Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas išsakė savo įvykių versiją

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas kelia versiją, kad jo pavaduotojas Gintaras Steponavičius rugpjūtį buvo apklaustas kaip paprastas liudytojas, o specialiojo liudytojo statusas jam suteiktas vėliau.

E.Gentvilas taip pat sako nematantis priežasčių G.Steponavičiui trauktis iš Seimo, nors rinkimuose politikas dalyvavo nepaviešinęs, jog korupcijos bylose esantis apklaustas specialiuoju.

„Jam įtarimai dar nepareikšti, tikrai nemanau, (kad turėtų trauktis iš Seimo), statuso suteikimas nėra susijęs su tolesne (bylos) eiga, tai gali būti susiję, bet gali būt ir nesusiję, tikrai nemanau“, – BNS pirmadienį sakė E.Gentvilas.

Jis taip pat sakė apie G.Steponavičiaus statusą žinantis tik iš žiniasklaidos.

„Aš ir dabar nežinau, ar jis turi tokį (specialiojo liudytojo statusą), aš negaliu nieko teigti, nes spaudai Generalinė prokuratūra patvirtina, kad suteiktas toks statusas, G.Steponavičiui nepatvirtino“, – kalbėjo E.Gentvilas.

Gentvilas: norint suteikti statusą nebūtina įvykdyti apklausą

Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas išsakė ir savo įvykių versiją: esą specialiojo liudytojo statusas G.Steponavičiui galėjo būti suteiktas jau po apklausos rugpjūtį.

„Yra galimybė: nueina žmogus į apklausą, pasirašo kaip liudytojas ir apklausiamas kaip liudytojas, išeina iš apklausos žinodamas, kad jis liudytojas, po mėnesio ar dviejų prokuratūra gauna kokius nors duomenis ir žiūri – reikia šitam asmeniui suteikti kitokį statusą, ir praneša spaudai, o pačiam asmeniui nepraneša. Aš nemanau, kad tą dieną, kai Steponavičius buvo apklausoj rugpjūtį, tą dieną, aš manau, kad buvo apklaustas kaip liudytojas, o jei suteiktas jam kitas statusas, jis suteiktas vėliau, o ne tą dieną“, – kalbėjo E.Gentvilas.

„Norint suteikti statusą nebūtina įvykdyti apklausą, jį pakvietė kaip liudytoją, jau suteikę jam liudytojo statusą, o specialaus liudytojo statusą suteikti vėliau, be papildomos apklausos, gavo kitus duomenis, kitų asmenų paliudijimus. Manęs nestebina, kad žmogus nežino, mane labiau stebina, kad visai žiniasklaidai jau patvirtinta, o Steponavičiui nėra patvirtinta“, – sakė liberalas.

REKLAMA

Kaip keitėsi statusas

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto lektorius, advokatas Audrius Juozapavičius tvirtino, kad sprendimas keisti liudytojo statusą jo neapklausiant neturėtų procesinės teisinės prasmės.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2016-12-05 13:08:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ane? Įdomi čia toji Gentvilo versija. Ai kaip nesiseka...
Atsakyti
0

O
Ot
2016-12-05 13:15:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ar Gentvilas nesusitinka Seime su Steponavičiumi ? Nežino mat jisai statuso,bral...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų