Lazdijų tarybos konservatoriai traukiasi į opoziciją

Daugumai konservatorių frakcijos Lazdijų rajono savivaldybės taryboje perėjus į mero Artūro Margelio suburtą naują frakciją, likusios keturios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos narės pasitraukė į opoziciją.

Po šios rokiruotės valdančioji dauguma taryboje sumažėjo nuo 18 iki 14 narių. Iš viso taryboje yra 25 politikai. Valdančiojoje daugumoje be A.Margelio pasekėjų lieka dirbti liberalai ir „darbietė“.

„Atsižvelgiant į pasikeitusias politines aplinkybes ir atliepdama Lazdijų rajono žmonių lūkesčius, TS-LKD frakcija šiuo metu nemato galimybių dirbti kartu su Artūro Margelio suformuota valdančiąja dauguma, todėl darbą tęs opozicijoje“, – penktadienį konservatorių išplatintame pranešime teigia TS-LKD frakcijos seniūnė Jūratė Juodzevičienė.

Konservatorių frakcijoje taip pat lieka ir į opoziciją traukiasi Daiva Barkauskienė, Daiva Ambrazevičienė ir Janina Ražukienė.

Vykdomoji TS-LKD sekretorė Aistė Gedvilienė BNS penktadienį teigė, jog buvusiam konservatoriui A.Margeliui subūrus naują visuomeninę organizaciją – nepartinį judėjimą „Pirmyn! Kartu mes galime“, Lazdijų skyrių paliko apie 150 konservatorių, jame šiuo metu likę apie 400 narių.

REKLAMA

Lazdijų rajono meras A.Margelis liepos pradžioje paskelbė įkūręs naują visuomeninę organizaciją. Lazdijų savivaldybė pranešė, kad judėjimas yra ne pelno siekianti organizacija, jos veiklos tikslai – telkti žmones, kad visiems būtų gera gyventi Lazdijų krašte, remti pilietines iniciatyvas ir spręsti žmonių problemas. Įstatuose yra punktas, numatantis, kad ši visuomeninė organizacija gali deleguoti savo išrinktus geriausius atstovus dalyvauti rinkimuose į savivaldybės tarybą.

Pasak A.Margelio, nuostata, kad judėjimas yra nepartinis, leis į jį susiburti didesniam būriui aktyvių, norinčių ir galinčių dalyvauti rajono visuomeniniame gyvenime žmonių. Taip pat – ir dalyvaujant rinkimuose į rajono savivaldybės tarybą.

A.Margelis meru buvo išrinktas kaip Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas. Jo narystę partijoje pernai gegužę sustabdė Priežiūros komitetas po Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) pradėto tyrimo dėl Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos pirkimų. VPT nustatė, kad iš mero kontroliuotos įmonės „Dzūkų žinios“ televizorių įsigijo 1 tūkst. eurų brangiau, nei jis kainavo mažmeninėje rinkoje – už 4960 eurų, ir taip pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą. Tarnyba taip pat anksčiau paskelbė, jog savivaldybės kanceliarinių prekių ir kopijavimo popieriaus pirkimai iš tos pačios įmonės už daugiau nei 13 tūkst. eurų taip pat vykdyti pažeidžiant įstatymus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų