Lietuva ir dar 5 šalys ragina nedelsiant Baltarusiją užtikrinti Astravo AE saugumą

Lietuva ir dar penkios ES šalys reikalauja Astravo atominę elektrinę (AE) statančios Baltarusijos nedelsiant pradėti spręsti visu branduolinės saugos klausimus. 

Toks raginimas išreikštas Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Italijos ir Graikijos pareiškime Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniam direktoriui ir Branduolinės saugos konvencijos (BSK) šalims, pranešė Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM). 

Pareiškime Baltarusija taip pat raginama skaidriai bendradarbiauti su BSK šalimis, teikti visą svarbią informaciją ir atsakymus į iškeltus klausimus bei savanoriškai įsitraukti į pasiektos pažangos vertinimą.

Pareiškimą teikiančios šalys paragino Baltarusiją įgyvendinti visas saugos rekomendacijas, pateiktas 2018 metais paskelbtoje Europos Sąjungos (ES) rizikos ir streso testų Baltarusijoje ataskaitoje.

Minsko taip pat reikalaujama išspręsti branduolinės saugos ir aplinkosaugos klausimus, kuriuos iškėlė ES ir visos tarptautinės bendruomenės ekspertai.

URM teigimu, pareiškimas parengtas atsižvelgiant į tai, kad dėl koronaviruso pandemijos buvo nukeltas šių metų kovą turėjęs vykti BSK peržiūros susitikimas.

BSK šalys įsipareigoja užtikrinti tarptautiniu mastu pripažįstamą aukštą branduolinės saugos lygį. Kas trejus metus vyksta BSK peržiūros susitikimai.

„2019 metais Baltarusijos pateiktai nacionalinei ataskaitai BSK šalys pateikė 239 klausimus, kas rodo didelį tarptautinės bendruomenės susirūpinimą branduolinės saugos situacija Baltarusijoje“, – teigiama pranešime. 

Lietuva ir aktyviausia Astravo AE, statomos vos už kelių dešimčių kilometrų nuo Vilniaus, kritikė. Lietuva šiuo metu tariasi su Latvija ir Estija, kaip solidariai boikotuoti Astravo AE elektrą. Minskas atmeta jam metamus kaltinimus dėl AE saugumo trūkumų. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų