraujasiurbiai trukdo miegoti ar vakaroti gamtoje. Tad ir pasakaitė apie tuos nemalonius“zyzlius“. „Kai Nojus plaukė per tvaną ir vežės daug gyvulių, velnias panorėjo pražudyti visus ir, pasivertęs pele, pragraužė laive skylę, pro kurią pradėjo bėgti vanduo. Žaltys užkišo skylę savo uodega.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dievas už žmonių išgelbėjimą žalčiui liepė siųsti kokį gyvulį paragauti, kieno kraujas gardžiausias. Žaltys pasiuntė uodą. Uodas skraidė skraidė, o jį visą laiką sekiojo kregždė. Kai uodas paragavo žmogaus kraujo ir pripažino jį gardžiausiu, kregždė jį pagavo, ištraukė liežuvį.

Kai uodas atskrido, klausia žaltys, kieno kraujas gardžiausias, o uodas, neturėdamas liežuvio, tik biz biz, me me, ir nieko nepasako. Tada žaltys suprato kregždės darbą ir stvėrė ją, norėdamas suryt, bet papuolė tik uodega, ir ją iškando“.

REKLAMA

Pirmadienį, gegužės 27 d. be ženklesnio lietaus, nebent rytoj pavakare pačiam šiaurės rytiniam pakraštuke gali keliolika lašų iškristi ir perkūnas tolumoj padudenti. Vėjas rytų, pietryčių naktį 3-6m/s, dieną 5-10m/s. Naktį 11-16°C, šilčiausia pajūryje, dieną 24-29°C.

Antradienį, gegužės 28 osios naktį be lietaus, pavakare gali trumpai, su perkūnija palyti šiaurės rytiniuose rajonuose. Vėjas pietų, pietryčių naktį 2-5 m/s, dieną 4-8 m/s. Naktį 11-16°C, dieną 25-30°C.

REKLAMA

Trečiadienį, gegužės 29-osios naktį dar be lietaus, dieną trumpai, su perkūnija palis, smarkiau vakariniuose, šiaurės vakariniuose rajonuose.Vėjas nepastovus 4-8 m/s, dieną per perkūniją 8-13 m/s, gūsiai 15-18 m/s.Naktį 13-18°C, dieną 26-30°C, vakariniuose, šiaurės vakariniuose rajonuose 21-25°C.

Ketvirtadienį, gegužės 30 -osios naktį be lietaus, dieną vėl su perkūnija palis, vėl gausiau vakariniuose, šiaurės vakariniuose rajonuose. Vėjas naktį nepastovus 2-5m/s, dieną pietryčių 5-10 m/s, per perkūniją gūsiai 15-18 m/s. Naktį 11-16°C, dieną 24-29°C.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį, gegužės 31-osios naktį be lietaus, dieną vėl trumpai, su perkūnija palis. Vėjas nepastovus 4-8m/s. Naktį 11-14°C, dieną 24-29°C.

Šeštadienį, birželio 1-osios naktį be lietaus, dieną jau gana gausiai, su perkūnija palis. Vėjas nepastovus 4-8 m/s, dieną per perkūniją 8-13 m/s, gūsiai 15-18m/s. Naktį 12-17°C, dieną 24-29°C.

Sekmadienį, birželio 2 d. su perkūnija palis, dieną vėl gausokai.Vėjas nepastovus 4-8 m/s, dieną per perkūniją 8-13 m/s, gūsiai 15-18 m/s. Naktį 13-18°C, dieną 24-28°C, vakariniuose rajonuose 20-23°C.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų