Skelbia 5 COVID-19 simptomus: jie pasireiškia susirgus paskiepytiems žmonėms

Jungtinėje Karalystėje nuo koronaviruso pasiskiepijo jau daugiau nei 37 milijonai žmonių. Bet tai dar nereiškia, kad virusu jie nebegali užsikrėsti, nors beveik nėra abejonių, kad sunkiai nesirgs. Štai į ką reikia atkreipti dėmesį.

Duomenys aiškiai rodo, kad nors Jungtinėje Karalystėje COVID–19 atvejų sparčiai daugėja, ligoninėse gulinčių pacientų ir mirčių skaičius yra mažesnis. Už tai dėkoti reikia vakcinoms.

Taigi, nors svarbiausias dalykas, kurį dabar galite padaryti, jei norite padėti sustabdyti pandemiją, yra gauti abi vakcinos dozes, taip pat reikėtų žinoti, jei kartais užsikrėstumėte koronavirusu – nors tai ir gali priminti tik paprastą peršalimą, rašoma express.co.uk.

Kokie yra pagrindiniai koronaviruso simptomai pilnai vakcinuotiems žmonėms?

Remiantis „ZOE“ koronaviruso simptomų programėlės duomenimis, renkamais iš tūkstančių programėlės naudotojų, šie penki simptomai ryškėja kaip dažniausi tiems žmonėms, kurie virusu užsikrėtė pilnai pasiskiepiję:

Galvos skausmas;

Slogavimas;

Čiaudulys;

Gerklės peršėjimas;

Uoslės dingimas.

Tyrime rašoma: „Ankstesni „tradiciniai“ simptomai, kurie vis dar yra nurodyti vyriausybės tinklapyje, pavyzdžiui, uoslės dingimas, dusulys ir karščiavimas, nebėra patys dažniausi. Jie užima, atitinkamai, 5, 29 ir 12 vietas. Įkyrus kosulys dabar yra 8 vietoje, jei esate pasiskiepiję, todėl tai nebėra pagrindinis koronaviruso indikatorius.

Įdomu tai, kad remiantis mūsų pastebėjimais, pasiskiepiję ir vis tiek koronavirusu užsikrėtę žmonės dažniau kaip vieną iš simptomų nurodo čiaudulį, lyginant su tais, kurie nebuvo pasiskiepiję.“

Jei jaučiate kokius nors simptomus, kurie, jūsų manymu, gali reikšti koronavirusą, būtinai pasitikrinkite.

Kodėl net ir pasiskiepijus įmanoma užsikrėsti koronavirusu?

Vakcina neveikia kaip stebuklinga lazdelė, kuri sunaikina virusą vos tik jam pasiekus organizmą, bet vis tiek gali išgelbėti jums gyvybę. Vakcina stimuliuoja žmogaus imuninę sistemą, kad ši formuotų antikūnus. Šie antikūnai bus specifiškai prisitaikę kovoti su virusu ar patogenu, kuriam sukurta vakcina, ir padės kūnui įveikti infekciją prieš jai pasiekiant sunkią ligos stadiją.

Preliminariais duomenimis, po pirmosios „Pfizer“ arba „AstraZeneca“ dozės jau 33 procentais mažiau tikėtina, kad užsikrėsite viruso delta atmaina, lyginant su nepasiskiepijusiu žmogumi. Po antrosios dozės praėjus dviems savaitėms, šis skaičius pakyla iki 60 procentų su „AstraZeneca“ ir iki 88 procentų su „Pfizer“. Šie duomenys galioja bet kokiai koronaviruso formai – nuo lengvos iki sunkios.

Bet pasižiūrėjus į tai, kiek vakcinos sumažina tikimybę susirgti sunkia ligos forma, aukštą apsaugos lygį teikia abi vakcinos. Nuo hospitalizacijos užsikrėtus delta atmaina „Pfizer“ ir „AstraZeneca“ apsaugo atitinkamai 96 ir 92 procentus žmonių.

Iš esmės tai reiškia, kad kai kurie žmonės neturės stiprios imuninės sistemos reakcijos į vakciną ir vis tiek gali užsikrėsti koronavirusu, jei susidurtų su virusu, nors tokia tikimybė ir nedidelė. Žmogaus reakcija į vakciną priklauso nuo įvairių faktorių – amžiaus, lyties, vartojamų vaistų, mitybos, fizinio aktyvumo, sveikatos ir streso lygmens.


Rašyti komentarą...
V
Vanda
2021-08-04 17:20:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na nežinau, Lietuvoje, pvz., Paskiepyti korona jau nebeužsikrečia, paklauskit Dulkio!
Atsakyti
-6

J
Jūratė R
2021-08-05 10:58:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau serga ir paskiepiti...
Atsakyti
-2

O
O
2021-08-04 17:18:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na nežinau, Lietuvoje pasiskiepiję kovidu nebeužsikrečia kažkaip...
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų