Lietuvių atostogų siaubas užsienyje: užklupus nelaimei, nežinia, kur kreiptis

Vasara - atostogų ir kelionių metas, o kelionėse lietuviams nutinka visko. Kasmet užsienio šalyse lietuviai prarandama daugiau nei 10 tūkstančių asmens dokumentų, piniginių, kreditinių kortelių. Po susidūrimo su ilgapirščiais tautiečiai ne tik lieka tuščiomis kišenėmis, bet ir dažnai nežino, kur ir kaip šauktis pagalbos.

Užsienyje bėdų prispaustus tautiečius nuo šiol gelbės nauja mobili programėlė telefone ar kompiuteryje.

Štai taip populiariose turistų vietose darbuojasi kišenvagiai. Didmiesčiuose ilgapirščiai savo aukų tyko metro, paplūdimiuose, turguose. Tarptautinių organizacijų duomenimis, šitaip vagys per metus pasaulyje nugvelbia dešimtis milijonų eurų. O dažnai nieko neįtariantys keliautojai, tarp jų ir ne viena dešimtis lietuvių, praranda ir visus su savimi turimus dokumentus. Nors smulkių vagišių rojumi laikomi Barselonos, Romos, Paryžiaus, Prahos miestai, atidumo reikia ir kaimyninėse šalyse.

Praradęs dokumentą dažnas tautietis pasimeta, mat nežino, kur kreiptis. Pirmiausia patariama apie įvykį pranešti vietinei policijai, tuomet užblokuoti korteles ir susirasti Lietuvos ambasadą ar atstovybę. Visgi ne visose pasaulio šalyse jos yra, tad nutikus nelaimei užsienyje informaciją dabar bus galima susirasti mobiliajame telefone.

REKLAMA

Štai šioje Užsienio reikalų ministerijos pristatytoje programėlėje „Keliauk saugiai“ ne tik duomenys apie konkrečią valstybę ir kaip pasiruošti kelionei į ją, bet ir visi reikiami kontaktai bei adresai. Tiesa, naujausiai informacijai gauti būtinas interneto ryšys.

Programėlėje ne tik pranešimai apie įvykius konkrečioje valstybėje, bet ir galimybė užsiregistruoti prieš vykstant į kelionę. Pastaruoju metu ši funkcija itin reikalinga, mat po teroro aktų ar stichinių nelaimių Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai galėtų susisiekti su pavojingoje teritorijoje esančiais lietuviais ir juos instruktuoti.

Būtent taip buvo rasta Turkijos kariuomenės sukilimo metu Ankaroje buvusi moteris. Užsiregistravus taip pat padidėja galimybė surasti dingusį žmogų. Tai aktualu artimiesiems, kurie baiminasi, jog išvykęs šeimos narys galėjo papulti į bedą. O tokių atvejų, kai tautiečiai nukenčia poilsiaudami svetur, deja, pastaraisiais metais pasitaiko. Pernai trys lietuviai žuvo ir trys sunkiai sužeisti Turkijoje nuo skardžio nulėkus trims džipams, prieš dvejus lietuvė Kirgizijoje neišgyveno po akmenų griūties, o 2013 kalnuose Pakistane alpinistą Ernestą Markšaitį nužudė užpuolikai.

„Keliauk saugiai“ aplikacijoje informuojama ir apie šalyse siaučiančias ligas, ir ką daryti susirgus ar patyrus traumą. Savo ruožtu medikai pataria pasiruošti net ir poilsinėms kelionėms į populiarius kurortus, pasiimti vaistų, nevalgyti kas papuola, mat dažniausios lietuvių ligos užsienyje - apsinuodijimas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų