Landsbergis apie Lietuvos žydų bendruomenės primininkę: nesusigaudo, ką daro

Pirmasis Lietuvos vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis sako savo žodžiais nenorėjęs įžeisti Lietuvos žydų bendruomenės, o tik siekęs priminti antisemitines nuotaikas kurstantiems asmenims katalikų religijos ištakas.

V. Landsbergis sako, kad į žodį „žydelka“ sureagavusi bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky „nesusigaudo, ką daro“.

„Mano tikslas buvo perspėti lietuviškus kvailius, jei juos išprovokuoja dabar pasisakymams prieš žydus, kad jie neužmirštų paprasto dalyko: pati Dievo motina buvo žydė. Ir viskas. Bet kai žmonės nemoka perskaityti dviejų žodžių, o perskaito tik vieną, stebina neraštingumas“, – BNS sakė V. Landsbergis.

Jis teigė nenorintis vertinti bendruomenės vadovybės veiksmų ir „kokie tų veiksmų tikslai“.

„Bet jų rezultatas tikrai yra įtampos didinimas. Kodėl? Nemanau, kad tai bendruomenė, matau vieno asmens nesusigaudymą. Kaip Šimašius nesusigaudė, ką daro, dabar, turbūt, ponia Kukliansky nesusigaudo, ką daro“, – pridūrė jis.

 

V. Landsbergis taip pat sako manantis, kad antisemitines nuotaikas ir susipriešinimą visuomenėje pakurstė Vilniaus savivaldybės ir asmeniniai mero Remigijaus Šimašiaus sprendimai panaikinti pagarbos ženklus antisemitizmu kaltinamiems, bet prie Lietuvos nepriklausomybės kovų prisidėjusiems Kaziui Škirpai bei Jonui Noreikai - generolui Vėtrai.

 

 

„Be abejo. Jis turėjo galvoti, kas iš to gali būti“, – sakė jis.

Lietuvos žydų bendruomenė antradienį pranešė, jog dėl grasinimų neribotam laikui uždaro Vilniaus sinagogą ir savo būstinę, taip pat nuo galimų vandalizmo aktų prašo apsaugoti žydų kapines Sudervės plente. Trečiadienį F. Kukliansky teigė, kad ją asmeniškai ir bendruomenę žeidžia V. Landsbergio viešai publikuotame eilėraštyje pavartotas žodis „žydelka“, nepriklausomai nuo konteksto.

Prieš kelias dienas paskelbtame V. Landsbergio eilėraštyje teigiama: „Labiausiai nenorėčiau, kad mano tautiečiai nusiteiktų prieš žydus po ir dėl Šimašiaus užtemimo“, taip pat reiškiamas lūkestis, kad „atsirastų vienas kitas žydas protingas ir drąsus nepritariąs Šimašiui“.

„Ir visiems broliams lietuviams sakau ir sakau iš tikrųjų jau ketvirtį amžiaus: niekada nepamirškite, kad Dievo Motina, kuriai meldžiamės, kurios užtarimo prašome, buvo šventa žydelka“, – eilėraštį baigia V. Landsbergis.


Rašyti komentarą...
S
Siga
2019-08-07 11:50:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dievas pasirinko žydų tauą, bet jie jo nepažino. Taip ŠV.MERGELĖ MARIJA YRA VISŲ MŪSŲ KATALIKŲ MOTINA.
Atsakyti
0

R
Rolandas.
2019-08-07 12:33:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Susudaro toks ispūdis kad žydų tauta labiausiai nuskriausti. Juos vienintelius žudė ir engė.
Atsakyti
0

o
okupacija
2019-08-07 13:56:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
zydai specialiai viska organizuoja,nuo=iki.jie taip elgiasi visose valstybese.kuo daugiau istraukti is valstybiu pinigu.o kvailiu visada atsiranda.....lygtai jie yra labiausiai nuskriausti pasaulyje.bet skaiciai rodo kitaip....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų