naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvių kalbos ir Konstitucijos pagrindų egzamino komisijos narys V. P. kaltinamas Kaune ėmęs kyšius iš devynių užsienio piliečių, pirmadienį pranešė prokuratūra.

Lietuvių kalbos ir Konstitucijos pagrindų egzamino komisijos narys V. P. kaltinamas Kaune ėmęs kyšius iš devynių užsienio piliečių, pirmadienį pranešė prokuratūra.

REKLAMA

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtą bylą prokuratūra vasario pradžioje perdavė nagrinėti teismui.

Prokuratūros atstovė Tautvilė Merkevičiūtė BNS pirmadienį sakė, kad kartu su V. P. bus teisiami ir keturi kyšių davimu kaltinami užsieniečiai.

Kyšius davę asmenys, įtariama, siekė jo palankumo padedant išlaikyti egzaminą, kuris yra privalomas norint gauti laikiną ar nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje ar kitoje Europos Sąjungos šalyje.

Įtariama, kad 2021 metų gegužės–rugpjūčio mėnesiais V. P., būdamas Valstybinės kalbos mokėjimo ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminų kvalifikavimo komisijos nariu, už palankių sąlygų sudarymą tikrinant ir vertinant užsieniečių turimas valstybinės kalbos ir Konstitucijos pagrindų žinias iš devynių užsienio piliečių priėmė kyšius.

REKLAMA

Pagal ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis manoma, kad Irano ir Švedijos piliečiai, veikdami bendrininkų grupėje, susitiko su V. P. ir jam galimai sumokėjo po 200 eurų, o Libano pilietis V. P. perdavė 50 eurų kyšį.

REKLAMA

Turimais duomenimis, V. P. už gautus kyšius užsieniečiams padėjo užpildyti reikiamus dokumentus, suteikė konsultacijas, kaip įveikti organizacinius trikdžius ir greičiau užsiregistruoti egzaminams. Kyšiai įtariama buvo perduoti ir už tai, kad jų žinios, nepaisant galimo nepakankamumo, būtų įvertintos teigiamai, egzaminai būtų išlaikyti ir jiems būtų išduoti atitinkami pažymėjimai.

Įtariama, kad Egipto pilietis, pasinaudodamas pažintimi su V. P., iš kitų dviejų užsieniečių priėmė kyšius – iš viso 1,7 tūkst. eurų ir pažadėjo paveikti komisijos narį, jog ateityje rengiamo egzamino metu, neatsižvelgiant į jų nepakankamas lietuvių kalbos ir Konstitucijos žinias, jos būtų įvertintos teigiamai ir būtų išduoti atitinkami pažymėjimai.

REKLAMA

Pareigūnų surinktais duomenimis, vėlesnio tiesioginio susitikimo metu šis asmuo V. P. perdavė ne mažiau kaip 700 eurų kyšį už jo pagalbą užsieniečiams laikant egzaminus.

V. P. pareikšti kaltinimai dėl kyšininkavimo, Švedijos, Irano ir Libano piliečiai kaltinami papirkimu, Egipto piliečiui pareikšti kaltinimai dėl prekybos poveikiu bei papirkimo. 

Pripažinę savo kaltę trys Nigerijos ir du Indijos piliečiai prokuroro nutarimu buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų