Laukia nauji draudimai: be galimybių paso – ribojimai apsipirkimui ir grožio paslaugoms

Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė naujoms pandemijos valdymo priemonėms. Nuo rugsėjo Galimybių paso neturintys gyventojai galės apsipirkti tik nedidelėse parduotuvėlėse, jiems užsivers grožio salonų durys.

Galutinis sprendimas dar nėra priimtas, tad dar galimi pakeitimai Vyriausybės nutarime, kokie nauji ribojimai įsigalios.

Trečiadienį ministrų kabinetas iš esmės nusprendė, kad paslaugos, parduotuvės, prekybos ir pramogų vietos, restoranai, kavinės, barai bei kitos pasilinksminimo vietos, lošimo salonai, komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ir kiti susibūrimai būtų atviri tik imunitetą turintiems žmonėms bei vaikams iki 16 metų.

Tai galiotų tik imunitetą nuo koronaviruso turintiems žmonėms, kurie yra pasiskiepiję vakcina nuo koronaviruso, persirgę, turintys ne senesnį nei 48 valandų PGR testo rezultatą ar vaikai iki 16 metų.

Šis Vyriausybės sprendimas įsigaliotų artimiausiu metu, kai užimtų COVID-19 lovų skaičius pasieks 250–300. Visgi iki rugsėjo 13 d. daliai ribojimų bus taikomos išimtys. Pavyzdžiui, Galimybių paso neturintys gyventojai dar galės mėnesį lankytis visose parduotuvėse, naudotis grožio paslaugomis, lankytis renginiuose atvirose erdvėse, kuriuose dalyvių skaičius neviršys 500 dalyvių.

Nuo rugsėjo 13 d. daugelis išimčių bus nebetaikomos. Po mėnesio Galimybių paso neturintiems gyventojams užsivers didžiųjų prekybos centrų ir daugelio parduotuvių durys.

Kaip rašoma Vyriausybės nutarime, nuo rugsėjo 13 d. neturintys Galimybių paso, negalės lankytis parduotuvėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas, turinčiose atskirą įėjimą iš lauko, kurių prekybos plotas (t. y. prekybos salės, skirtos pirkėjams aptarnauti ir prekėms išdėlioti, plotas, įskaitant matavimosi kabinas. Į prekybos plotą neįskaitomas administracinių patalpų, sandėlių ir pagalbinių patalpų, dirbtuvių, laiptinių, koridorių, sanitarinių patalpų plotas) yra didesnis nei 1500 kv. m.

Visgi artimiausiomis dienomis turėtų vykti valdininkų diskusijos su verslu, tad plotas galėtų didėti iki 2500 kv. m.

Vyriausybė taip pat iš esmės nusprendė, kad neturintys galimybių paso negalės naudotis grožio salonų paslaugomis nuo rugsėjo 13 d.

Galimybių pasas įsigalioja keliais skirtingais atvejais:

  • praėjus 1 savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo;
  • praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
  • praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;
  • po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
  • praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“, ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19.
  • asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų

Taip pat ribojimai nebus taikomi gyventojams, kuriems atlikus COVID-19 tyrimą gautas neigiamas rezultatas, – ne anksčiau nei prieš 48 valandas atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą.

Ribojimai nebūtų taikomi ir vaikams iki 16 metų.


Rašyti komentarą...
:
:)))))
2021-08-04 14:36:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
na štai 50% vaikščios su šukuosenom ir manikiurais, likusieji su kasom, gi nėra skirtumo ar tu vyras ar moteris
Atsakyti
-3

A
AS
2021-08-04 14:48:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
VALIO!!! Kasytes auginsime, naguciu,, nepriauginsime". Tapsime tikrais LIetuvaiciais!
Atsakyti
-1

D
Darka
2021-08-04 15:07:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip gerai kirptis plaukus plikai namuose ir nereiks pinigu matyti.nenugazdinsit bolševikai ,baisesni už lųkošenka.varyk daugiau tu pabegeliu
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų