Liberalų sąjūdžio seniūnas paaiškino, kas vyksta partijos viduje

Opozicinio Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas aiškina, jog parlamentaro Gintaro Steponavičiaus ir sostinės tarybos nario Šarūno Gustainio situacijos politinės korupcijos byloje yra skirtingos, todėl partijos valdybos sprendimai abiejų politikų atžvilgiu skyrėsi.

Byloje kaip specialųjį liudytoją apklaustą eksparlamentarą Š.Gustainį Liberalų sąjūdžio valdyba pašalino iš partijos, tuo metu G.Steponavičiui pasiūlyta sprendimą priimti pačiam. Jis nusprendė trauktis iš partijos ir frakcijos, bet likti Seimo nariu.

„Jei vertiname G.Steponavičiaus veiklą, matome, ką prokuroras savo teikime (dėl G.Steponavičiaus neliečiamybės naikinimo - red.) yra parašęs. Mes nematome jokios užkulisinės veiklos. Na, galbūt ten bus pokalbiai kokie nors, mums nežinomi, gali atsirasti problemų. Kai prokuroras sako, kad G.Steponavičius balsavo už „MG Baltic“ koncernui naudingus sprendimus - tai visas Seimas balsavo. Bet G.Steponavičius balsavo ne taip, kaip reikėtų „MG Baltic“, - BNS penktadienį kalbėjo E.Gentvilas.

REKLAMA

E.Gentvilas: nutarėme Š.Gustainį šalinti

Pasak jo, iš prokuroro pateiktos informacijos Seimui matyti, kad Š.Gustainio veikla galėjo būti panaši į sąmoningą veikimą interesų grupių naudai.

„Š.Gustainio situacijoje mes matome, kad po kontaktų turbūt su interesų grupėmis buvo paruošta greitųjų kreditų įstatymo pataisa galbūt naudinga „MG Baltic“. Mes traktuojame, kad buvo pažeistas partijos standartas ir nutarėme Š.Gustainį šalinti“, - aiškino E.Gentvilas.

Š.Gustainis BNS pernai gruodį po apklausos prokuratūroje tvirtino, jog politinės korupcijos byloje prokurorų buvo daugiausia klausinėjamas dėl vieno teisėsaugos tiriamų epizodų, kuris susijęs su greitaisiais kreditais ir Seime svarstytomis Vartojimo kredito įstatymo pataisomis. Pataisos turėjo užkirsti kelią griežtesnėms kreditų taisyklėms. Jas inicijavo Š.Gustainis.

„Matom, kad pataisa, kurios autorius Š.Gustainis. Yra niuansėlis ir tas niuansėlis daugeliui partijos valdybos narių pasirodo esąs nesimpatiškas ir Š.Gustainis pašalintas iš partijos“, - sakė E.Gentvilas. Anot jo, paties Š.Gustainio paaiškinimų šiuo atveju jis neklausęs, į valdybos posėdį Š.Gustainis nebuvo kviestas.

Nemato pavojaus partijai

E.Genvilas kartojo nematąs pagrindo, kad įtarimai būtų pareikšti partijai.

„Žiūrėsim, nuo pernai metų tą patį sako (apie galimus įtarimus Liberalų sąjūdžiui - red.). Aš manau, kad nėra jokio pagrindo įtarimams partijai, nematau aš to partijai. Žinoma, aš negaliu žinot, kas yra ką prikalbėjęs, kieno vardu prikalbėjęs. Aš iš savo darbo uosto direkcijoje žinau, kad mano vardu buvo prašoma kai ko. Tai teko atsisveikini su tais žmonėmis. Mano ar partijos vardu daug kas gali būti prišnekėta,. Aš negaliu garantuoti, bet aš tikrai žinau, kad partija negavo nelegalaus finansavimo ir neprašė nelegalaus. Kas nors savo naudai partijos vardu - gali būti“, - tvirtino E.Gentvilas.

 


Rašyti komentarą...
N
Nu jo
2017-04-28 13:54:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
steponavičius su masiuliu gales butelaitį padaryt. Šimašius išmaldai ranką ištiesęs pavaikščios. O gentvilas gales kokias nors nesąmones ir toliau sapaliot. Vyručiai, geriau vainiką nusipirkit ar bent krepšelį (jei šimašius neprielgetauja vainikui) pakasynom....
Atsakyti
0

A
Alfonsas Kupčinskas
2017-04-28 18:13:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuoširdžiai džiaugiuosi dėl liberalų kracho - tai partija neturinti vertybių. Tiesa, turi besotį geismą pinigams, valdžiai ir "žmogaus" teisėms, kurios pasireiškia, dažniausiai, perversijų rėmimu.

Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų