Lietuva nerimauja, kad Astravo AE galėjo įvykti gedimas: gandus paskleidė pati Baltarusija

Lietuva nerimauja, kad Astravo atominėje elektrinėje galėjo įvykti gedimas. Dėl to  Lietuvos valstybinės atominės energetikos saugos inspekcija kreipėsi į Minską su prašymu pateikti informaciją, mat gandai apie sutrikimą pradėjo sklisti pačioje Baltarusijoje.

Lietuvos nerimą dėl nesaugia laikomos Astravo atominės elektrinės pakurstė šiomis dienomis Baltarusijos viešojoje erdvėje pasirodę gandai.

„Baltarusijos žiniasklaidoje pasirodė gandai, nežinom informacijos, apie atseit įvykusį incidentą ir padidėjusį foną. Ar atominės elektrinės pačios aikštelėje, ar aplinkui kažkur, tai dėl to ir kreipėmės į Baltarusijos ekstremaliųjų situacijų ministeriją, kad mums paaiškintų, kas ten iš tikrųjų atsitiko, neatsitiko“, – sakė Atominės energetikos saugos inspekcijos vadovas Michail Demčenko.

Baltarusijoje keliamos versijos, kad sugedo reaktoriaus aušinimo sistema. Avarijos pavyko išvengti, nes suveikė apsaugos sistemos, kurios neva reaktorių ir išjungė. Pats blokas, anot Lietuvos valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos, neveikia nuo vasario pabaigos.

„20-ą dieną blokas buvo sustabdytas, ir mūsų žiniomis, jis nebuvo paleistas. Turbūt matėte ir Energetikos ministerijos jau šiandien pranešimą, kad atseit jokių įvykių nebuvo. Tai jau ir Baltarusijos žiniasklaidoje pasirodęs tas pranešimas, jau šios dienos, paneigimas, kad buvo kažkokie įvykiai“, – pridūrė M. Demčenko.

Vis tik mūsų šalies Radiacinės saugos centras nurodo, kad radiacinis fonas Lietuvoje nepakitęs. Per vos 55 kilometrus nuo Vilniaus nutolusiame Astrave nuo praėjusių metų rudens, kai elektrinė buvo paleista, jau fiksuotas ne vienas rimtas gedimas. Buvo sprogę transformatoriai, taip pat sutrikęs avarinio aušinimo sistemos darbas.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų