Lietuvoje plinta būdas, kaip apsaugoti daiktus nuo vagių: tokio dar nebuvo

Ar žinote būdą, kaip brangią techniką ar laiptinėje paliktą dviratį labiau apsaugoti nuo vagių? Ogi pažymėti juos sunkiai pamatoma ir nenutrinama žyme. Vakaruose žinomas metodas po truputį plinta ir Lietuvoje. Policijos pareigūnai tautiečius ragina sau brangų turtą nemokamai užregistruoti.

Ką tai duoda ir kaip atrodo slaptas daiktų žymėjimas, plačiau siužete.

Šiemet į šalį neįprastai anksti užsukus šiltiems orams Lietuvos miestų ir miestelių gatvėmis jau skrieja dešimtys tūkstančių dviratininkų. Palankiais orais dviračiams džiaugiasi ne tik jų šeimininkai, bet ri vagys.

Vien sostinėje per nevisą šių metų pusmetį registruota beveik 200 dviračių vagysčių. Štai vilnietis Vaidas savo turto neteko prieš tris savaites. Kaip tai atsitiko, matyti štai iš šio stebėjimo kameromis užfiksuoto vaizdo įrašo. Ilgapirštis stoviniuoja prie daugiabučio durų, telefonspynėje skambina atsitiktiniams gyventojams tikėdamasis, kad jį įleis į vidų. Netrukus taip ir nutinka, o jau po kelių minučių jis paskubomis išeina su nugvelbtu dukros dviračiu ir nuvažiuoja.

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nauji policijos automobiliai

Visgi pareigūnai rekomenduoja vertingus daiktus registruoti. Nemokamai. Ir policininkams atvežti galima ne tik dviračius, taip pat ir foto aparatus, kamerų objektyvus, kitą brangią techniką. Pareigūnai sako, jog registruoti tautiečiai atneša net žoliapjoves.

Vagystės atveju arba surastas daiktas atnešamas į policijos komisariatą ar per kratą randami daiktai, tai jei jie buvo registruoti mes galėsime surasti savininką ir tą daiktą galėsime gražinti. Tai palengvina ir paties ikiteisminio tyrimo eigą“, – sakė policijos atstovė Julijana Malinovskaja.

Tai, kad vagys svetimo turto gvieštųsi kuo mažiau, Lietuvoje jau plinta užsienyje neblogai žinomi metodai. o jie atrodo taip: įvairi technika, pavyzdžiui, kompiuteriai, žymimi specialiu žymekliu. Paliktas unikalus kodas negali būti nei panaikintas, nei sugadintas, o matomas jis tik pašvietus ultravioletinius spindulius specialiu prietaisu. Na, o metaliniai daiktai yra žymimi specialia graviravimo įranga.

Tiesa, toks turto žymėjimo būdas Lietuvoje dar nėra plačiai naudojamas. Kur kas labiau žinomas brangaus turto registravimas policijoje. Štai vien Vilniaus pirmasis komisariatas per beveik dvejus metus suregistravo per 1000 dviračių.

REKLAMA

Lietuvoje jau vykdytos akcijos kuomet mobilūs telefonai ar kompiuteriai Taip pat dažnai užklijuojamas ir lipdukas „registruota policijoje. Nors jį ir galima nuklijuoti, policijos pareigūnai sako, jog vagis jis kiek atgraso. Na, o registracijos procesas vyksta taip.

Atvykstant su savimi reikia turėti daikto įsigijimo, asmens dokumentus. Pareigūnai į sistemą įvedą specialius numerius, kurie yra išgraviruoti ir ant dviračių ir ant technikos arba patys pažymi specialiais ženklais.

„Fotografuojame štai čia esantį rėmo numerį. Rėmo numeris dažniausiai jau būna išgraviruotas. Numeris kartais būna ir apvertus numerį, galima rasti dviračio priekyje. Suvedame dviračio numerį, fotografuojame patį dviratį“, – kalbėjo policijos atstovė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų