• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuviai dalijasi šiurpiais vaizdais iš audros nusiaubtos Šiaurės Italijos. Antradienio naktį čia praūžė itin stiprus vėjas su liūtimi ir kruša. Išjudinti medžiai virto ant namų, automobilių. Keli žmonės žuvo.

14

Lietuviai dalijasi šiurpiais vaizdais iš audros nusiaubtos Šiaurės Italijos. Antradienio naktį čia praūžė itin stiprus vėjas su liūtimi ir kruša. Išjudinti medžiai virto ant namų, automobilių. Keli žmonės žuvo.

REKLAMA

Daugiau nei 20 metų Milane gyvenanti architektė Vilma užfiksavo baisius audros padarinius. 

„Dabar jau apžiūrėjome parkus prie namų, kažkas baisaus. Visas mūsų parkas nuniokotas“, – pasakojo ji. Vilmos atsiųstuose vaizduose – išvartyti medžiai, iš kurių vienas krisdamas perkirto automobilį.

Vilma savo akimis matė didžiulę audrą. „Labai baisi audra buvo. 4 val. nakties vos pajėgiau uždaryti langus, juos tiesiog plėšė. Prie namų išvartė medžius“, – antradienį naujienų portalui tv3.lt pasakojo Vilma. 

Italijos visuomeninio transliuotojo „Rai“ duomenimis, per audrą vėjo gūsiai siekė 115 km/val.

„Čia šalia manęs gatvelėje viskas išgriuvę. Labai, labai stiprus vėjas buvo. <...> Kolegos dalinosi nuotraukomis, rodė, kad ant jų kiemų atskrido balkonų dalys ir t.t.“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Plačiau apie neramią naktį Milane galite skaityti čia.

Jausmas kaip pragare

Milane gyvenanti ir gide dirbanti Lina sako, kad tokios nakties neatsimena net patys italai – viskas buvo kaip pragare. „Patys italai sako, jog dar tokių [audrų] nėra matę, neatsimena“, – sakė Lina.

REKLAMA

Tą dieną lietuvė vedė ekskursiją ir į patį audros piką nepateko, bet iš draugų ir pažįstamų pasakojimų bei nuotraukų suprato, kokia baisi buvo stichija. 

„Aš vakar ryte dirbau Milane, vedžiau ekskursiją, tai keli lašai iškrito, tolumoje juodavo dangus, tad su turistais iš Lietuvos skubėjome nuo Sforcų pilies link Katedros, kad pasislėptume pasaže-galerijoje, jei pradėtų lyti. O štai tuo metu pakraščiu praūžė audra“, – pasakojo Lina.

REKLAMA
REKLAMA

„...Monza Brianza provincijoje Saronno, Desio, Seregno ir kt. miestuose (nuo Milano apie 15–25 km) buvo kaip pragare. Atrodė, kad šalia yra karo frontas, nes dangus nenustojamai bliksėjo nuo žaibų ir gaudė“, – pridūrė ji.

Visą Linos pasakojimą galite skaityti čia.

Žuvo trys žmonės

Liepos 25 d. Italijos transliuotojas pranešė apie tris mirtis. 

Italijos naujienų agentūrų duomenimis, netoliese Milano esančios Brešos apylinkėse žuvo skautų stovykloje buvusi 16-metė mergina. Ant jos palapinės užvirto medis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lisonėje, į šiaurę nuo Milano, žuvo vidutinio amžiaus moteris, ant kurios taip pat užvirto medis.

Informacija apie trečiąją auką tikslinama.

Šiaurės Italijos Abrucų, Emilijos-Romanijos, Lombardijos, Markės ir Molizės gyventojai perspėjami dėl blogų oro sąlygų. Kai kuriuose regionuose, praėjus parai po audros, vis dar dirba gelbėtojų tarnybos. Milane sutrikęs tramvajų eismas. 

Rekordinė kruša

Tautiečiai taip pat dalijasi nuotraukomis su neįtikėtino dydžio krušos ledėkais. Kai kurie – teniso kamuoliuko dydžio.

REKLAMA

Pasak puslapio „Orai ir klimatas Lietuvoje“ redaktorių, Šiaurės Italijoje iškritę ledėkai yra rekordinio dydžio. Neįtikėtiną krušą, kaip ir stichinį vėją, lėmė praėjusią savaitę laikęsi ekstremalūs karščiai.

„Pastarosiomis dienomis Pietų Europoje fiksuoti ne tik stiprūs karščiai su temperatūromis virš 40 °C (vietomis siekė net 45–48 °C). Fiksuojami ir pavojingi gaisrai (vienas toks buvo pvz. Rodo saloje). Šalia to, kur aukšta oro temperatūra ten slypi ir puikios galimybės formuotis galingoms audroms. Taip ir nutiko. Vaizdai kalba patys už save.

REKLAMA

Mūsų krušos ledėkai yra absoliučiai juokingi palyginus prieš šituos. Šiaurės Rytų Italijoje (Azzano Decimo komunoje) liepos 24-ąją apie 23 val. vietos laiku iš dangaus krito ekstremalaus dydžio kruša. Ledo gabalai išdaužė namų sienas, langus, automobilius, stogus ir ant jų įrengtus Saulės kolektorius bei pridarė daug kitokių nuostolių.

Krušos nuotraukoje - du aukštai atmosferoje susiformavę ir sulipę ledo gabalai siekė net iki 19 cm diametrą. Tai yra naujas ekstremaliai stambios krušos ledėko rekordas. Iki pasaulio rekordo pritrūko vos 1,3 cm (rekordas 20,3 cm). Lietuvoje didžiausi krušos ledėkai iškrito 1995 m. liepos 10 d. Vištyčio miestelyje, Vilkaviškio rajone. Ledėkų skersmuo siekė iki 7–12 cm.

Kas keisčiausia, jog ankstesnis krušos rekordas (liepos 19 d.) Europoje neišsilaikė nė savaitės. Kylanti atmosferos ir vandenynų temperatūra konvertuojasi į daugiau nuostolių pridarančias audras. Visgi, atmosferoje susikaupianti energija kažkur turi būti panaudota“, – paaiškino „Orai ir klimatas Lietuvoje“ redaktoriai.

Gal buvo ir baisu, tik reik sutikti, kad ir kokie "krūti", ir viską nuspėjantys orų žinovai bebūtų, bet gamta ir visata yra nenuspėjama. Matyt dangaus galybės jau pavargo bežiūrėdamos į žemę ir į tai, kas joje daroma!
Kare kariausi kovosi,o su gamta mes esame bejėgiai
Taip ateina ,tai ko net sunku patikėti,.deja taip nutiko .Armagedonas tai žodis kuris turi labai žiaurią prasmę.Tai realybė kurioje liko dalis prarastos kartos ir jau mūsų vaikai jau brandos amžiaus liudininkai tai pajus kada ateis toji mūsų vaikystėje supratimas skambantis apie pasaulio pabaiga .Šaukiamas DIEVO. GAILA BET NEI Demono nei Dievulio nematome .Tik diskutuojame apie tai.kas laukia šioje žemės planetoje ateities kartoms .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų