Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią parą nustatyti 7620 naujų COVID-19 atvejų, devyni žmonės mirė, rodo ketvirtadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Praėjusią parą nustatyti 7620 naujų COVID-19 atvejų, devyni žmonės mirė, rodo ketvirtadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

REKLAMA

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1736 COVID-19 sergantys pacientai – beveik dešimtimi mažiau nei parą prieš, 98 iš jų – reanimacijoje.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje mažiausiai vieną kartą užsikrėtė 842,2 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė 8,2 tūkst. žmonių.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 4555,8 atvejo, o septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 51,5 procento.

Nuo praėjusių metų pabaigos sparčiai augęs naujų susirgimų skaičius po truputį mažėti pradėjo šių metų vasario pradžioje. Tuomet pasiektas naujų atvejų rekordas, kai per parą nustatyta daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu.

Vasario 16-oji Lietuvoje buvo šventinė diena minint valstybės atkūrimą, tad trečiadienį paskiepytų nuo koronaviruso žmonių nebuvo.

REKLAMA

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,6 proc. gyventojų.

Visi devyni praėjusią parą nuo COVID-19 mirę žmonės buvo vyresni nei 60-ies metų, pilnai paskiepyti buvo keturi iš jų. Daugiau nei pusė mirusiųjų priklausė 80–89 metų amžiaus grupei.

Atvykstant į Lietuvą iš bet kurios šalies, nebereikia izoliuotis

Nuo pirmadienio nebelieka izoliacijos reikalavimo atvykstantiems į Lietuvą keliautojams iš bet kurios valstybės – iki šiol izoliuotis dar buvo būtina nuo COVID-19 neskiepytiems ir nepersirgusiems asmenims iš trečiųjų šalių.

Kaip informavo Sveikatos apsaugos ministerija, nuo pirmadienio visoms pasaulio šalims atsidūrus geltonojoje zonoje, iš bet kur atvykstantys keliautojai turės užpildyti keleivio anketą ir pateikti dokumentą, patvirtinantį vieną iš trijų faktų: vakcinaciją nuo COVID-19 ligos, persirgimą šia liga arba prieš kelionę gautą neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą.

REKLAMA
REKLAMA

Vakcinaciją patvirtinantis dokumentas tinka tais atvejais, kai asmuo ne mažiau nei prieš 14 dienų, bet ne daugiau nei prieš 270 dienų (270 dienų terminas netaikomas nepilnamečiams) buvo pilnai paskiepytas Europos Sąjungoje (ES) registruota vakcina („Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“, „Janssen“ arba „Nuvaxovid“) arba „Covishield“ vakcina, taip pat jeigu asmuo buvo paskiepytas sustiprinančiąja bet kurios paminėtos vakcinos doze.

Persirgimą patvirtinantis dokumentas pripažįstamas, kai COVID-19 liga buvo patvirtinta teigiamu PGR tyrimo rezultatu ir nuo jo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.

Jei asmuo neatitinka minėtų kriterijų, jis turėtų ne anksčiau nei likus trims paroms iki atvykimo į Lietuvą atlikti PGR tyrimą arba likus dviem parom – antigeno testą ir pateikti neigiamą rezultatą vežėjui prieš lipant į lėktuvą, autobusą, keltą ar kitą transporto priemonę.

Keliaujantieji savo transportu gali atsivežti neigiamą tyrimo rezultatą arba tyrimą gali atlikti atvykę į Lietuvą – tokiu atveju jie tyrimui per parą turi registruotis savo lėšomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų