„Laido riteriai“ ir „klaviatūros kaubojai“: politikai bando apeiti žiniasklaidą?

„Laido riteriais“ ir „klaviatūros kaubojais“ vadinami asmenys, kurie savo nuomonę garsiai reiškia socialinėje erdvėje, bet ne realybėje. Aprimęs Lietuvos politikos sezonas leidžia apžvelgti judėjimą ir pamatyti, kad kai kurie esminiai politiniai pareiškimai buvo viešinami socialiniame tinkle „Facebook“.

Tai, anot komunikacijos eksperto, Arijaus Katausko, yra puikus politikų bandymas apeiti tradicinę žiniasklaidą, taip apsaugant savo informacijos turinį tokį, kokio jie nori.

Politikų gudravimas

Dabartinis Seimas kaip nei vienas kitas santykius aiškinasi socialiniuose tinkluose. Pradedant nuo premjero ir konservatorių lyderio G.Landsbergio apsišaudymų,. G.Palucko pykčio valdančiosios koalicijos atžvilgiu, ar valstiečių lyderio R.Karbauskio pareiškimo dėl slėpynėmis praminto susitikimo.

Komunikacijos ekspertas Arijus Katauskas tikina, kad socialinė medija yra informacijos kanalas, kurį asmuo gali pilnai valdyti pats. Tai yra ta vieta, kurioje pats jos turėtojas nusprendžia, kokia forma ir kaip bus pateikiama informacija.

„Kai mes kalbame apie tradicinę žiniasklaidą, politiko patekimas į žurnalistų dėmesio lauką priklauso nuo to, kiek tavo pareiškimas yra naujiena. Ir asmuo neturi jokios įtakos to turinio pateikimui. Nes žurnalistas gali padaryti bet ką, kad ta informacija būtų teisinga: pateikti papildomų duomenų, pakalbinti ekspertų. Štai kodėl politikai dažnai imasi aplenkti žiniasklaidą ir eiti tiesiogiai į kontaktą su savo sekėjais“, - pasakoja A.Katauskas.

Jo manymu, toks politikų elgesys yra savotiškas jų pagudravimas, siekiant išlaikyti savo žinutę tokio, kokios nori jie.

„Mes matome, kad tokie pasisakymai įvyksta socialiniame tinkle, o po to, vienu ar kitu būdu, jie nueina į tradicinę žiniasklaidą. Tačiau su socialinių tinklų įsigaliojimu, politikai gavo papildomą būdą išvengti kai kuriais atvejais jiems netinkamų žiniasklaidos darbo principų. Trumpai tariant, tai yra savotiškas pagudravimas“, - savo požiūrį tv3.lt naujienų portalui dėsto A.Katauskas.

REKLAMA

Aukoja pasiekiamumą dėl savo požiūrio

Komunikacijos eksperto nuomone žiniasklaida jau rado būdą reaguoti į šiuos pareiškimus. Tačiau siekdami išlaikyti nepakeistą informaciją, jie aukoja žinios pasiekiamumą.

„Politikas, komunikuodamas, daro susitarimą su pačiu savimi. Jis aukoja pasiekiamumą dėl nepakeistos informacijos. Tarkime, jei tu nori išeiti į masinį vartotoją, rengdamas informaciją, atsižvelgiama, kaip dirba žiniasklaida. Nes visi suvokia, kad visiško šlamšto žiniasklaidai neprakiši. Tačiau socialinėje erdvėje taip padaryti galima. Taigi, politikai renkasi ne tik informacijos pateikimo greitį, bet tai nėra vien tik šis argumentas“, - tikina A.Katauskas.

Jis taip pat pateikia ir sėkmingą R.Karbauskio pavyzdį, kai jam puikiai pavyko apeiti žiniasklaidos filtrus. Primename, kad praėjusios savaitės pabaigoje valstiečių lyderis išplatino atsakymą į kilusius klausimus dėl slapto susitikimo su buvusia parlamentare G.Kildišiene.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų