Liberalai apie VRK sprendimą: tai gresia visų Lietuvos partijų uždarymu

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimas Liberalų sąjūdžiui rengtus mokymus pripažinti neteisėtu partijos finansavimu kelia grėsmę palikti Lietuvą be politinių partijų, teigia liberalų atstovai.

Partijos pirmininkas Remigijus Šimašius sako, kad Liberalų sąjūdis VRK sprendimą skųs teisme, taip pat ketina kreiptis į VRK dėl analogiškų mokymų kitų partijų nariams įvertinimo.

„VRK ką tik iki minimumo sumažino partijų galimybes bendradarbiauti su pilietine visuomene. Jeigu jau sukuriame tokį precedentą, kad bet koks politikų kompetencijos kėlimas yra draudžiamas, tuomet, būdami teisine valstybe, turime šį principą taikyti visoms partijoms. O jei VRK bus principinga iki galo, dabartinis Seimas liks be partijų, kadangi partijos narių mokymus ir kompetencijos kėlimą organizuoja visos partijos ir joms artimos organizacijos”, - pranešime teigia R.Šimašius.

„Parodomasis veiksmas“

Jis sako, kad VRK sprendimas atbuline data „pakeisti politikos žaidimo taisykles paverčia partijas raupsuotosiomis ir kelia grėsmę visų jų finansavimo sustabdymu“.

REKLAMA

Anot jo, VRK įvertinti „Taikomosios politikos instituto” 2016 m. pradžioje rengti mokymai, kuriuose dalyvavo ir Liberalų sąjūdžio nariai, buvo organizuoti ne partijos, o šio instituto iniciatyva, kuriam vadovavo dabar jau buvęs partijos narys Šarūnas Gustainis. R. Šimašius laikosi pozicijos, kad tai buvo asmeninė A. Gustainio iniciatyva „stiprinant asmeninę savo poziciją partijos viduje“.

„Dabar, remiantis šia vieno asmens iniciatyva, bandoma nubausti visus 8000 organizacijos narių, – piktinasi liberalų vadovas. – Jeigu VRK turi tokį tikslą, atidžiai seksime, ar jų principingumas atsispindės ir reaguojant į kitų partijų veiksmus keliant narių kompetenciją, kurie puikiai matomi viešumoje. Suvienodinkime žaidimo taisykles visoms partijoms – visiems bus aiškiau”, - sako R. Šimašius.

Žurnalistams po VRK posėdžio jis sakė, kad „vyko tam tikras inkvizicinio proceso parodomasis veiksmas“.

„Mano supratimu, buvo labai aiškiai kaupiami argumentai į vieną pusę, o kita pusė elementariai nenorima girdėti. Tai tikrai dėl to liūdna. Čia yra ne politinei sistemai smūgis, čia smūgis pilietinei visuomenei, nes sukuriamas barjeras bet kam prieiti prie politiko“, – sakė R. Šimašius.

Anot liberalų vadovo, partija turi planą, kaip išgyventi ir be valstybės dotacijos.

„Skųsime šį sprendimą. Antras dalykas, net jei dotacijos klausimai iškils, natūralu, kad turime planą, kaip artimiausiu metu, dar susimažinus išlaidas išgyventi. Yra kitų išlaidų, yra vieno procento parama, nežinome, kiek tiksliai jos bus, bet yra galimybė tikrai smarkiai susimažinus išlaidas artimiausiu metu gyventi“, – teigė jis.

Pripažino nepinigine auka

Ketvirtadienį VRK šio instituto surengtus mokymus Liberalų sąjūdžio nariams pripažino nepinigine auka. Už tokį sprendimą balsavo visi dešimt posėdyje dalyvavę Rinkimų komisijos nariai.


Rašyti komentarą...
K
Kęstutis
2017-10-19 18:16:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveiki.manau kuo mažiau vagių ant Lietuvos tuo pensininkas bus sotesnis,ir vienišiems žmonėms bei invalidams liks pinigų daugiau
Atsakyti
-1

A
Aldona
2017-10-19 18:23:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu žmonės išrinkti į Seimą, tai nesvarbu, kokiai partijai jie priklauso, turi gauti vienodas algas. Seime negali būti teismų. Jei žmogus apsisprendžia, kad negali vadovauti ūkiui, kultūrai ar finansams, tuomet atsistatydina savo noru. Visada aukščiausiai valdžiai atstovaudavo gabūs vilniečiai, kurie ant rankų pajėgdavo laikyti Lietuvos ekonomiką. Trūksta išsilavinusių geografų, ekonomistų. Ši seimo kadencija pašvęsta kovai su skurdu ir atsilikimu, tai reikia išnaudoti visas galimybes. Šis seimas dirba neblogai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų