Kuršių mariose išgelbėta beveik 80 žvejų

Kuršių mariose sekmadienį išgelbėta apie 80 žvejų, atsidūrusių ant atskilusio ledo gabalų. Gelbėjimo operacija baigta, BNS patvirtino Karinių jūrų pajėgų kapitonas leitenantas Antanas Brencius.

„Iš viso yra išgelbėti 75 žmonės. Daugiausia išgelbėta ties Nida, kur buvo atsivėrusi 200 metrų skersmens properša. Aplink tą vietą ir išgelbėta, keli žmonės nukelti ties Preila. Šiuo metu karinių jūrų pajėgų straigtasparnis apžvalgė Kuršių marias ir viduryje nematyti žmonių, matyti tik pakrantėse, nuo kur galima lengvai pasiekti krantą“, - BNS teigė A.Brencius.

Jis taip pat pranešė, kad 10.45 val. straigtasparnis grįžo į bazę Nemersetoje, o laivai ant oro pagalvių „Christina“ - į Nidos uostą budėjimui.

Tuo tarpu Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Prevencijos skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis Lietuvos radijui pranešė, kad dalis pareigūnų dar budi, nes kai kurie žvejai ant ledo vis tiek lipa.

„Šiuo metu vienas mūsų laivas budi Nidoje, kitas laivas taip pat yra mariose, bet tuo metu, kai praplaukia pasieniečių gelbėtojų laivai ar praskrenda gelbėjimo darbus stebintis sraigtaspartis, tarsi tie žmonės paklūsta - nulipa nuo ledo, bet vos tik gelbėtojai nutoksta, tie patys žvejai, nepaisydami oro sąlygų, vandens properšų, vėl lipa ant ledo, vėl bando žvejoti ir vėl kelia pavojų tiek savo gyvybėms, tiek tų žmonių, kurie juos gelbsti“, - teigė G.Mišutis.

Pasak jo, laivai ant oro pagalvių „Viesulas“ ir „Christina“ išgelbėjo apie 30 žmonių, dar apie pusšimčiui žvejų padėjo ugniagesiai gelbėtojai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų