Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjungai (ES) būtina vieninga ir koordinuota nelegalių migrantų grąžinimo politika, teigia Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Europos Sąjungai (ES) būtina vieninga ir koordinuota nelegalių migrantų grąžinimo politika, teigia Lietuvos užsienio reikalų ministras.

REKLAMA

Pirmadienį ES užsienio reikalų taryboje Briuselyje jis kolegas informavo apie situaciją Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, padidėjus neteisėtų migrantų srautams.

„Lietuva dėkinga sąjungininkams už dėmesį, supratimą ir solidarumą. Jau artimiausiu metu mus pasieks dar daugiau sąjungininkų pagalbos – atvyksta ir pareigūnai, ir technika. Vis dėlto tik labai aiški ir vieninga ES nelegalių migrantų grąžinimo politika gali iš esmės užkardyti kelią nusikalstamoms grupuotėms ir režimams išnaudoti nelegalią migraciją savo tikslams. Europos žinia turi būti trumpa ir tiksli – nelegaliai į ES patekę asmenys, kuriems negali būti skiriamas pabėgėlio statusas, bus grąžinti į savo kilmės šalis“, – sakė Gabrielius Landsbergis.

Jis akcentavo, kad reikia aktyvaus Europos Komisijos bei Europos sienų ir pakrančių apsaugos tarnybos „Frontex“ įsitraukimo ne tik vykdant ES išorinės sienos apsaugą, bet ir teikiant humanitarinę pagalbą migrantams, bendradarbiaujant su neteisėtos migracijos kilmės šalimis, vykdant grąžinimą ir readmisiją, neatmetant ir perkėlimo galimybių ateityje. 

REKLAMA

Lietuvos diplomatijos vadovas kolegoms Briuselyje akcentavo, kad remiamas Maskvos, Baltarusijos režimas užsiima neteisėta migrantų kontrabanda ir rengia precedento neturinčią hibridinę ataką prieš Lietuvą ir ES.

Anot G. Landsbergio, atidaręs naują Rytų Europos nelegalios migracijos kelią, pasinaudodamas pabėgėliais, „Lukašenka siekia didinti spaudimą ES ir Lietuvai, griežtai kritikuojančiai plataus masto žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje, pakeisti ES poziciją dėl sankcijų“.

„Kartu išbando ir ES veiksmų efektyvumą ir vienybę“, – sakė jis.

G. Landsbergis pasiūlė gilinti ekonomines sankcijas Baltarusijos režimui ir rengti penktąjį sankcijų paketą, kol Lukašenka nesustabdys neteisėtos migracijos srautų.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje iš viso sulaikyti 1676 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra daugiau kaip dvidešimt kartų didesnis nei buvo per visus 2020-uosius.

Dėl to Lietuvos Vyriausybė yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų