Pranešama apie gedimą Astravo atominėje elektrinėje

Pranešame, kad Baltarusijos informacinėje erdvėje pasirodė informacija apie galimą incidentą Baltarusijos atominėje elektrinėje. Teigiama, kad šis incidentas galimai susijęs su reaktoriaus aušinimo sistemos gedimu.

Kaip skelbia Radiacinės saugos centras, Lietuvos Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) kreipėsi į atsakingas Baltarusijos institucijas, prašydama pateikti informaciją apie saugos situaciją Baltarusijos atominėje elektrinėje. Oficialios informacijos iš Baltarusijos atsakingų žinybų šiuo metu nėra gauta.

Radiacinis fonas Lietuvoje nepakitęs. Ankstyvojo perspėjimo ir informavimo sistemos (RADIS) teikiami aplinkos dozės galios matavimo rezultatai yra nuolatos stebimi, todėl apie bet kokį gręsiantį pavojų, susijusį su radioaktyviųjų medžiagų pasklidimu aplinkoje, gyventojai būtų informuoti nedelsiant.

Radiacinio fono Lietuvoje stočių teikiamus duomenis nuolatos (24/7) stebi Radiacinės saugos centro specialistai, taip pat duomenų kitimą gali stebėti ir kiekvienas gyventojas šioje nuorodoje https://www.rsc.lt/radis/


Rašyti komentarą...
A
Arvydas
2021-03-07 17:00:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal kas prisimena, kelinta jau cia avarija Astravo elektrinės?
Atsakyti
-2

R
ROMUALDAS VOLODKA
2021-03-07 16:49:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiesiog esame pasyvus ir mažai pilietiškai aktyvus, nes sužinoję apie statybas šios elektrinės nieko nedarėme, ir tapome aukomis... Tokio tipo reaktoriai ypač pavojingi ir Lietuvai o ypač Vilniui pražūtingi
Atsakyti
-8

V
Viskas
2021-03-07 16:44:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiesos mes iš baltarusių nesužinosime
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų