Lemtinga žinia: jau dabar galite sužinoti savo mirties dieną

Ar norėtumėte sužinoti, kiek gyvensite? Lietuvoje siūlomas naujas būdas tą išsiaiškinti - telomerų analizės testas. Visgi tokią diagnostiką genetikai vertina skeptiškai. Lemtingos žmogui dienos kol kas dar niekas pasaulyje tiksliai nurodyti negali.

Oskaro Vaildo romano herojus Dorianas Grėjus norėjo amžinai likti jaunas ir nė nesvarstė, kokio amžiaus mirs. O jei atsirastų galimybė sužinoti, kada gi teks palikti šią ašarų pakalnę, ar tokiam eksperimentui pasiryžtų daug žmonių?

O štai ši mergina išdrįso. Ji duoda kraujo telomerų analizės testui, po kurio gali paaiškėti jos biologinis amžius ir potenciali gyvenimo trukmė.

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prince'as prieš mirtį nemiegojo 154 valandas

Štai šie mažyliai – telomerai, tai iš baltymų sudarytos chromosomų atkarpos, o pagal jų ilgį ir nustatoma organizmo būklė bei senėjimo procesai. Jie tarsi mistinis gyvybės siūlas, kuriam pasibaigus, žmogus miršta natūralia mirtimi. Tokie, net 300 eurų kainuojantys testai Lietuvoje atsirado vos prieš savaitę. Kol kas didesnio susidomėjimo nesulaukė, tačiau, pasak genetiko Danieliaus Serapino, galėtų žmonėms padėti prailginti gyvenimą, mat biologiniame amžiuje gali slypėti ir sunkių ligų užuomazgos.

REKLAMA

Nenuostabu, kad šiuolaikiniame pasaulyje senjorų bėdomis skundžiasi vis jaunesni.

Visgi, toks diagnostinis testas genetikos profesoriui Vaidučiui Kučinskui kelia abejonių. Jis pripažįsta, jog telomerų trumpėjimas, kuris tikrai turi įtakos organizmo senėjimui, yra veikiamas rūkymo, prastos mitybos, tačiau išgauti tikslią informaciją apie gyvenimo trukmę kol kas neįmanoma. Juolab ligas ar net mirtį gali lemti ne tik gyvenimo būdas ar nelaimės, bet ir genai, kuriuos paveldime.

Išsamiau žiūrėkite tv3 reportaže: 


Rašyti komentarą...
G
Griuk is juoko
2016-06-17 15:00:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gyveno karta zmogus - ruke, gere, per mergas ejo. Sulauke 90 metu. O sveikuolis mire nuo emocines itampos gana anksti....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų