REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjus dvejiems metams po Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūno Vytauto Pociūno žūties, jo našlė Liudvika Pociūnienė sako turinti vilties, kad prokurorai pakeis ankstesnes išvadas, kuriose buvo teigiama, jog saugumo karininkas žuvo nelaimingo atsitikimo metu.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį Simono Daukanto aikštėje surengtame minėjime L. Pociūnienė žurnalistams sakė, kad antrą kartą vykdomame Generalinės prokuratūros tyrime yra duomenų, kurie yra pakankami kitokiam interpretavimui.

REKLAMA

„Tai, kas yra byloje, jau yra pakankami visiškai kitam interpretavimui duomenys (...). Tikrai turiu vilties ir turiu pagrindo manyti, kad taip, kaip aš esu įsitikinusi, taip manau ir prokurorai prieis tam tikrų išvadų“, - sakė L. Pociūnienė.

Kita vertus, našlė neįvardijo konkrečių galimai naujų bylos aplinkybių, nes yra pasižadėjusi neviešinti ikiteisminio tyrimo duomenų. L. Pociūnienė yra ne kartą sakiusi, kad jos vyras galėjo būti nužudytas dėl savo darbo.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai lapkritį Generalinė prokuratūra nustatė, kad Lietuvos konsulate Gardine dirbęs V. Pociūnas 2006 metų rugpjūčio 23-iąją tarnybinės komandiruotės Breste metu žuvo per nelaimingą atsitikimą iškritęs per langą, ir ikiteisminį tyrimą nutraukė. Tačiau vėliau teismas panaikino tokį nutarimą, ir Generalinė prokuratūra iš naujo ėmė tirti tragedijos aplinkybes.

L. Pociūnienė sakė tikinti, kad antrasis tyrimas „nesibaigs tokiomis ore pakabintomis išvadomis, kaip baigėsi pirmasis“, tačiau, anot jos, prokurorai dar neprognozuoja, kada ikiteisminis tyrimas bus baigtas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Konkrečių terminų prokurorai nesako ir manau, kad jie negali jų pasakyti, nes dar daug yra neišnaudotų galimybių ir jos visos užima laiką“, - atsakydama į Eltos klausimą sakė L. Pociūnienė.

Našlė svarstė, kad prokurorai galėtų kreiptis į nepriklausomus ar užsienio ekspertus, kurie padėtų išnarplioti bylą.

„Jeigu papildomi tyrimų veiksmai vis dar palieka neatsakytų klausimų, tai galbūt negėda kreiptis į ekspertus iš šalies, gal verta pasitelkti biomechanikus iš Čekijos, kurie garsėja tokių panašių bylų išnarpliojimu. Galbūt ir prokuratūra galėtų atleisti mane tuo tylėjimo įžadų, kad galėčiau kreiptis į nepriklausomus ekspertus. Tikiu, kad tikrai pajudėsime“, - sakė L. Pociūnienė.

REKLAMA

ELTA primena, kad antrųjų žūties metinių išvakarėse V. Adamkus viešai sukritikavo Generalinę prokuratūrą, kad ši iki šiol nesugebėjo pateikti aiškių išvadų dėl V. Pociūno žūties aplinkybių. Prezidentūros išplatintame pareiškime šalies vadovas priminė, kad penktadienį sueina dveji metai, kai V. Pociūnas žuvo Baltarusijoje „mįslingomis aplinkybėmis“.

„Aiškaus atsakymo, kurio laukia ne tik jo šeima, bet ir Lietuvos žmonės, nesugebėjo pateikti nei Generalinė prokuratūra, nei kitos institucijos. Stebina ir nuvilia nesugebėjimas ištirti tarnybines pareigas ėjusio pareigūno žūtį. Ne kartą raginau Generalinės prokuratūros vadovus šiai bylai suteikti ypatingą prioritetą, bet nuolat tik girdėjau įvairius terminus, kada ketinama baigti tyrimą. Deja, pažadai liko pažadais“, - pareiškė V. Adamkus.

REKLAMA

Atsižvelgdamas į šią kritiką generalinis prokuroras Algimantas Valantinas pripažino, jog atnaujintas ikiteisminis tyrimas trunka ilgą laiką, tačiau patikino, kad bylos tyrimas vyksta „ypač kruopščiai ir preciziškai“.

Pasak A. Valantino, papildomo ikiteisminio tyrimo procesas užtruko, kadangi ne visi ikiteisminio tyrimo veiksmai galėjo būti atlikti vienu metu iš karto, o yra galimi pagal tam tikrą procesinių veiksmų seką, t. y. vienas po kito.

Penktadienį į Simono Daukanto aikštę prie Prezidentūros pagerbti V. Pociūno atminimo atėjo daugiau nei šimtas žmonių. Susirinkusieji, tarp kurių buvo nemažai žinomų visuomenės veikėjų ir politikų, pagerbę velionį tylos minute, klausėsi smuikininko Martyno Švėgždos von Bekkerio ir folkloro ansamblio „Kupolė“ atliekamų kūrinių.



Vaidotas Beniušis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų