Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Kai rimtas judėjimas artės prie Lietuvos, mes viską matysim, sako Seimo narys Laurynas Kasčiūnas. Anot jo, Lietuva yra pasiruošusi visiems scenarijams, tačiau bent jau kol kas nepanašu, kad mūsų laukia Lenkijos likimas.

Plačiau apie tai TV3 Žinių „Dienos komentare“ Seimo narį kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė.

Kokia situacija Lietuvos pasienyje?

Kol kas kalbėti, kad turime panašią situaciją kaip Lenkija, nereikėtų, kol kas jokių palapinių miestelių šalia mūsų pasienio nėra. Tačiau mes matome, būtent ką ir vadas sakė, stumti žmones į mūsų pusę, taip pat matome kai kurias migrantų grupes, tik vėlgi nėra iki galo aišku, ar tai yra kokie nors nauji srautai, jau pasirodę prie mūsų sienos, ar, pavyzdžiui, žmonės, kurie jau buvo grąžinti atgal į Baltarusiją vakar, užvakar, ir jie tiesiog yra toje vietoje, bando ieškoti naujų galimybių ir panašiai.

Tai kol kas yra tokia situacija, kad scenarijus prie Lenkijos bet kada gali atsitikti ir Lietuvoje, mes tam ruošiamės, tam esame pasiruošę, pajėgos sutelktos. Bet šiai minutei kol kas viskas yra, sakykim, šiek tiek kitaip nei prie Lenkijos.

Kokius pranešimus turi mūsų žvalgybą apie migrantų judėjimą Lietuvos link?

Ką turi žvalgyba, tai turėtų pati ir komentuoti. <...> Turėkime omenyje, kad yra daug ir melagienų, ir patestavimų, ir pasižiūrės, kaip reaguos. Aš, pavyzdžiui, gavau vieną tokį nupieštą žemėlapį į telefoną atsiųstą žmonių, kur jie rodo tiksliai vietą, kur jie rinksis prie Lietuvos sienos. Bet kol kas jų nėra.

Tai irgi testuoja mūsų reakcijas, žiūri. Tai, matot, atskirti pelus nuo grūdų visam šitam informaciniam kare, nes tai yra ne tik migracijos politika Lukašenkos, bet ir informacinis kartu karas, ne taip paprasta. Tai reikia ramiai, patikrinant informaciją, blaiviai vertinant numatyti, kada judėjimas tikras, kada galbūt paskleista melagiena. Nes tikrai, kai rimtas judėjimas artės prie Lietuvos, mes viską matysim.

Visą pokalbį su Laurynu Kasčiūnu žiūrėkite „Dienos komentare“, esančiame straipsnio pradžioje.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų